To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   23/4/2012
Bo chciał się przejechać...
W miejscowości Marcinkowice (g. Radłów) 35-letni mieszkaniec Krynicy Zdrój dokonał zaboru w celu krótkotrwałego użycia samochodu osobowego marki Ford Galaxy o wartości 14 tys. zł na szkodę mieszkańca tejże miejscowości, po czym jadąc ulicą Brzeską w Radłowie utracił on panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu melioracyjnego powodując uszkodzenie pojazdu. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, iż mężczyzna ten miał ponad 3 promile w organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. To nie jedyne zdarzenie drogowe w naszej Tygodniowej Kronice Policyjnej...

Ogloszenie

Kradzieże
Do kradzieży z włamaniem do domu w budowie doszło w Zgłobicach. Sprawcy wybijając szybę dostali się do wnętrza i z garażu ukradli wart 12 tysięcy złotych pojazd typu quad. Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali mężczyzn w wieku 17 i 20 lat, mieszkańców Zbylitowskiej Góry, podejrzewanych o kradzież quada, którzy trafili do policyjnego aresztu.
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, kradzież kilkudziesięciu zestawów i pojedynczych płyt z filmami, muzyką oraz audiobookami ma na swoim koncie, zatrzymany przez policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum 41-letni bezrobotny z Taranowa. Mężczyzna szczególnie upodobał sobie dwa sklepy na terenie miasta, z których w ostatnich miesiącach wyniósł płyty CD, DVD i Blu- ray, o wartości przekraczającej 6 tysięcy złotych. Wybierał warte kilkaset złotych zestawy, usuwając z nich zabezpieczenia. Sięgał także po pozbawione zabezpieczeń pojedyncze egzemplarze. Skradzione płyty sprzedawał wśród znajomych lub w „sieci”. Usłyszał 12 zarzutów kradzieży. Tłumaczył się utratą pracy i trudną sytuacją materialną. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia.
W miejscowości Sieradza doszło do kradzieży. Sprawca po uprzednim odcięciu przedłużacza ukradł 40m kabla siłowego, pięciożyłowego o wartości 400zł. Policjanci z Żabna zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności kradzieży oraz odzyskanie skradzionego mienia.

Zniszczenie mienia
Policjanci z KP Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku 18-letniego mieszkańca Tarnowa, który na parkingu samochodowym przy ulicy Leśnej w Tarnowie dokonał uszkodzenia samochodów: VW Golfa poprzez wybicie szyby tylnej o wartości 300zł oraz Skody Felicja poprzez wybicie szyby bocznej, a także zerwanie lusterek bocznych powodując tym straty w wysokości 500zł.

Pobicia
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 18 kwietnia wieczorem dwóch mężczyzn w wieku 18 i 17-lat, którzy na ul. Westerplatte w Tarnowie pobili mieszkańca miasta. Pokrzywdzony doznał urazu twarzy. Młodszy z napastników popychając i uderzając, spowodował także powierzchowne obrażenia głowy u przechodzącego obok mężczyzny. Nietrzeźwi sprawcy umieszczeni zostali w policyjnym areszcie. Grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawców.

Za kółkiem
16 kwietnia o godzinie 17:00 w Tarnowie kierująca lancią, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo z ul. Dąbrowskiego w ul. Bernardyńską, potraciła znajdującą się na przejściu dla pieszych 42-letnią tarnowiankę. Kobieta doznała złamania kości nadgarstka. Badania wykazały, że obie panie były trzeźwe.
1.3 promila alkoholu miał w organizmie zatrzymany 16 kwietnia w Wierzchosławicach 44-letni kierowca forda transita. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
2.7 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany 17 kwietnia w Łęgu Tarnowskim 42-letni mieszkaniec Lubinki. W tym stanie mężczyzna jechał oplem, który nie posiadał aktualnych badań technicznych. Pozostałą część dnia i noc spędził w policyjnym areszcie.
17 kwietnia przed południem w Łukanowicach na krajowej „czwórce” zatrzymano kierującego ciężarową scanią z naczepą. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca Kielc wykazało, że ma w organizmie 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo podczas jazdy korzystał z sposób niedozwolony z telefonu komórkowego.
Blisko 1.5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany18 kwietnia wieczorem w Tuchowie kierujący motocyklem 33-letni mieszkaniec miasta. Dodatkowo motor, którym poruszał się mężczyzna nie był zarejestrowany.
Funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali do kontroli samochód marki Seat Cordoba, którym poruszał się 23-letni mieszkaniec Starachowic. Jak się okazało mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2013 roku. Badanie na trzeźwość zakończyło się wynikiem 0,00.
W miejscowości Marcinkowice (g. Radłów) 35-letni mieszkaniec Krynicy Zdrój dokonał zaboru w celu krótkotrwałego użycia samochodu osobowego marki Ford Galaxy o wartości 14 tys. zł na szkodę mieszkańca tejże miejscowości, po czym jadąc ulicą Brzeską w Radłowie utracił on panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu melioracyjnego powodując uszkodzenie pojazdu. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, iż mężczyzna ten miał ponad 3 promile w organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
W Koszycach Wielkich do kontroli drogowej zatrzymany został mieszkaniec Koszyc Małych, który poruszał się po drodze publicznej pojazdem typu Quad. Zachowanie mężczyzny wskazywało na stan upojenia alkoholowego. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia – mężczyzna miał ponad dwa promile w organizmie.

Narkotyki
19 kwietnia funkcjonariusze z KP Tarnów-Zachód, przy ulicy Batorego w Tarnowie, podczas kontroli ujawnili u 24-letniego mieszkańca Tarnowa woreczek strunowy z zawartością marihuany w ilości 2,42 grama netto. Mężczyzna spędził noc w areszcie.
Funkcjonariusze z KP Tarnów-Zachód dokonali zatrzymania 33-letniego mieszkańca Tarnowa, przy którym ujawniono niewielkie ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz amfetaminy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl