To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wiadomo, gdzie odbędą się dożynki wojewódzkie...    -   23/4/2012
Wieści z Dębna
W tym roku dożynki wojewódzkie odbędą się na terenie Gminy Dębno. Prawdopodobnie delegacje z całej Małopolski gościć będzie Porąbka Uszewska.

Ogloszenie

O przyznanie gminie miana gospodarza dożynek wojewódzkich w 2012 roku zabiegały władze samorządowe, a ich pomysł poparło też Starostwo Powiatowe w Brzesku. Wniosek w tej sprawie trafił do wszystkich członków Zarządu Województwa. Wśród argumentów przemawiających za gminą Dębno wskazywano m.in. doświadczenie gminy w organizacji dużych imprez kulturalnych (od lat odbywa się tu Turniej Rycerski gromadzący kilkanaście tysięcy osób) i kultywowanie obyczajów i kultury ludowej. Gmina jest przecież m.in. gospodarzem przeglądu folklorystycznego. Stanowisko to trafiło do przekonania władzom wojewódzkim i sprawa wydaje się już przesądzona. Wiadomo, że dożynki odbędą się najprawdopodobniej 26 sierpnia. Nie zapadła jeszcze ostatecznie decyzja co do miejsca organizacji święta plonów, ale spore szanse ma Porąbka Uszewska.

Samorządowe władze nie kryją zadowolenia z akceptacji propozycji przez władze województwa. -To na pewno będzie okazja do pokazania walorów turystycznych gminy oraz prowadzonej tu działalności kulturalnej - komentuje Marian Kurek, Sekretarz Gminy.  
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl