To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Według nowych zasad - zbliżają się egzaminy gimnazjalne    -   19/4/2012
Egzaminy coraz bliżej...
Już za tydzień we wtorek, 24 kwietnia, uczniowie trzecich klas gimnazjalnych przystąpią do egzaminu. Jak informuje tarnowski magistrat, po raz pierwszy będzie on prowadzony według nowych zasad. Najważniejsze zmiany to dwutorowy system oceniania oraz, w ramach tych samych trzech części, dodatkowy podział na zakresy przedmiotowe. Tak więc, w sumie gimnazjaliści zdawać będą sześć egzaminów.

Ogloszenie
>

-Nowy egzamin wiąże się z wejściem do gimnazjów w 2009 roku nowej podstawy programowej - mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała. -Jest zakończeniem cyklu jej realizacji, a jednocześnie otwarciem nowej podstawy programowej w szkołach ponadgimnazjalnych.
Podobnie jak dotychczas, egzamin trwał będzie trzy dni i składał się będzie z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego nowożytnego. Jednak w ramach każdej części będą dwa egzaminy. W części historycznej pierwszy egzamin to zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie w formie zamkniętej. Drugi egzamin w tej części to język polski. Tutaj zadania mogą mieć formę zarówno otwartą, jak i zamkniętą, na pewno znajdzie się dłuższa wypowiedź pisemna.
W części matematyczno-przyrodniczej, pierwszy egzamin to przedmioty przyrodnicze (biologia, chemia, fizyka, geografia). Zadania będą w formie zamkniętej. Drugi egzamin to matematyka z pytaniami w formie zarówno zamkniętej, jak i otwartej.
I trzeciego dnia, egzamin z języka obcego. Uczniowie wybierają ten język, którego uczyli się, jako obowiązkowego. W tym przypadku egzamin ma dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony. Dla każdego z sześciu powyższych egzaminów uczniowie otrzymają zaświadczenie o szczegółowych wynikach. Nowością jest, że będą to wyniki zarówno procentowe, jak i centylowe. Wynik procentowy pokazuje, ile punktów z wszystkich możliwych do zdobycia z danego przedmiotu uzyskał zdający. Wynik centylowy pokazuje odsetek gimnazjalistów spośród wszystkich zdających, którzy zdobyli tyle samo lub mniej punktów niż zdający. Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem koniecznym do ukończenia szkoły.

Jednym zdaniem
Najgorsze jest to, że w ostatnich latach (poczynając co najmniej od chwili utworzenia gimnazjów) – żadna edukacyjna reforma nie wyszła nam na dobre, obniżając poziom wymagań nawet w stosunku do tych, które stawiano obecnym trzydziestoparo- czy czterdziestoparolatkom...
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl