To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Po ogólnopolskiej premierze "Wyklętych" Teatru Nie Teraz    -   24/4/2012
WYKLĘCI - popremierowo
Za nami pokazy premierowe spektaklu  „Wyklęci” w budynku więzienia na ul. Rakowieckiej w Warszawie . Emocje związane z faktem, że to premiera, a jeszcze  bardziej z tym, gdzie się odbywała, jeszcze nie odeszły. Zagraliśmy trzy razy (dwa dla publiczności zewnętrznej, raz dla osadzonych). Prezentacje miały miejsce w sali dawnej kaplicy więziennej, która także dzisiaj bywa miejscem Mszy św., a ponadto służy do organizacji różnych przedsięwzięć edukacyjnych i resocjalizacyjnych organizowanych przez  Areszt Śledczy Warszawa – Mokotów. Po obu pokazach dla publiczności zaproszonej z zewnątrz,  dyrektor mokotowskiego Aresztu, ppłk Bogdan Kornatowski, dziękując Teatrowi Nie Teraz za spektakl, przypominał, że zaledwie kilka metrów stąd męczono i mordowano Żołnierzy Wyklętych, których powinniśmy nazywać Niezłomnymi, bowiem ich postawa inaczej nie może być nazwaną – czytamy w otrzymanej relacji.

Ogloszenie

”Otrzymaliśmy podziękowania i wyrazy uznania od wielu wzruszonych osób. Wyjątkową była spontaniczna wobec publiczności niedzielnego pokazu  wypowiedź byłego więźnia Rakowieckiej, Janusza Krasińskiego – znanego pisarza i dramatopisarza. Jak sam podkreślił, wypowiadając się przede wszystkim jako dramaturg, ale również były „mieszkaniec” tego miejsca i członek Szarych Szeregów, stwierdził, że TNT dokonał rzeczy, jak sądził, niemożliwej. W formie teatralnej przywrócił bowiem klimat tamtych lat, pokazał niezwykle wiarygodnie ludzi i ich najtrudniejsze wybory.
Natomiast inny gość pokazu premierowego,  generał Paweł Nasiłowski, wyraził uznanie dla teatru, a także podziękowania za przywracanie pamięci tak ważnych i chwalebnych postaci naszej najnowszej historii. Równie istotne, mówił generał, jest pokazywanie takich spektakli osadzonym, co jest istotnym elementem resocjalizacji (w pokazie dla osadzonych uczestniczyło około 80-ciu więźniów, przy czym chętnych było kilkakrotnie więcej. Podobnie zresztą było z frekwencją na spektaklach „zewnętrznych”).

Na spokojne podsumowanie tych niezwykłych dni z „Wyklętymi”  przyjdzie jeszcze czas. Teraz chcielibyśmy przede wszystkim podziękować tym wszystkim, dzięki którym najnowszy spektakl Teatru Nie Teraz oraz pokazy premierowe udało się zrealizować:
- Aresztowi  Śledczemu Warszawa-Mokotów z dyrekcją i wszystkimi funkcjonariuszami zaangażowanymi w nasz pobyt na ich terenie. Ponadto osadzonym, którzy pomagali nam w pracach technicznych przy montażu i demontażu spektaklu.;
- Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie, a szczególnie pani Prezes Annie Lewak i panu Wiceprezesowi Markowi Cieciurze. Także koordynującej organizację widowni pani Iwonie Okrasko;
- Muzeum Niepodległości w Warszawie i jego dyrektorowi, panu Tadeuszowi Skoczkowi;
- ekipie filmowej pod kierownictwem Marii Wiśnickiej i Andrzeja Wyrozębskiego;
- Karpackiej Spółce Gazownictwa, naszemu najsolidniejszemu sponsorowi;
- samorządom gmin -  Borzęcin, Lisia Góra i Tuchów.”

Przypomnijmy, że prawdopodobnie jedyny tarnowski pokaz będzie miał miejsce 27 kwietnia o godz. 20:00 w sali im. Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze.

Zdjęcia autorstwa: ppor. Aneta Wilkos-Hernik, ppor. Michał Grodner
Link: http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-warszawa/areszt-sledczy-warszawa---mokotow/news,8837,wykleci-w-rezyserii-tomasza.html
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl