To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rusza montaż przejść zwalniających przy ul. Sitki    -   19/4/2012
Uwaga, utrudnienia w ruchu
Montaż dodatkowych elementów bezpieczeństwa (progów zwalniających) zaplanowano na dziś, 19 kwietnia, na godziny wieczorne – poinformował tarnowski magistrat. Mowa o przejściach dla pieszych przez ulicę księdza Romana Sitki przy skrzyżowaniu z ulicą Eliasza Goldhammera.

Ogloszenie

Projekt opracowany w wyniku wniosków Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz ustaleń specjalnej komisji zakłada montaż przejść dla pieszych na progach zwalniających płytowych U-16b po obu stronach skrzyżowania od strony najazdu.
Wprowadzenie tych zmian wymusi na kierujących zmniejszenie prędkości, co umożliwi bezpieczne przejście pieszym a także pozwoli na włączenie się do ruchu pojazdów z ulic podporządkowanych, podobnie jak funkcjonuje to na ulicy Mościckiego i Reymonta.
Kierowcy proszeni są o zmniejszenie prędkości, zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na zastosowane oznakowanie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(19-04-2012) KIEROWCA I PIESZY :
Sugerowałbym montaż progów zwalniajacych w ciagu ul. Słonecznej vis a vis bl. nr 1 na Oś. XXV-Leica PRL . Jednoczesnie zwracam uwagę na bardzo niebezpieczne przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Mickiewicza i ul. Bóznic-Al.M. B. Fatimskiej. Wystarczyłoby tam inaczej zsynchronizować sygnalizację świetlna. Jest tam naprawdę niebezpiecznie w szczególności wówczas, gdy przejściem dla pieszych porusza się ktos bardzo wolno /osoby starsze, niepełnosprawni osoby z małymi dziecmi/, CZY TRZEBA NASTĘPNEJ TRAGEDII, ABY WYSNUWAC WNIOSKI ???!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2012) przede wszystkim pieszy :
Sugerowałbym zamknąć ruch kołowy od wiaduktu kolejowego na krakowskiej do wiaduktu kolejowego na ul. Lwowskiej. oraz od starodąbrowskiej na wysokości Gemini po tuchowską aż do wiaduktu. Ponadto postuluję, aby na reszcie obszaru miasta Tarnowa wprowadzić zakaz jazdy powyżej 30km/h. Może nawet zrobić strefę zamieszkania!!!! To nie chodzi o następne progi zwalniające, kolce, wysepki, światła. PROSZĘ ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ PRZED WJAZDEM NA PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH!!! Panie Kierowco i Pieszy jakby Pan nie gnał po słonecznej lewym pasem 70 km/h to nikomu nic złego na przejściu się nie przydarzy. POMYŚLUNKU trochę a nie następnych chorych utrudnień w ruchu. Ja jestem za tym aby stanał na pare dni radiowóż z policjantami przy którymś z tych przejść i niech łebków kasują maksymalnymi mandatami za wyprzedzanie na pasach......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2012) Obserwator... :
Dopóty, dopóki "przede wszystkim pieszy" będzie poruszał się jako kieujący swoim pojazdem zgodnie z przepisami to tragedii na ulicach nie będzie a jak sam lub ktoś z jego rodziny doświadczy nieszczęscia to szybko zmieni zdanie. Ano zobaczymy. Póki co głosuję za tym aby 1 litr paliwa /każdego/ kosztował nie mniej niż 10 PLN. może wówczas trochę pojazdów pozostanie na parkingach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl