To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Plenerowe oddawanie krwi    -   19/4/2012
MOTOSERCE
Duża akcja charytatywna z udziałem tarnowskich motocyklistów odbędzie się już w najbliższą sobotę, 21 kwietnia, na rynku. Krew pobierana będzie w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Tarnowski. Początek o godzinie 14.00. Krew będzie pobierana do 18.00. Imprezę pod hasłem „Motoserce 2012” rozpocznie parada motorowa ulicami miasta. W przedsięwzięcie zaangażowały się tarnowskie służby – Policja, Straż Pożarna i Miejska. Szczegółowy program prezentujemy poniżej.

Ogloszenie

14.00 – 18.00 - pobór krwi na rynku w punkcie ZPAP
14.00 - parada motorowa
14.15 – policyjne konkursy dla dzieci
15.00 – blok imprez dla dzieci (występ Agaty Łabno, przedstawiciela Stowarzyszenia Pomocy Osobom Upośledzonym Umysłowo oraz teatru „Krasnolud” z Krakowa)
16.30 – inscenizacja wypadku komunikacyjnego i akcji ratunkowej z udziałem służb ratowniczych
17.00 – pokazy sprzętu uczestniczącego w akcji, konkursy z nagrodami, pokazy tresury psów policyjnych
18.00 – zakończenie i podsumowanie akcji poboru krwi, koncert „W podzięce dawcom”. Wystąpią: młodzież z Pałacu Młodzieży, TNT, Tearing Snout, Uwaga Na Jeże.

-Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania bez krwi i krwiodawców – podkreśla prezes zarządu PCK w Tarnowie, radny Stefan Wrona. Dodajmy, że na terenie Tarnowa działa 14 klubów Honorowego Krwiodawstwa PCK zrzeszających 590 członków i 800 wolontariuszy. W ubiegłym roku powstał klub HDK przy Urzędzie Miasta. Dzięki otwartym akcjom poboru krwi m.in. takich jak „Motoserce – krew darem życia”, piknik „Uratuj mi życie” i innych organizowanych w szkołach i zakładach pracy zwiększa się zarówno liczba krwiodawców, jak również ilość pozyskanej krwi.
W Tarnowie jest ok. tysiąca czynnych honorowych dawców krwi PCK (osób, które oddają krew regularnie), jest również bardzo wielu wolontariuszy, szczególnie wśród młodzieży.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl