To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W sprawie ograniczenia środków na sport niepełnosprawnych...    -   24/4/2012
Interpelacja Jana Ziobro
Do naszej redakcji dotarła treść interpelacji najmłodszego posła Solidarnej Polski, Jana Ziobro (Solidarna Polska), dotycząca ograniczenia środków na sport osób niepełnosprawnych przez Ministra Sportu i Turystyki Joannę Muchę. Treść interpelacji, wysłanej 10 kwietnia b.r., zamieszczamy poniżej.

Ogloszenie

”Szanowna Pani Minister!
Do mojego biuro zgłosili się obywatele, którzy są przeciwni ograniczaniu środków na sport osób niepełnosprawnych. Zmniejszenie środków na kluby sportowe, gdzie ćwiczą ludzie niepełnosprawni spowodowało, iż osoby te mają mniej możliwości na treningi oraz udział w zawodach.
Jednocześnie w 2012 roku nie będą organizowane Mistrzostw Polski dla niepełnosprawnych w kilku dyscyplinach sportu. Przedstawiciele osób niepełnosprawnych zwracają uwagę, iż nie odbędą się m. in.: Mistrzostwa Polski w Tańcu na Wózkach, Mistrzostwa Polski w Pływaniu Niepełnosprawnych, Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych i w innych dyscyplinach sportu.
Takie traktowanie sportu osób niepełnosprawnych musi spotkać się z naszym wyraźnym sprzeciwem. Osoby niepełnosprawne są równoprawnymi obywatelami naszego państwa, należą się im wszystkie prawa. Rząd nie może odbierać im możliwości uprawiania sportu i sprawdzania swych sportowych umiejętności na równi z obywatelami w pełni sprawnymi. Osoby niepełnosprawne wkładają w swoje treningi bardzo dużo zaangażowania, często muszą trenować o wiele więcej niż ludzie pełnosprawni. Uprawiając sport osoby niepełnosprawne mogą współzawodniczyć i zarazem poddawać się rehabilitacji. Wszelkie ograniczenia w dostępie osób niepełnosprawnych do sportu należy uznać za działania dyskryminujące. Ograniczanie przez rząd środków na działalność klubów sportowych osób niepełnosprawnych powoduje, iż osoby te mimo wysiłku i wyrzeczeń nie będą mogły ćwiczyć a następnie sprawdzić swych sportowych umiejętności.
Niepełnosprawność dotyka wiele milionów obywateli Polski i rząd ma obowiązek stworzyć im warunki do normalnego funkcjonowania, również w dostępie do sportu.

W związku z powyższym zwracam się do Pani Minister z następującymi pytaniami:
1. Co Pani Minister planuje zrobić w celu zwiększenia w 2012 roku środków na sport osób niepełnosprawnych?
2. Czy brak organizacji Mistrzostw Polski w kilku dyscyplinach dla osób niepełnosprawnych nie narusza podstawowej zasady równego traktowania obywateli Polski?
3. Czy w roku, w którym w Polsce setki milionów złotych wydaje się na organizację Mistrzostw Europy w piłce nożnej i inne imprezy sportowe osoby niepełnosprawne mają być pozbawione możliwości sprawdzenia swych umiejętności w zawodach o randze Mistrzostw Kraju?”


Z wyrazami szacunku
Jan Ziobro
Poseł na Sejm RP

Foto: poseł Jan Ziobro na antenie RDN Małopolska w audycji „Słowo za słowo”, 16 kwietnia b.r.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(24-04-2012) zołc :
Do mojej redakcji też dotarła. Gdyby WAM jeszcze jakieś brakowało to tu:http://www.sejm.gov.pl/Sejm 7.nsf/agent.xsp?symbol=POSELIZ L&NrKadencji=7&Nrl=449&Typ=INT

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2012) zółc :
bardzo zbiezne nick do mojego?ale IP sie nie zgadza?prowokacja ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2012) żółć :
To Ty masz IP.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2012) zółc :
podbieramy sobie nick?tak tez mozna grac.wolna wola mac parjadka

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2012) zolc :
Mać Pariadka a nie ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl