To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Krzysztof Kieślowski...” w TCK    -   17/4/2012
Podwójny wernisaż
Zapraszamy do Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury na wernisaż wystaw poświęconych jednemu z najwybitniejszych twórców polskiego kina, „Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego” i „Krzysztof Kieślowski. Fotografie z miasta Łodzi”, który odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 18.00. Będzie to prolog do wkrótce rozpoczynającego się święta naszej rodzimej kinematografii czyli festiwalu wybranych polskich filmów fabularnych – 26 Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Ogloszenie

„DEKALOG KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO” ekspozycja przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi wspólnie z Wydawnictwem Skorpion, Studiem Filmowym Tor oraz Polskim Instytutem Sztuki Filmowej w związku z 70. rocznicą urodzin i 15. rocznicą śmierci Krzysztofa Kieślowskiego. Po raz pierwszy została pokazana w marcu 2011 r. w siedzibie muzeum, z okazji obchodów następnie towarzyszyła 36 Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Niedawno wróciła z Londynu, a teraz prezentowana będzie w Tarnowie.
„Dekalog” to dziesięcioodcinkowy cykl filmów zrealizowanych przez Telewizję Polską oraz kinowe wersje dwóch jego odcinków tj. ”Krótkiego filmu o zabijaniu” i ”Krótkiego filmu o miłości”. Poszczególne historie opowiadane w cyklu "Dekalog" pokazane zostały poprzez fotosy, werki, i inne materiały archiwalne. Przewodnikiem po wystawie są wypowiedzi twórców filmu przede wszystkim Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza – autorów scenariusza, aktorów oraz współpracowników Reżysera.
Ogromna popularność "Dekalogu" za granicą pozwoliła Muzeum Kinematografii zgromadzić wyjątkową kolekcję plakatów do cyklu z całego świata. To niezwykły i jedyny taki zbiór zebrany w jednym miejscu; w kolekcji plakatów egzemplarze unikatowe (drukowane w bardzo niskim nakładzie) z różnych stron świata m.in. z Japonii, Argentyny, Niemiec, Francji, Finlandii, Danii, Czech, Włoch. Sama ich prezentacja stanowi dowód na ogromną popularność polskiego reżysera oraz jego filmów nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

„KRZYSZTOF KIEŚLOWSKI. FOTOGRAFIE Z MIASTA ŁODZI”, prezentuje czarno-białe zdjęcia wykonane przez Krzysztofa Kieślowskiego – studenta pierwszego roku Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi w roku akademickim 1965/1966.
Tych kilkadziesiąt fotografii to wyjątkowy dokument z epoki autobusów „ogórków”, chłopięcych fartuszków szkolnych z białymi kołnierzykami, gry w „noża”... Pokazują jesienną - w deszczu i zimową, ośnieżoną Łódź z jej nowymi wieżowcami i starymi domami, ciemnymi bramami, podwórzami, witrynami sklepowymi, balustradami balkonów i mieszkańcami – dorosłymi o zniszczonych, zmęczonych – często starych już - twarzach i dziećmi o buziach roześmianych. Poruszają, przywołują wspomnienia, budzą refleksje. Fotografie te są złożonym portretem miasta, przedstawionego przez pryzmat człowieka, stanowiącego zawsze – jak pokazała przyszłość – główny temat filmowych prac Kieślowskiego. Można je układać w niewielkie etiudy, można każdą z nich analizować oddzielnie, układając na podstawie pojedynczego obrazka całą opowieść; można po prostu rzucać na nie okiem.

Obie wystawy są jednymi z wielu imprez towarzyszących 26 Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej i podczas trwania ekspozycji, od 19 kwietnia do 28 kwietnia 2012 w Galerii TCK można zapoznać się z tym bogatym zbiorem zdjęć i plakatów, a poprzez niego poznać świat według Kieślowskiego. Galeria TCK czynna od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00 – 18.00. Wstęp wolny. Więcej informacji o wystawach i innych imprezach na oficjalnej stronie festiwalu www.tarnowskanagrodafilmowa.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl