To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Lekcje w Teatrze i w kinie w CSM aktualizacja   -   17/4/2012
Śluby Panieńskie odwołane!
Przypominamy: Centrum Sztuki Mościce rozpoczyna realizację specjalnych programów edukacyjnych opartych o spektakle teatralne i projekcje filmowe. 19 kwietnia o godz. 11:00 w ramach tego projektu zaprezentowane zostaną „Śluby Panieńskie” Teatru Zagłębie z Sosnowca. Cena biletu: 25 zł. AKTUALIZACJA - uwaga, z przyczyn niezależnych od CSM spektakl został odwołany!

Ogloszenie
>

Śluby Panieńskie - 19 kwietnia 2012 r. godz. 11.00 / poziom gimnazjalny / Teatr Zagłębie z Sosnowca
„Śluby Panieńskie” Teatru Zagłębie to bardzo klasycznie inscenizowana komedia Aleksandra Fredry. Historia Anieli i Klary, które postanawiają nigdy nie wychodzić za mąż i być obojętnymi na zaloty płci przeciwnej, osadzona jest w czasie świata przedstawionego w komedii. Charakter epoki podkreślają kostiumy i scenografia. Jednakże uniwersum dramatu pozwala do niego powracać wciąż z niesłabnącą siłą czytania emocji miłosnych i odnajdywania osobistych historii. Miłość w spektaklu przedstawiona jest jako siła, która pobudza do działania i daje szczęście człowiekowi, ale trzeba o nią walczyć, zwłaszcza kiedy spotykają się dwie podobne dusze. To banalna prawda, która zdaję się być zapominana. A Fredro wierzy w teorię podobieństwa dusz. „Śluby Panieńskie” są sztuką przede wszystkim aktorską i to ich kreacje decydują o wartości inscenizacji.
Aktorzy Teatru Zagłębie doskonale wywiązali się z zadania – otrzymują owacje na stojąco ! …i dodać trzeba – od młodej widowni !

O projekcie
”Centrum Sztuki Mościce rozpoczyna realizację specjalnych programów edukacyjnych opartych o spektakle teatralne i projekcje filmowe. Repertuar przedstawień i projekcji kinowych został opracowany tak, aby stanowił pomoc dydaktyczną w programie nauczania. Każde spotkanie jest bezpośrednią, wizualną metodą poznania świata literatury i zjawisk społecznych oraz odpowiednich pojęć zawartych w każdym tytule. Proponujemy poznawanie pojęć literackich i uniwersalnych, dotyczących człowieka i człowieczeństwa, o których, nauczyciele, rozmawiają z uczniami na lekcjach języka polskiego czy godzinach wychowawczych. Działania w obszarze filmu poprzedzone są specjalnym warsztatem dla nauczycieli. Wszystkie propozycje zarówno teatralne jak filmowe dobierane są przez zespół CSM ze szczególnym uwzględnieniem walorów edukacyjnych, artystycznych, podstaw lekturowych, problemów wychowawczych, socjologicznych, społecznych.” - czytamy w otrzymanej informacji.
Dokładne informacje i programy spotkań dostępne będą na:
www.csm.tarnow.pl
facebook – organizatorzy proszą wpisać w wyszukiwarce facebook: Lekcje W Teatrze Kinie.

Centrum Sztuki Mościce zachęca również do składania w CSM lub facebooku, swoich propozycji - tytułów lekturowych, zagadnień literackich czy tematów, które chętnie zobaczyliby Państwo na deskach teatru czy w obrazie filmowym, na które równie chętnie przyjdziecie Państwo ze swoimi uczniami.

UWAGA! Spektakl został odwołany!
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl