To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   A.Macierewicz apeluje do Donalda Tuska: cofnijcie się z drogi cenzury, przemocy, strachu i przymusu. Bo Polacy nie dadzą się zastraszyć ! (film)    -   20/4/2012
"Widzimy bezradność oszustów i kłamców"
Tłumy tarnowian przybyły w czwartek wieczorem do Sali Lustrzanej, aby spotkać się z posłem Antonim Macierewiczem, szefem zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Nie wszyscy chętni byli w stanie zmieścić się na Sali, wiele osób stało na schodach. Już na początku spotkania gościowi zaproszonemu do Tarnowa przez innego posła PiS, prof. Włodzimierza Bernackiego, odśpiewano chóralne "Sto lat". Następnie przez trzy kwadranse poseł Macierewicz referował dotychczasowe ustalenia zespołu pod jego przewodnictwem, przedstawiając wyniki prac ekspertów, zestawiając stwierdzone fakty, omawiając hipotezy, stawiając pytania i apelując do rządu. Później przez pół godziny odpowiadał jeszcze na pytania uczestników spotkania. Spotkał się również z tarnowskimi dziennikarzami. Prezentujemy relację pisemną oraz materiał video ze spotkania w Sali Lustrzanej i krótkiej konferencji prasowej.

Ogloszenie
>

Antoni Macierewicz, który do Tarnowa przybył prosto z podobnego spotkania w Bochni, najwięcej miejsca poświęcił analizie ustaleń śledczych z komisji Millera, zaniechań prokuratury i zestawieniu ich z danymi, które zostały ujawnione w ostatnich miesiącach oraz ustaleniami ekspertów pracujących dla zespołu parlamentarnego pod jego przewodnictwem.
Powtórzył, uprawdopodobnioną przez informację o dwóch eksplozjach, które wstrząsnęły Tupolewem, hipotezę, że "do tragedii nie doszło dlatego, że samolot uderzył w ziemię, ale dlatego, że rozpadł się w powietrzu i jego szczątki uderzyły w ziemię".
- To z czym mamy do czynienia dzisiaj to bezradność oszustów i kłamców - dowodził poseł Macierewicz.

W swoim wystąpieniu zaatakował m.in. Marka Laska, obecnego szefa Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, który był też w składzie komisji Jerzego Millera.
- W konstrukcji tego kłamstwa uczestniczyli nie tylko eksperci rosyjscy, ale też przedstawiciele Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. I chcę postawić kropkę nad i: jednym z głównych odpowiedzialnych jest Marek Lasek. To on stwierdził, że dostał ekspertyzę Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji w której było powiedziane, że nie można w żaden sposób zidentyfikować głosu gen. Błasika. To on [Marek Lasek - przyp. red.] wtedy postanowił - nie będąc ekspertem od tego - że z kontekstu sytuacyjnego wynika, iż słowa dotyczące wysokości i słowa mówiące o tym, że tu nic nie widać; że te słowa, świadczące o kierowaniu tym samolotem i wywieraniu nacisku na pilotów, wypowiedział generał Błasik - oburzał się Macierewicz.
Argumentował, że taka teza po prostu od początku pasowała śledczym komisji Millera do z góry założonej koncepcji przebiegu katastrofy.
O ich intencjach - zdaniem posła PiS - najlepiej świadczy wstrząsający list z 2 lutego 2011 r. do ministra transportu, w którym "M. Lasek i 14 ekspertów zajmujących się tym badaniem wraz z Edmundem Klichem podpisało się pod stwierdzeniem, że w ogóle nie badali wraku, bo im pan Edmund Klich to uniemożliwił. W ogóle go nie badali ! - podkreślał Antoni Macierewicz.

Odnosząc się do wydanej właśnie książki Edmunda Klicha, szef zespołu parlamentarnego ds. katastrofy z 10 kwietnia mówił, że nie ma najlepszego mniemania o byłym przewodniczącym polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, ale "kompetencja" Klicha w materii, którą opisuje (np. stwierdzenie, że już na początku dochodzenia pojawiła się presja "z góry", aby winę zrzucić na pilotów) wynika z faktu, że ... potajemnie nagrywał on swoich rozmówców z rządu.

Macierewicz przypomniał też, że minister Radosław Sikorski już kilka minut po katastrofie informował telefonicznie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że "wszyscy zginęli":
- Niech Pan Sikorski powie nam skąd on wiedział 4 minuty po tej tragedii, że wszyscy zginęli. Bo tu tkwi właśnie tajemnica tego, co się naprawdę wydarzyło i kto trzyma klucze do tej tajemnicy. Jak będziemy znali nazwisko człowieka, od którego pan minister Sikorski dowiedział się, że wszyscy zginęli, to będziemy wiedzieli dużo więcej o tym , kto naprawdę jest odpowiedzialny za tę straszliwą tragedię. Ale pan Sikorski woli kpić, woli się wdawać w połajanki, woli grozić ...
.

Antoni Macierewicz krytykował też prokuraturę, prowadzącą śledztwo. Między innymi za odstąpienie od przewidzianej prawem konieczności dokonania w Polsce sekcji zwłok ofiar. Jego zdaniem to, że zaniechano tego obowiązku, przepisanego odpowiednimi paragrafami kodeksu postępowania karnego, wynika z niezwykłej presji mediów, ale przede wszystkim polityków, jaka wywierana jest na prokuratorów. W tym kontekście przypomniany został ostatni wywiad telewizyjny prezydenta Komorowskiego. Zdaniem szefa sejmowego zespołu ds. tragedii pod Smoleńskiem ponaglanie śledczych przez prezydenta można zinterpretować jako jasną dyspozycję: "natychmiast macie stwierdzić, że wszystko było w porządku i że Rosjanie mają rację ".

Macierewicz mówił jednak również tak:
- Fizyczny przebieg wydarzeń nie przesądza w żaden sposób o sensie politycznym tego, co się wydarzyło. Ten sens i przebieg polityczny trzeba dopiero zbadać . My go jeszcze nie zbadaliśmy. Dlatego nigdy nie wypowiedziałem [w tym kontekście - przyp. red.] słowa "zamach". Bo ja nie wiem czy to był zamach. To trzeba sprawdzić. To jest bardzo prawdopodobna hipoteza. Tak jak prawdopodobną hipotezą przebiegu zdarzeń są dwie eksplozje.
Ale żeby stwierdzić, że to był zamach, trzeba mieć dowody a nie tylko przesłanki i hipotezy. I ja ich nie mam.

Tym bardziej nie oznacza to, że jesteśmy stanie wskazać, kto takiego ewentualnego zamachu dokonał. Możliwości jest wiele, wbrew strachowi Donalda Tuska; który widać wie, kto naprawdę jest sprawcą i dlatego się tak boi. I dlatego mamy ten straszliwy szantaż psychiczny i medialny wobec nas wszystkich, żebyśmy nawet nie pomyśleli głośno, kto by to mógł być. Bo oni to już wiedzą
- konkludował parlamentarzysta PIS, jednocześnie apelując do Donalda Tuska :
- Cofnijcie się z drogi cenzury, przemocy, strachu i przymusu (...) Jeśli pan Tusk myśli, że nas jako naród zastraszy, to się głęboko myli. Silniejsi niż on nas straszyli !

Z satysfakcją natomiast powitał poseł Macierewicz dwa ważne głosy (profesora Marka Żylicza, głównego prawnika komisji Millera i prof. Michała Kleiber, prezesa Polskiej Akademii Nauk), którzy zdaniem Macierewicza "domagają się powołania komisji ekspertów z dopuszczeniem na pełnych prawach tych ekspertów, którzy pracują dla zespołu parlamentarnego.
To jest właściwy kierunek "-
podsumowywał tę ofertę Antoni Macierewicz.

Zobacz/posłuchaj zapisu pierwszej części spotkania (wystąpienie Antoniego Macierewicza) :

Pobierz wtyczkę Flash Player

Zobacz/posłuchaj zapisu drugiej części spotkania (dokończenie wystąpienia i odpowiedzi na pytania) :

Pobierz wtyczkę Flash Player

Zobacz/posłuchaj zapisu konferencji prasowej A. Macierewicza z udziałem lokalnych dziennikarzy:

Pobierz wtyczkę Flash Player

Piotr Dziża
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 92)Dodaj komentarz
(20-04-2012) z nadzieją :
Boże jak dobrze że mamy jeszcze ludzi ,którzy chcą wyjaśnić prawdę.Jak czują się rodziny ofiar widząc takie zakłamanie.Mały wypadek na ulicy się wyjaśnia, a co dopiero katastrofę 96 osób z prezydentem na czele, niezależnie z kórej partii. Nie należ do PiS ale dość tych kłamstw.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) ołówek :
Z boku trochę podobny do Włodzimirza:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) hitrus :
Raczej do Feliksa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) zółc :
no na volksdeutscha i platformersa nie wyglada ...fizjonomii złodzieja i oszusta nie ma.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) ble :
o zółc się obudził, zaraz zaraz, to wstał czy zszedł z drzewa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) bartek B :
Bylem na spotkaniu i tez stalem na schodach ciesze sie ze coraz wiecej ludzi przestaje wierzyc w prooagande i klamstwa rzadzacych .olowek i hitrus dlaczego obrazacie czlowieka to uczciwy czlowiek i patriota chce tylko wyjasnic dlaczego zginelo tylu wspanialych ludzi czy gdyby zginal ktos wam bliski niechcielibyscie poznac prawdy przemyslcie to .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do ble :
juz sie wygumkował,gumowym sobowtorem palikota i na swoj sposob siega do korzeni wojny polsko polskiej......fetysz bezrobotnego zomowca

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) hitrus :
Czy uczciwy to nie wiem, bo nie znam. Patriota też nim jestem. A to, że podobny do Feliksa no cóż ....Chce wyjaśnić to niech wyjaśnia, tylko dlaczego obraża innych?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) ble :
po posterunku nadszedł czas na gumki zadziwiająca ewolucja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do ble :
naduzywanie sobowtora ci szkodzi.prawda cie wyzwoli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do hitrusa :
Wanda wasilewska i wojciech jaruzelski tez sie uwazaja za patriotów ,a ryszard kalisz jest nawet oburzony........myslez ze obrazeni poczuli sie ci ktorzy czuja sie winni......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) hitrus :
załóż sobie ta gumke na to coś między uszami, prawda cie wyzwoli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) ble :
Zmieniając wprowadzone dane na 27. miejscu po przecinku, można uzyskać dowód na to, że ruch skrzydeł motyla na jednej półkuli wywołał tajfun na drugiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) rabin :
Żałuję że jestem z Tarnowa, gdzie jest tak wielu opetanych przez Rydzyka. Drodzy katolicy a co mówi 8 przykazanie?. Bez dowodów popełniacie cięzki grzech.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) kajo :
Weżcie i ekschumujcie wszystkie trupy pisu i imiejcie je przy sobie i tablajcie się nimi bo żygać się już chce zaraz z lodówki będa wyskakiwali do czego doprowadziliście pisuary chcecie przewrotu i czasy Dzierżyńskiego kto nie znami to pod sąd i kazamaty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) d7sm :
A kto zaprosił takiego oszołoma a jeszcze bardziej jest wstyd iść na spotkanie z nim

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) KArol :
Do Rabina: Rabinie, domniemania niewinności nigdzie w dochodzeniu się nie narusza, a o tym mówi 8 przykazanie, aby nie wydawać świadectwa przeciw bliźniemu swemu. No, chyba, że Rabin ma na myśli tych, co wydali wiele sądów na temat pilotów i pasażerów, które potem okazały się bezpodstawne, a były przez media szeroko rozpowszechnione i nawet podpisane nazwiskami ludzi, którzy wydali w ten sposób świadectwo o samych sobie i to na pewno nie było świadectwo fałszywe, skoro wydawali je o sobie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) moherowy hipis :
Jeśli po tym wszystkim co zdarzyło się po katastrofie smoleńskiej nadal ufacie rządzącym to sami wystawiacie sobie świadectwo. MNie dziwi jednak dlaczego działacie przeciwko sobie uwiarygadniając rząd Tuska który kłamie, oszukuje i pozwala okradać obywateli czyli także Was!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) tarnowinin :
dobrze mowi !!! brawo - takich ludzi nam czeba :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) Antoś :
Nie dość że mój imiennik to jeszcze bohater. Panie Antoni proszę się nie poddawać a tym zdrajcom z PO jeszcze pokażemy!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do gumowych sobowtorów palikota :
"Katastrofa samolotu pod Smoleńskiem obudziła polskie demony", " to wasz ulubiony rezyser powiedział........i sie nie mylił bo zna swoje srodowisko.jak zabili Popiełuszke ,to mnostwo było takich smiesnairzy co mowili,ze prowokował albo ze miał kochanki........prawda wyszła.ze smolenskiem bedzie tak samo.....smierc Popiełuszki zaczeła przełom.......smolensk zrobił to samo......Prawda NAS Wyzwoli.co najwyzej wam nie bedzie sie zyło lepiej.......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) zółc do hitrusa :
jestes wolontariuszem miłosci ......ale nie interesuja mnie twoje pikantne szczegoły obchodzenia sie z twoim ulubionym sobowtorem palikota....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do..... :
Dlaczego nazywać ludzi z PO zdrajcami, przecież kiedyś szliście ramię w ramię w wyborach do wspólnej koalicji? Zapomnieliście? To przecież wasi koledzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do do :
nie zapomnielismy o tym ze nie zyje sie lepiej, ze nie ma 300 miliardow,ze nie ma miłosci,.....ze bezrobocie jest powyzej 13 procent,ze jest prawie 2 miliony podsłuchów,i pamietamy katrskich inwestorów.......taka pamiec słuzy przyzjazni najlepiej.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) Polak :
Takich Polaków nam potrzeba! A nie sprzedawczyków, którzy za 30 srebrników zrobia wszystko. Prawdę mówił i nie bał się nacisków ze Wschodu i Zachodu!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do.... :
I bardzo dobrze, że pamiętacie. Szkoda tylko, że nie pamiętacie 3 mln mieszkań, szybko rosnące ceny działek, mieszkań, aferę ministra sportu, jaja w koalicji, 500m autostrad. Rzeczywiście to mogło zepsuć przyjaźń.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do do.... :
poszukiwanie przyjaciół w biedzie?to chcecie nowego okragłego stołu?oj to zle.......musi byc........wolontariusze miłosci zaczna teraz wytykac ze katolicy nie chca przebaczyc....i sami winni......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) hitrus do zółci :
prawda cie wyzwoli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) ble :
Zabrakło leków psychiatrycznych czy tylko onkologicznych!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) Profesor :
Pan Wiesław Binienda nie jest ani fizykiem, ani profesorem fizyki, jest to po prostu nieprawda. Pan Wiesław Bienienda skończył wydział samochodów i maszyn roboczych na Politechnice Warszawskiej w 80 r., w 82 z Polski wyemigrował, ma doktorat, wyłącznie, to jest koniec jego stopnia naukowego. JAKA PARTIA TACY EKSPERCI!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) usa :
Profesor wg standardów USA to nasz magister w liceum, którego zwyczajowo uczniowie nazywają profesorem. Jeśli Binieda się zwolni z tej uczelni pozostanie tylko doktorem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) zółc do hitrusa :
......Amen.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do ble :
zyje ci sie zle?podazaj droga blidy......nic nie musisz.......przybył tez tak kombinował......tyle ze miał niefarta a moze to tylko objaw nieudolnosci funkcjonariusza rzadów miłosci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) Ewa :
Czy to kontynuacja przedwojennego "Antka policmajstra"? Jeśli tak to jest bardziej śmieszna od pierwowzoru, ale niestety mniej zabawna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do zółci :
Najbardziej zadziwia, że Antoni Macierewicz, który był takim dzielnym człowiekiem opozycji, działał w KOR, że był 20 kilometrów od miejsca wypadku i nie pojechał na miejsce wypadku. Był w Smoleńsku i nie pojechał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do zółci :
AM mówi o tym w trzeciej części nagrania a był w Katyniu nie w Smoleńsku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do zółci :
20 km i spieprzał aż się kurzyło

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do myślenia :
Ludzie czy wy naprawdę nic nie widzicie . Dlaczego Rządzący tak się wszyscy boją wyjaśnienia prawdy ? Wszyscy poczuliby się lżej. Pawda łączy ludzi a kłamstwo i domniemania dzielą . Każdy rząd szukałby prawdy . Przecież to nasze rodziny. Długo popierałem PO ale teraz jest mi wstyd za rząd . Za co się wezmą to wbrew oczekiwaniom narodu . To kto ma dbać o naród opozycja ? Teraz się przekonałem że opozycja ma więcej rozsądku. Kto mówi o prawdzie , o złej sytuacji w kraju to według PO oszołom ? Obudzcie się nie wierzcie w te cuda bo ich nie będzie .Ja żałuję że takk późno zrozumiałem o co tak naprawdę chodzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) bez komentarza :
Wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2006 r. - nieobecny 17 wrzesnia 2006 r.- nieobecny 10 kwietnia 2007 r. - nieobecny 17 wrzesnia 2007r. - obecny (wybory do sejmu) 10 kwietnia 2008 r. - nieobecny 17 wrzesnia 2008r. - nieobecny 10 kwietnia 2009 r. - nieobecny 10 wrzesnia 2009 r. - nieobecny 10 kwietnia 2010r. - .......(kampania prezydencka) Bez komentarza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) PIS :
PiS panicznie boi się prawdy. Widzimy bezradność oszustów i kłamców.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) zadowolony :
Dobrze że Mciarewicz przyjechał do Tarnowa i nie bojąc się straszenia Prokuraturą przdstawił wiele faktów . Byłem na sali lustrzanej i mimo późnej pory było bardzo dużo ludzi . Prawda jak ,, oliwa na wierzch wypływa " tylko dlaczego tak długo . Oj obudzimy się niedługo tylko jak się nam będzie żyło ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do zadowolonego :
Podaj te wiele faktów?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) viper :
Jedno jest pewne, "Maciora" nie miał uznania w oczach prezydenta Kaczynskiego. Nie wolno mu było sie zbliżać do pary prezydenckiej na długość kija...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) pipip :
Gdy rozum śpi, budzą się upiory .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) ucieszony :
No, czuję się zaszczycony, że Kaczyński podziela mój pogląd o Rydzyku, a dokładniej o jego powiązaniach z Putinem, ale ponieważ jest chory na władzę, przełknął przyjaźń ze zdrajcą dość łatwo. Fragment książki Michała Kamińskiego. ........Przypominam!.... Nie zapomnijcie portretów Putina bo Rydzyk się obrazi!!!.......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) ucieszony :
Niestety cytat nie przechodzi nie wiem dlaczego. Jakiś inny przykład?" "Choćby stosunek do ojca Rydzyka. Kaczyński przez lata nie znosił go. Dalszy ciąg tu http://stops.salon24.pl/410624 ,kaminski-o-dealu-kaczynskiego -z-rydzykiem-fragment-ksiazki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) Stały :
Zastanówcie się lepiej co będzie dalej po tych refomach PO. Nie szukajcie okazji aby dokopać tym którzy chcą prawdy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do.... :
Bacz na swoje słowa, bo mówi przez ciebie diabeł. Mówisz do mnie jakbym był członkiem PO, a nim nie jestem. Uważaj na swoje słowa, nie przypisuj religii katolickiej do żadnej partii. Nie kpij z miłości i przebaczenia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) zółc :
prawda jest arcybolesnie prosta jesli Breivik zabił 70 osob,to musi poniesc kare.....ktos kto doprwadził do smierci 96 tez musi ja poniesc......,wolontariusze miłosci z volksturmu nie potrafia zrozumiec ze jak zołnierze us army zrobia sobie zdjecie z trupem Taliba to jest oburzenie i potepienie a polakom mozna do trumny włozyc rekawiczki i noge kogos innego...... to problem co zrobic z ludzmi ktorzy uwazaja ze Popiełuszko sprowowkował .albo ze blida lub sawicka sa niewinne.....byc moze jest to tylko kwestia nieudolnosci jakiegos braku ,ktory tworzy ta zbiorowosc,,,,ale to zdecydowanie wiekszy problem niz to czy macierewicz jest zły czy dobry...albo czy kaczynski lubi swojego brata......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) do żółć :
Przez twoją wypowiedź przemawia chaos. Prawda jest prosta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) zółc :
a u was bija murzynów! ......i to nie jest dowcip.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) hitrus :
zółć jest murzynem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) balbina :
ucieszony ale ty brednie piszesz ile ci za to zaplacili sam bys takich bzdur nie wymyslil a moze jesli sam to opamietaj sie Kaminski kumpluje sie z dziennikarzem TVN i to wyjasnia jego zachowanie chce podlizac sie PO jak jego kolega i tyle pomysl troche zanim w cos uwierzysz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) wniosek :
Niech się żrą między sobą za swoje własne pieniądze a nie za pieniądze z budżetu państwa.wtedy na pewno to im szybko przejdzie.Leków psychiatrycznych to już dawno w tym kraju BRAKŁO !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) zółc :
pieniactwo polityków to jedno a fizyczne eliminowanie całej ekipy kaczynskiego to sprawa juz naszej niepodległosci.......farmacja nadrobi braki w psychotropach ,choc małe szanse zeby one pomogły po tym jak ktos głosował na volks listy..nadrobic straty w elicie trudniejsze ,tej wyprodukowac ani kupic sie nie da.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) ewa :
to mała ta "ekipa" i "ylita" jak wystarczył jeden samolot, sztyczna mgła i brzoza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2012) zółc :
wielu komunistów i kryptokomunistów teskni do rozmachu z jakim mordował lenin stalin pol pot czy jaruzelski....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2012) do powyżej :
Powiedz z czym się na głowy zamieniłeś niech ludziska wiedzą jakim to organem myślisz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2012) MARCET :
Wciąż nie mogę pojąć, że Kuroń do spólki z Michnikiem współpracowali w KOR Z MACIEREWICZEM. CZYŻBY NIE DOSTRZEGLI ŻADNYCH OBJAWÓW trapiącej go choroby ? JAK WIELBICIEL cHE gUEVARY MÓGŁ PRZEISTOCZYĆ SIĘ W KATOLICKIEGO SZOWINISTĘ ? CZYŻBY NAGŁA ILUMINACJA ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2012) do żółć :
Ty za to chyba tęsknisz do wojny, bo wszędzie zaczepki szukasz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2012) cc :
o co ta awantura ? wygląda jak wygląda - to nie jego wina , że tak wygląda :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2012) Dżet :
A dlaczego mam wierzyć Macierewiczowi??? Dla każdego logicznie myślącemu sprawa katastrowy jest dawno wyjaśniona. Ja czuję gigantyczny wstyd, że polscy generałowie zgodzili się na ten lot. Za co oni dostali awanse?? Ciekawym, czy siwa kobieta witająca pana M. kwiatami, kiedykolwiek tak witała np. swojego męża?? Ostatnio oglądałem reportaż , pokazującą sekte uznajacą Putina za świętego Pomyślałem, Boże, nie trzeba daleko szukać, u nas zanosi sie na to samo!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2012) kikis :
do profesor - jestes taki sam klamca co twój RUDY guru , wystarczy w wikipediii przeczytac kim jest Binienda

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2012) KIKS :
są naiwni ludzie ktorzy wierzą tyllko w to co im przedstawia rządowe media i nie przyjmują innych argumentów chocby byly prawdziwe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2012) Adrian P. :
Są 3 możliwości: albo Tusk jest nieudacznikiem, albo jest pionkiem wykonującym to co ma nakazane przez mocodawców (kimkolwiek są) albo jest w coś umoczony. Gdybym ja był premierem i niczego nie miał na sumieniu to bym taką sprawę badał pod każdym względem. No, ale na takie działanie może sobie tylko pozwolić osoba, która rzeczywiście niczego nie ma na sumieniu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2012) Jan A. Strusiński :
Katastrofy były, są i będą w każdym kraju i pod każdą szerokością. Problem jest tylko jeden. A właściwie nie problem tylko sposób realizacji zamierzenia, jakie miało miejsce w kwietniu wspomnianego roku. Otóż zasadą jest, że jak leci gdzieś głowapaństwa samolotem, to zastępca głowy, albo głowa rezerwowa, leci samolotem następnym albo wcześniejszym. Dla pozastałych, przepraszam za wyrażenie, członków są inne środki lokomocji - pociąg, taksówka, rower albo drałowanie tydzień wcześniej piechtą, żeby zdążyć na czas. A to była, a tak określili ten wyjazd dziennikarze, a nie oszołomy i popaprańcy- wycieczka zakładowa. Zwykle tak też bywa, że jak jedzie tak dużo ludzi z prezydentem na czele, to jadą najpierw pozostałe osoby i na miejscu czekają na tą najważniejszą. My, Polacy, wszystko robimy na odwrót. Szukamy potem winnych, żeby usprawiedliwić swoje niedbalstwo, debilizm, brak pomyślunku. No, bo przecież "między Bugiem a Odrom Nysom to najważniejsze ze wszystkich MY SOM". A nie dochodzi to tych pustych łbów, że my jesteśmy bardzo malutkie, na co są dowody aż nadto widoczne. Nie chcę byś złośliwy, ale na arenie międzynarodowej mamy tyle do powiedzenia co Żyd w Oświęcimiu. No, może trochę więcej, ale to tylko z dobrego wychowania i międzynarodowego bontona, jak mówią u mnie na wsi. A tak to wszyscy zdrowi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2012) zółc :
Polacy nie robia niczego na odwrot......bardziej niz ktokolwiek inny......nawet pracujemy w dzien spimy w nocy,zakładamy ze jak ktos cos obieca to zrobi ,bo daje słowo, lewa strona nie jezdzimy...... Za duzo naszych sasiadow ,i czlonków naszej zbiorowsci wierzy w nasza ułomnosc lub niezdolnosc do samodzielnosci.....to istota naszych problemów.I nie mowmy o sobie nawzajem zle ....tak jak mowi o nas tusk kutz wajda czy inni ktorzy ,widza w nas jedynie siłe robocza ,do wykarmiania zyjacych ponad stan greków niemcow włochów lub francuzow....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2012) Bolesław :
Jestem osobą niezrzeszoną, nie lubię żadnej partii politycznej i napiszę jak to wg. mnie wygląda. Po pierwsze to samoloty były przestarzałe. Powinni kupić nowsze, ale pamiętam też, że ilekroć się o tym mówiło, media i ludzie huczeli, że jak to wydawać pieniądze na polityków. Dwa, że samolot taki powinien być modernizowany i remontowany w kraju, albo przynajmniej w kraju sojuszniczym jeżeli nie ma takiej możliwości to należy zakupić inny. Na taką wizytę nie może tyle osób pełniących najwyższe stanowisko lecieć jednym samolotem. Dodatkowo to wydaje się naturalne, że prezydent powinien mieć swój własny samolot i leci z nim tylko najbliżsi współpracownicy. Po katastrofie miejsce katastrofy powinno być udostępnione polskiej stronie. A wrak oddany po przeprowadzeniu oględzin. Sekcji powinny dokonywać jedynie Polacy. Badaniem katastrofy powinni się zajmować polscy naukowcy. To w sprawie katastrofy. Dodatkowo przy temacie dorzucę, iż jako obywatel jestem oburzony nie zaniedbaniami w całej tej sprawie i bierności władz. Ale wplotywaniem tej katastrofy w politykę. Podjudzaniem ludzi na siebie. Nie potrafię zrozumieć dlaczego pochowano prezydenta na wawelu. Przypomnę, że po zamachu Narutowicza, również prezydenta, przed wojną pochowano w Warszawie. Wiem, że po mojej wypowiedzi, mogę zostać zaatakowany przez obie strony. Ale to właśnie obiektywizm jest najbardziej nielubiany i najbardziej atakowany przez wszystkie strony.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2012) Zółc :
wawel to nie dobry precedens...bo co wtedy jak zwolennicy jaruzelskiego tez zechca go pochowania go na wawelu jako zołnierza i prezydenta .......ciarki przechodza ,na mysl o wałesie kwasniewski lub komoruskim.......mysle ze ktos dobrze pomysłal o tym zeby podsunac pomysł pochowania go tam ...osmieszanie i zacieranie pewnych symboli w naszym kraju jest faktem......z drugiej strony kaczynski jednak przerwał ingres arcykapusia wielgusa.....i moze za to WAWEL dla niego....... Choc dyskusja o wawelu to raczej nakrywa ,dyskusje co było w smolensku.to priorytet.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2012) MAFIOSO :
To, o czym Internauta Jan A.Strusiński napisał w pierwszej części swego wywodu, wie i stosuje chyba każdy odpowiedzialny prezes/właściciel większej firmy prywatnej. Znam niejeden przykład z najbliższego otoczenia, bo taki jest proceduralny i zdroworozsądkowy wymóg. Natomiast w drugiej części swego wpisu, stwierdzeniem ile miał „do powiedzenia Żyd w Oświęcimiu” przegiął, jak to się mówi, pałę (pomijam fakt, że w potocznym obiegu, jeśli już, to mówi się o Żydzie na gestapo). Zwłaszcza publiczne przytoczenie takiego sformułowania, w kontekście takiej tragedii, jest co najmniej nikczemnością. Faktem jest, że dzisiejsi genetyczni potomkowie narodu z ponad trzytysiącletnią kulturą mają najwięcej u nas do powiedzenia i potrafią zadbać o swoje interesy. Ale jeśli chcą rządzić narodem z ok. połowę krótszym „stażem”, niechby wówczas podstawili dla Prezydenta i tych, których zgłosił do wizyty, tyle samolotów, pociągów, taksówek, deskorolek itd., aby zapewnić selektywny transport (nie mylić z rozdzieleniem wizyt). Przecież to są tacy internacjonalistyczni i cywilizowani, oblatani we wszystkim w ludzie. Co innego my, „debile” „z pustymi łbami” z dziećmi, do których (jak to wczoraj ujął w programie u red. Olejnik prof. Jan Hartmann), nie jest skierowana obecna reforma oświaty (jako że ponoć poziom inteligencji polskiej młodzieży jest poniżej średniej), tylko do hartmaniątek, które po procesie edukacji mają potrafić samodzielnie rozumować i rozumieć procesy przemian, ale także historię tak, aby przetrwać (z historią holokaustu na czele - to z pamięci cytat-urywek wypowiedzi prof. Andrzeja Nowaka z tegoż programu).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2012) zółc :
Po zabojstwie litwinienki w anglii wszyscy tez zadawali sobie pytanie czemu rosjanie uzyli materiałow radioaktywnych....na dalszym plan zeszło czemu zabili litwinienke lub kto to zrobił.wałkowano temat dlaczego rosjanie uzyli srodkow radioaktywnych...ktorych zapewne uzyli po to zeby wszyscy kombinowali czemu własnie tym go zabili, anie zastrzelili lub upozrowali samobojstwo..najwazniejsze zeszło na plan dalszy.....zreszta sami anglicy byli tym zainteresowani bo na ich terenie zeby mordowac i do tego materiałami rozszczepialnymi......to raczej ich super agentom splendoru nie dało.....o smolensku podobnie ,jest brzoza ,jest mgła,sa piloci i kaczynski......istotne jest to ze spadł samolot ktory nie moze spasc.bo nigdzie w czasch pokojowych takie samoloty z prezydentami sie nie rozbijaja.....to wystarczajace podejrzenie. byb moze swiatem rzadzi 12 nastu sprawiedliwych,moze i 20 stu.rzecz wtym zeby wsrod nich był ktos kto bedzie reperezntował interesy Polskie.grajmy o to.nawet cudzoziemcami .choc obcokrajowcy nawet z przodkami z rycerskiego wermahtu,jakos niech grac dla polski ,tak samo jak klose i podolski dla niemiec....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2012) echem :
tak czytam i czytam te komentarze i odnoszę wrażenie że niektórzy na spotkaniu nie byli i nie zadali sobie nawet trudu by obejrzeć nagranie. Trzeba zacząć od początku - czyli od samego przygotowania wizyty - za które konkretne osoby, z szefem MSZ na czele, zgodnie z prawem powinny odpowiedzieć w trybie karnym przed normalnym sądem. Za złamanie prawa analogicznie powinni odpowiedzieć konkretni, prowadzący śledztwo prokuratorzy. Bez żadnych taryf ulgowych. Wtedy też dowiedzielibyśmy się czegoś więcej o mocodawcach, o tym kto i na co naciskał. O ile oczywiście znów ten czy ów nie próbowałby popełnić "samobójstwa" - tym razem skutecznie. Sądy sądami, ale dziwię się że ci ludzie się na coś takiego poważyli, że nie wstydzą się przed historią, własnymi rodzinami, dziećmi - gdzie ich honor, gdzie odpowiedzialność za Polskę, na straży której stoją? Dno dna

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2012) hi hi :
a najlepsze jest to jak w reżimowych mediach lemingi łykają taką jedną znaną panią redaktor, która "obala" spiskową teorię dziejów związaną z "pancerną brzozą" - powołując się na nieprawdziwe dane dotyczące twardości drewna i opinię "eksperta" w postaci takiego jednego karateki, dowodzącego, że brzoza to twarde drewno. Jednocześnie te same środowiska próbują manipulacjami podważać autorytet prawdziwych, niezależnych ekspertów. A najbardziej żałosne w tym wszystkim jest to, że według danych, Tupolew wcale w brzozę nie "uderzył" bo przeleciał nad nią. ha ha ha ha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2012) Ciekawy :
Dlaczego piloci nie zachowali się tak, jak maszynista który zatrzymał pociąg, bo nie był pewny bezpieczeństwa dalszej jazdy.???? Reszta to kosekwencje beztroski i złych decyzji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2012) zołc :
moze z tego powodu ze samoloty nie jezdza po szynach?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2012) do powyżej :
Jak nie rozumiesz co czytasz to się nie odzywaj.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2012) zółc :
Odchodzimy .Odchodzimy.tak najlepsi i profesjonalni piloci zachowali sie w tupolewie -samolocie ktory nie jezdi po szynach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2012) FREE MAN :
Wiecie co zygac sie chce od tego ujadania i szkalowania jednych na drugich.Zamiast sie zabrac do jakis konkretnych rozmow to wszyscy na tym forum tylko potrafia paszcze otworzyc i ....wychodzi belkot.Nie uzurpuje sobie absolutnej wiedzy na wszystkie tematy i problemy bo bylbym durniem ale jedno chcialbym wiedziec ilu z Was oddaloby zycie czy zdrowie ze jakiegokolwiek kartofla czy to z pisu czy z peo czy jakiejkolwiek innej partyjki.Wszyscy gardluja wszyscy na tych forach i blogach ujadaja jeden na drugiego zamiast takimi komentarzami zalewac tych co decyduja o nas-partyjki co rzadza czy sa w opozycji.Ich zalewajmy swoimi zalami i oskarzeniami bo to oni po kazdych wyborach przestawiaja sie z lagodnych barankow w wilki polujace na baranyJest takie powiedzenie ze kazdy polak rodzi sie politykiem,jak tylko pozna kilka slow to juz gada jak ma byc i co ma byc i..... basta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2012) zołc :
Zapytanie nr 2496 do ministra obrony narodowej w sprawie odznaczenia pilota prezydenckiego samolotu, kpt. Grzegorza Pietruczuka, srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności Uzasadnienie Według informacji prasowych i wywiadu, jakiego szef MON udzielił dla Radia Zet 19 września br., kpt. Grzegorz Pietruczuk został odznaczony srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności. Wedle słów szefa MON pilot otrzymał medal za ˝przestrzeganie procedur i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo czterech prezydentów na pokładzie˝. Ministrowi chodziło o lot, jaki wykonał prezydencki TU-154 na Kaukaz 12 sierpnia br. Planowo samolot miał lądować w Azerbejdżanie w Ganji, ale prezydent RP podjął decyzję o locie do Tbilisi. Pilot odmówił zmiany kierunku lotu. Decyzja pilota doprowadziła do licznych komplikacji w wizycie czterech prezydentów w Gruzji. Przejazd drogą do Tbilisi był bardzo niebezpieczny i sprowadzał realne zagrożenie dla osób w nim uczestniczących. Według doniesień medialnych obawy pilota o stan techniczny lotniska w Tbilisi były całkowicie nieuzasadnione i można było na nim bezpiecznie wylądować. Proszę wobec tego Pana Ministra o odpowiedzi na następujące pytania: 1. Czy pilot ma prawo odmówić wykonania rozkazu zwierzchnika Sił Zbrojnych RP? 2. Czy odznaczenie pilota za de facto zaniechanie działania tak wysokim odznaczeniem państwowym jest zgodne z obowiązującymi procedurami? 3. Czy Minister, podejmując decyzję o odznaczeniu, chciał pokazać, iż będzie premiował w przyszłości przypadki niesubordynacji, tchórzostwa i odmawiania wykonywania rozkazów? 4. Czemu sprawa odznaczenia pilota została tak nagłośniona w mediach przez szefa MON? Czy był to kolejny element prowokacyjnej polityki rządu wobec prezydenta RP? 5. Czy zbadano przebieg wydarzeń w kabinie pilotów i zgodność podejmowanych przez nich decyzji z obowiązującymi procedurami? Jakie są wnioski z tej kontroli? 6. Czemu szef MON nie odznaczył innych członków załogi? 7. Jak MON zamierza reagować, jeśli w przyszłości będą powtarzać się tego typu przypadki odmawiania zmiany kierunku lotu? Z wyrazami szacunku Poseł Przemysław Gosiewski Kielce, dnia 23 września 2008 r.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2012) zółc :
bardzo podobny nick do mojego.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2012) żółc :
Odpowiedź ministra obrony narodowej na zapytanie nr 2496 w sprawie odznaczenia pilota prezydenckiego samolotu kpt. Grzegorza Pietruczuka Srebrnym Krzyżem za zasługi dla obronności Szanowny Panie Marszałku! Odpowiadając na zapytanie pana posła Przemysława Gosiewskiego w sprawie odznaczenia pilota prezydenckiego samolotu kpt. Grzegorza Pietruczuka Srebrnym Krzyżem za zasługi dla obronności (SPS-024-2496/08), uprzejmie proszę o przyjęcie następujących wyjaśnień. W dniu 11 sierpnia br. w godzinach wieczornych dowódca 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego otrzymał telefoniczną informację z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o planowanym na następny dzień wylocie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z prezydentami Estonii, Litwy, Ukrainy oraz premierem Łotwy w rejon konfliktu na terenie Gruzji, z planowanym lądowaniem na lotnisku docelowym w Ganji w Azerbejdżanie. Dnia 12 sierpnia br. o godz. 00.38 z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostało przesłane stosowne zamówienie (nr ZOOP-350-28-1-08) precyzujące poszczególne etapy planowanego do realizacji zadania. Zgodnie z nim zadanie miało przebiegać następująco: 1) dzień 12 sierpnia: - start o godz. 7 z Warszawy do Tallina, - start o godz. 10.20 z Tallina do Warszawy, - start o godz. 11.15 z Warszawy do Symferopola, - start o godz. 15.15 z Symferopola do Ganji w Azerbejdżanie; 2) dzień 13 sierpnia: - start o godz. 12 z Ganji do Symferopola, - start o godz. 12.20 z Symferopola do Warszawy, - start o godz. 14.10 z Warszawy do Wilna, - start o godz. 16.25 z Wilna do Rygi, - start o godz. 17.30 z Rygi do Tallina, - start o godz. 19 z Tallina do Warszawy. Wobec powyższego, przystąpiono do szczegółowego planowania otrzymanego zadania, wystąpiono o zgody dyplomatyczne państw docelowych i tranzytowych oraz rozpoczęto przygotowanie załogi, jak i samolotu, do planowanych lotów. Na dowódcę załogi, a tym samym statku powietrznego, został wyznaczony kpt. pil. Grzegorz Pietruczuk. Zadania załodze przydzielił dowódca pułku, zwracając uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa lotów oraz zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa podczas lotu w pobliżu rejonu konfliktu zbrojnego. Strat do lotu w dniu 12 sierpnia br. po trasie Warszawa - Tallin - Warszawa zrealizowano o godz. 7.20. Następnie po powrocie do Warszawy, odtworzeniu gotowości samolotu oraz przygotowaniu pokładu do lotu start do Symferopola nastąpił o godz. 12.25. Przed startem z Symferopola, około godz. 15.30 czasu warszawskiego, dowódca 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego odebrał telefon od pana Macieja Łopińskiego szefa Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który przekazał polecenie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dotyczące zmiany planowanej trasy dalszego lotu i realizacji lotu do Tbilisi. W tej sprawie z dowódcą pułku rozmawiał również osobiście prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Dowódca pułku przyjął polecenie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do realizacji, zwracając równocześnie uwagę na bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa lotu oraz brak wymaganych zgód dyplomatycznych zezwalających na jego wykonanie. Następnie polecił przygotować i wysłać wystąpienie o dodatkowe zgody dyplomatyczne. Odbyła się także rozmowa kpt. pil. Grzegorza Pietruczuka z osobami towarzyszącymi prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, jak i z nim osobiście. Pragnę zwrócić uwagę na fakt, iż zarówno dowództwo Sił Powietrznych, jak i załoga statku powietrznego, nie posiadały wiarygodnych danych dotyczących zapewnienia wymaganej kontroli organów ruchu lotniczego w przestrzeni powietrznej oraz aktualnego stanu lotniska w Tbilisi. Nie był znany także stan pasa oraz urządzeń lotniskowych po bombardowaniu lotniska. Pilota informowano o braku pokrycia radarowego obszaru Gruzji. Na podtrzymanie decyzji o realizacji lotu, zgodnie z uprzednio założonym planem, do którego kpt. pil. Grzegorz Pietruczuk był przygotowany, miało wpływ wiele innych czynników: - krótki czas pozostały do planowanego startu z lotniska w Symferopolu, a tym samym brak możliwości pozyskania nowych zgód dyplomatycznych, - stan zagrożenia spowodowany sytuacją militarną w Gruzji, - brak potwierdzonych informacji dotyczących aktualnego stanu i możliwości bezpiecznej realizacji lotów w przestrzeni powietrznej kraju oraz rejonie lotniska Tbilisi. Dowódca załogi konsultował się również z szefami ochrony prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i prezydenta Ukrainy, którzy nie posiadali potwierdzonych informacji odnośnie do bezpieczeństwa na lotnisku w Tbilisi. Pragnę w tym miejscu przypomnieć, że brak zgody na wlot w przestrzeń powietrzną państw, granice których musiałby przekroczyć, aby wykonać lot po zmienionej trasie, wiąże się z ryzykiem, iż statek powietrzny będzie traktowany jako ˝naruszyciel˝. Samolot TU-154M nie jest przystosowany do operowania w strefie konfliktu zbrojnego. Biorąc to pod uwagę i mając na względzie rangę i ilość przewożonych pasażerów, dowódca załogi nie mógł postąpić inaczej. W konsekwencji, po akceptacji przez pana prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przekazanej dowódcy załogi za pośrednictwem oficera BOR, lot został zrealizowany zgodnie z pierwotnym planem, tzn. do Ganji. Kpt. pil. Grzegorz Pietruczuk postąpił właściwie i w pełni odpowiedzialnie, co zostało potwierdzone w przeprowadzonym postępowaniu wyjaśniającym. W myśl art. 114 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze (Dz. U. z 2006 r. Nr 100, poz. 696, ze zm.) dowódca statku powietrznego jest obowiązany wykonywać loty zgodnie z przepisami, w szczególności zaś zapewnić bezpieczeństwo statku powietrznego oraz znajdujących się na jego pokładzie osób i rzeczy. Zgodnie z ust. 2 tego przepisu, gdy statkowi powietrznemu grozi niebezpieczeństwo, dowódca jest obowiązany zastosować wszelkie niezbędne środki w celu ratowania pasażerów i załogi. Stosownie do art. 115 ust. 1 pkt 2 tej ustawy, w celu zapewnienia bezpieczeństwa lotu oraz bezpieczeństwa i porządku na pokładzie statku powietrznego, dowódca jest upoważniony do wydawania poleceń wszystkim osobom znajdującym się na pokładzie statku powietrznego, a zgodnie z ust. 2 tego przepisu osoby te są zobowiązane do wykonywania poleceń dowódcy. Wprowadzony do użytku regulamin lotów decyzją nr 412/MON ministra obrony narodowej z dnia 13 października 2006 r. w sprawie wprowadzenia do użytku w lotnictwie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej ˝Regulaminu lotów lotnictwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej˝ (Dz. Urz. MON Nr 19, poz. 252, ze zm.) zawiera przepisy lotnicze obowiązujące personel lotnictwa wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto, zgodnie z jego § 1 ust. 2, stosuje się go również do pozostałych osób korzystających lub dysponujących przydzielonymi polskimi wojskowymi statkami powietrznymi, a także - na podstawie ust. 3 tego przepisu - poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli zawarte w nim przepisy nie są sprzeczne z przepisami obowiązującymi w przestrzeni danego państwa, a w przestrzeniach niepodlegających zwierzchnictwu żadnego państwa - z przepisami międzynarodowymi. Przepis § 12 ust. 10 regulaminu lotów stanowi, że dowódca statku powietrznego jest zobowiązany wykonać lot zgodnie z przepisami. Ponosi odpowiedzialność za wykonanie postawionego zadania, bezpieczeństwo statku powietrznego oraz znajdujących się na pokładzie osób i rzeczy. Z kolei § 12 ust. 14 stanowi, że wszystkie osoby obecne na pokładzie statku powietrznego są obowiązane wypełniać polecenia dowódcy statku powietrznego niezależnie od ich stopnia wojskowego oraz statusu. Wobec powyższego, mając świadomość realnego zagrożenia bezpieczeństwa statku powietrznego i pasażerów na jego pokładzie oraz ewentualnych konsekwencji świadomego naruszenia przepisów, dowódca załogi nie mógł podjąć innej decyzji, jak tylko wykonania zadania, do którego został wcześniej przygotowany. Biorąc pod uwagę wskazane fakty i uwarunkowania, w jakich znalazł się dowódca załogi, należy stwierdzić, iż działał on pod presją ciążącej na nim odpowiedzialności za podjętą decyzję. Nie budzi również wątpliwości to, iż kpt. pil. Grzegorz Pietruczuk wykazał się odpowiedzialnością, profesjonalizmem i bardzo dobrą znajomością obowiązujących przepisów, co absolutnie nie powinno być traktowane jako brak zdyscyplinowania czy też tchórzostwo. Wręcz przeciwnie, działał w myśl najwyższych wartości, jakimi są zapewnienie bezpieczeństwa najważniejszej osobie w państwie oraz pasażerów i załogi będących na pokładzie statku powietrznego, którego był dowódcą. Tak więc nie powinno budzić wątpliwości to, iż działanie takie powinno być propagowane w środowisku nie tylko wojskowym, ale na forum całego społeczeństwa, jako zasługujące na najwyższe uznanie. Z tego powodu kpt. pil. Grzegorz Pietruczuk decyzją nr 1303/KADR z dnia 28 sierpnia br. został wyróżniony resortowym srebrnym medalem ˝Za zasługi dla obronności kraju˝. Zgodnie z § 1 ust. 1 rozporządzenia ministra obrony narodowej z dnia 19 kwietnia 1991 r. w sprawie zasad i trybu nadawania medalu ˝Za zasługi dla obronności kraju˝ oraz wzoru odznaki tego medalu i sposobu jego noszenia (Dz. U. Nr 39, poz. 170) odznaczenie to może być nadane osobom, które wykazały męstwo lub odwagę w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych, posiadają szczególne zasługi w dziedzinie rozwoju nowoczesnej myśli wojskowej, techniki wojskowej oraz potencjału obronnego, jak również w zakresie szkolenia i wychowania wojskowego, swoją pracą zawodową lub działalnością w organizacjach społecznych znacznie przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju. Fakt odznaczenia tylko dowódcy załogi znajduje swoje uzasadnienie w zasadzie obowiązującej w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, że za podjęte decyzje odpowiada jednoosobowo dowódca, który ją podjął. Odnosząc się do pytania pana posła Przemysława Gosiewskiego dotyczącego nagłośnienia opisanej sprawy w mediach, pragnę przypomnieć, iż wypowiadając się na temat odznaczenia kpt. pil. Grzegorza Pietruczuka, odpowiadałem jedynie na zainteresowanie mediów tą sprawą - pytany przez dziennikarzy prezentowałem swoje zdanie na temat zachowania pilota. Nieuprawnione jest więc stwierdzenie, że podjąłem jakieś kroki, aby nagłośnić sprawę. Interpretacja różnicy zdań na temat zachowania pilota jako ˝prowokacyjnej polityki rządu wobec prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej˝ jest również nieuzasadniona. Przedstawiając powyższe wyjaśnienia, pozostaję w przekonaniu, że uzna je Pan Marszałek za wystarczające. Łączę wyrazy szacunku i poważania Minister Bogdan Klich Warszawa, dnia 27 października 2008 r.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2012) zółc :
widze ze zaczeło sie podkradanie nicków.idealy ORMO wiecznie żywe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2012) a tak ogólnie to nic :
lemingi już gonią w piętkę - im więcej ich starań propagandowych, tym coraz bardziej odwrotny efekt. Media oficjalne są dla przygłupów i każdy to widzi. Przygłupami nie należy się nadmiernie przejmować. Ostatnio też w społeczeństwie rośnie średnia inteligencji, bo coraz mniej ludzi czyta wyborczą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2012) do powyżej :
Rozmowa z fanatykami PiS-owskimi podoba jest do rozmowy z obłąkanymi i nie przynosi żadnych efektów, dlatego apeluję do rozsądnych internautów o jej zaprzestanie aby nie dawać im możliwości do wymyślania coraz to nowych bzdur.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2012) zółc do pwyzej :
moge tylko zacytowac gierka pokozcie co potraficie.i zycze powodzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2012) beata do powyzej :
ale ty jestes chamowaty z toba nie da sie dyskutowac obrazasz innych twoje poglady i nienawisc do PIS odbieraja ci zdolnosc myslenia szanuj ludzi co maja inne poglady niz ty pomysl moze to oni maja racje OPAMIETAJ SIE .PCRC

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-04-2012) do powyżej :
Nie szanujesz innych poglądów to nie obrażaj nikogo. Dla ciebie zwolennicy PiS to obłąkani? Ja też apeluję do rozsądku .Nie nalężę do PiS ale już wiem że PO nie poprę bo widzę co się dzieje . Chciałbym aby PiS doszedł do władz y ,zrobił trochę porządku ,doszedł do prawdy Smoleńskie. Może ktoś wreszcie pomyślał by o zwykłych obywatelach a nie o kolesiach z PO. Chyba widzisz co dzieje się w Służbie Zdrowia - brak leków nawet na raka - to już szczyty ! Jaki problem PO rozwiązało ? Fatalna sytuacja w szkołach , drogi , bezrobocie , ale i tak wytrwasz do 67 lat do emerytury .Kiedyś do tego wrócisz i może zmienisz zdanie o obłąkaniu ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2012) allerneinhima :
Honourable bye, considerate friend :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2012) wojtek60 :
tyie chca oddac tylko jedno pytanie dlaczego ruskie nie chca oddac wraka?wydaje sie byc logicznym ze jesli samolot nie byl ich wlasnoscia to i wrak do nich nie nalezy.sugestia nikomu nie zalezy na tym aby wrak byl przebadany przez niezaleznych ekspertow.kazdy kto ma pofaldowane zwoje mozgowe dopowie sobie reszte pozostalym polecam you can dans na tvn

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2012) Jac :
- Ruski, oddaj wraka ! - a paszoł ty w pis..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2012) MAFIOSO :
@wojtek60, to Ty nie wiesz, że u Ruskich trwa jeszcze śledztwo i do jego zakończenia wraku ni hu, hu, nie oddadzą. Widocznie nie wszystko jeszcze wyjaśnili, mają wątpliwości, więc mają nad czym procedować. W sprawie mordu w Katyniu „procedowali” ponad 60 lat, a i tak do dziś nie mogą (czy nie chcą, lub ktoś Im podpowiada, aby w tym nie "grzebali") się połapać, jakiej to maści ludzie zainspirowali i zrealizowali to ludobójstwo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) affediaimmasy :
Lofty bye, sentimental alternative other :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl