To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Przygody Odyseusza”, „Królewna Śnieżka” i wokół Szekspira...    -   24/4/2012
Kolejne lekcje teatralne
W miesiącu maju Centrum Sztuki Mościce kontynuuje realizację specjalnych programów edukacyjnych opartych o spektakle teatralne i projekcje filmowe. Pokazane zostaną „Przygody Odyseusza” Teatru Groteska, „Królewna Śnieżka” Teatru Zagłębie z Sosnowca oraz spektakl z udziałem Andrzeja Seweryna „Wokół Szekspira”.

Ogloszenie

Przypomnijmy, że w programie lekcji teatralnych prócz wartościowych spektakli, znajdują się krótkie wykłady i spotkania z artystami, często znanymi młodzieży z ekranów kinowych czy telewizyjnych. Każda wizyta w CSM będzie wartościowym spotkaniem ze sztuka teatralną w ramach szkolnego programu nauczania. Będzie również uczyć twórczej pracy z tekstem, pogłębiać myśl interpretacyjną i w ciekawy sposób przekazywać wiedzę o autorach prezentowanych lektur czy zagadnieniach związanych z danym tekstem.

21 maja 2012 godz. 11.00 - Przygody Odyseusza / poziom gimnazjalny / Teatr Groteska
Powrót Odyseusza jest historią wzlotów i upadków, opowieścią o nieustannym borykaniu się z własnymi słabościami i...namiętnościami. Bohater zdobywa szereg doświadczeń, które kształtują jego osobowość, kreują sposób patrzenia na rzeczy i idee, upewniają w słuszności wybranej drogi.
Przedstawienie utrzymane jest w stylistyce teatru lalki, maski i aktora, wykorzystującej także konwencję teatru w teatrze. Nawiązując plastycznie do antyku, spektakl nie jest wierną kopią zjawisk zachodzących w sztuce w tamtym okresie, lecz jest raczej wariacją na temat czasów starożytnych, bliższą naszej współczesnej estetyce. Całość potraktowana została w sposób humorystyczny, pokazuje patos tradycji z przymrużeniem oka. Dla przykładu: bogowie w tej wersji są ludźmi z krwi i kości, którzy, choć władają gromami, także mają swoje wady, bóle i troski.
Źródło opisu: Teatr Groteska
Cena biletu 25 zł

29 maja 2012 r. godz. 11.00 Królewna Śnieżka /poziom podstawowy/ Teatr Zagłębie z Sosnowca
Królewna Śnieżka” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji. Obok głównych bohaterów pojawią się także zwierzątka, które w swych przepięknych kostiumach oddają charakter poszczególnych postaci. Wszystko to wkomponowane jest w iście bajkową przestrzeń. Źródło opisu: Teatr Zagłębie z Sosnowca
Fragment recenzji:
”Akcja spektaklu została skrócona i skupiała się na głównych wątkach baśni, przez co stała się bardziej interesująca i emocjonująca, tak, aby wymagający widz, jakim jest dziecko nie miał okazji się nudzić. Szczególną oprawę stanowiła scenografia Ireneusza Domagały, płynnie zmieniająca się niczym kartki książki, która przenosiła widzów do świat baśni, pobudzając wyobraźnię.
Bardzo dobre opracowanie muzyczne połączone z choreografią Henryka Konwińskiego poruszyło publiczność, czego dowodem były gromkie oklaski w rytmie muzyki.”

Monika Panek SosnArt 10/2009
Cena biletu: 25 zł

31 maja 2012 r. godz. 11.00 Wokół Szekspira Andrzej Seweryn /poziom ponadgimnazjalny/
Spektakl z udziałem Andrzeja Seweryna. Aktor interpretuje fragmenty arcydzieł Szekspira, m.in. „Hamleta”, „Makbeta”, „Otella”, „Romea i Julii” i „Burzy”, ułożone w fascynującą opowieść o ludzkich doświadczeniach: wzlotach i upadkach, miłości, zazdrości, samotności, zdradzie, obsesji władzy, zwątpieniu w sens życia. Spektakl jest adresowany zarówno do znawców twórczości Szekspira, którzy usłyszą w nim ulubione monologi i dialogi w nowych przekładach i w mistrzowskiej interpretacji, jak i do tych, którzy swą przygodę z geniuszem dramatu dopiero zaczynają.
Źródło opisu: Gliwicki Teatr Muzyczny
Cena biletu: 25 zł

Centrum Sztuki Mościce
Ul. Traugutta 1, 33 – 101 Tarnów
Sprzedaż biletów i informacje Kasa CSM, tel. 14 633 46 04
www.csm.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl