To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Z cyklu „Lekcje w Teatrze i w kinie”...    -   23/4/2012
„Pan Tadeusz” w CSM
Przypominamy: 24 kwietnia o godz. 11:00 w Centrum Sztuki Mościce zaprezentowany zostanie spektakl „Pan Tadeusz” w wykonaniu zespołu Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa. To propozycja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, realizowanego w ramach edukacyjnego projektu CSM „Lekcje w Teatrze i w kinie”. Cena biletu: 25 zł.

Ogloszenie
>

”Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza
Dla widzów, którzy znają wyjątkowe miejsce „Pana Tadeusza” w kanonie narodowej literatury, spodziewają się przedstawienia pomnikowego, ten spektakl może być niespodzianką. Irena Jun, autorka opracowania tekstu i reżyser, zamierza bowiem, ów zaprawiony nostalgią literacki portret polskości, osadzić w świecie prawdziwych ludzi. Inscenizowana według tej zasady, w dekoracjach i kostiumach Aleksandry Semenowicz, historia którą wszyscy znamy, objawia zaskakująco obfitą dawkę humoru. Zatem tych zwłaszcza, którym zda się, że dobrze znają Telimenę, Zosię, Hrabiego, Tadeusza, Wojskiego... i całą soplicowsko-horeszkowską drużynę, przedstawienie być może zaskoczy oraz – miejmy nadzieję - zabawi i ucieszy. Dla tych zaś, którzy taką znajomością pochwalić się jeszcze nie mogą, nadarza się wyjątkowa okazja, by na własne oczy wszystkie te postaci zobaczyć jak żywe - z całym ich heroizmem i śmiesznostkami.
(Źródło opisu: Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa)/

Lekcje w Teatrze i w kinie w CSM
Centrum Sztuki Mościce rozpoczyna realizację specjalnych programów edukacyjnych opartych o spektakle teatralne i projekcje filmowe. ”Repertuar przedstawień i projekcji kinowych został opracowany tak, aby stanowił pomoc dydaktyczną w programie nauczania. Każde spotkanie jest bezpośrednią, wizualną metodą poznania świata literatury i zjawisk społecznych oraz odpowiednich pojęć zawartych w każdym tytule. Proponujemy poznawanie pojęć literackich i uniwersalnych, dotyczących człowieka i człowieczeństwa, o których, nauczyciele, rozmawiają z uczniami na lekcjach języka polskiego czy godzinach wychowawczych. Działania w obszarze filmu poprzedzone są specjalnym warsztatem dla nauczycieli. Wszystkie propozycje zarówno teatralne jak filmowe dobierane są przez zespół CSM ze szczególnym uwzględnieniem walorów edukacyjnych, artystycznych, podstaw lekturowych, problemów wychowawczych, socjologicznych, społecznych” - czytamy w nadesłanej informacji.
Dokładne informacje i programy spotkań dostępne będą na:
www.csm.tarnow.pl facebook – organizatorzy proszą wpisać w wyszukiwarce facebook: Lekcje W Teatrze Kinie.
”Zachęcamy również do składania w CSM lub facebooku, swoich propozycji - tytułów lekturowych, zagadnień literackich czy tematów, które chętnie zobaczyliby Państwo na deskach teatru czy w obrazie filmowym, na które równie chętnie przyjdziecie Państwo ze swoimi uczniami.” - czytamy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl