To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa najlepszych dyplomów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie    -   17/4/2012
Najlepsze Dyplomy 2012
W jaki sposób miejsca galeria sztuki współczesnej może wpływać na edukację artystyczną prowadzoną w tym samym mieście? Jak inspirować i motywować przyszłych artystów? Tradycją miast w których znajdują się Akademie Sztuk Pięknych są wystawy najlepszych dyplomów organizowane przez miejskie galerie. Idąc tym śladem, BWA w Tarnowie wybrało najlepsze dyplomy tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Plastycznych i zaprasza na wystawę „Najlepsze dyplomy ZSP 2012”, wernisaż już w ten czwartek 19.04 o g. 18.30. „Taka wystawa będzie organizowana w kolejnych latach i mamy nadzieję, stanie się nową tradycją” - piszą organizatorzy.

Ogloszenie

BWA Galeria Miejska w Tarnowie oraz Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie zapraszają na wystawę w ramach cyklu SALA PRÓB: NAJLEPSZE DYPLOMY 2012. Wystawa najlepszych dyplomów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Wernisaż wystawy w czwartek 19.04, g. 18.30. Wystawa czynna do 13.05.2012.

W tym roku do egzaminu zawodowego przystąpiło 31 uczniów z klas czwartych. Dyplom jest pracą z wybranej specjalności: reklamy wizualnej, tkaniny artystycznej, meblarstwa. Dodatkowo każdy z uczniów prezentuje aneks do pracy dyplomowej (zestaw prac) z wybranego przedmiotu: malarstwa i rysunku, rzeźby, lub z podstaw fotografii i filmu.

Tematyka i zakres prac:
Reklama wizualna prezentuje szerokie spektrum projektowania plastycznego i graficznego: identyfikacje wizualne, wzornictwo przedmiotu, grafika książki, film a także działania interdyscyplinarne w postaci instalacji.
Tkanina artystyczna to gotowe obiekty tkackie wykonane w technikach tradycyjnych lub eksperymentalnych, o tematach i formie interpretowanych indywidualnie.
Meblarstwo – pojedyncze, unikatowe meble o stylizacji współczesnej, wykonane z rozmaitych gatunków drewna z elementami zdobniczymi.
Aneksy do dyplomów to autorskie wypowiedzi twórcze wykonane w technikach malarskich, rysunkowych, rzeźbiarskich lub fotograficznych. Prace te wybiegają poza typowe studium z natury i przedstawiają rozmaite problemy plastyczne rozwiązywane indywidualnymi środkami artystycznymi.

Wybrani autorzy prac:
Barbara Szerszeń – kl. IVa LP, reklama wizualna - zaprojektowała i wykonała kapsułę pt. „Wehikuł Czasu”, jest to obiekt (instalacja) o charakterze interaktywnym, ma postać wielkiego pudła, wewnątrz którego czeka na widza wiele niespodzianek.
Krzysztof Marszał – kl. IVa LP, reklama wizualna – jest autorem projektu stoiska reklamowego ZSP wykonanego w postaci wizualizacji 3D, modelu fizycznego oraz plansz graficznych.
Klaudia Szot, Ewelina Świąder – kl. IVa, reklama wizualna – autorki pracy zespołowej, której tematem jest film oraz komiks reklamujące ZSP, ukazujący codzienne życie w Liceum Plastycznym widziane z perspektywy uczniów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl