To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnów namawia także inne miasta do tej akcji... (komentarz)    -   25/4/2012
Flaga na samochód
Urząd Miasta Tarnowa po raz kolejny organizuje jedyną tego typu w Polsce akcję „Flaga na samochód”. Zainteresowanie rokrocznie jest coraz większe, dlatego tym razem przygotowano 5 tysięcy flag – czytamy w komunikacie magistratu. -Zachęcamy inne miasta, by poszły śladem Tarnowa i w okresie ważnych świąt swoje ulice zabarwiały na biało – czerwono. Z flagą każdemu jest do twarzy – mówi dyrektor Wydziału Marki Miasta Maria Zawada - Bilik. Akcja rusza już jutro, 26 kwietnia. Naszym redakcyjnym zdaniem warto włączyć się w tą cenną inicjatywę samorządu.

Ogloszenie
>

Flagi rozdawane będą z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej. Powodów do świętowania i wyeksponowania tego symbolu polskości jest jednak więcej. 1 maja to przecież rocznica beatyfikacji Jana Pawła II, następnego dnia, jak wspomniano, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej, 3 maja natomiast Święto Konstytucji.

Flagi rozdawane będą od czwartku, 26 kwietnia, od godziny 9.00, w kilku miejscach: w Biurach Obsługi Mieszkańców przy ul. Nowej 4 oraz Mickiewicza 2, jak również w Centrum Informacji Turystycznej w Rynku 7 oraz w Punkcie Informacji Turystycznej na dworcu PKP.

Przypomnijmy, tarnowska akcja jest jedynym wydarzeniem tego typu w Polsce. Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, którą Prezydent RP podpisał 16 marca 2004 roku.

Komentarz
Akcja tarnowskiego magistratu „Flaga na samochód” bardzo nam się podoba i z pewnością godna jest szerszego rozpowszechnienia. Szczególnie w obecnych czasach, gdy medialna propaganda sufluje nam przekonanie, że jesteśmy „ubogą panną na wydaniu” w Europie, że patriotyzm jest niemodny, a nawet niebezpieczny, bo jesteśmy przecież „Europejczykami” (Unijczykami), a w ogóle to powinniśmy się wstydzić Polski, polskości i naszej tożsamości narodowej. Niech zatem akcja ta – a także po prostu wywieszenie flag narodowych na naszych posesjach, balkonach - będzie przejawem naszej narodowej dumy i symbolem umiłowania Ojczyzny.
Jest jednak jeszcze inna akcja. Związana ze „świętem flagi”, 2 maja. Jak podał portal Fronda.pl, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zachęca, by tego dnia zdejmować flagi unijne. Rzecz w tym, że flagi te są właściwie nielegalne – symbolizują twór, który teoretycznie jako państwo nie istnieje. Unia Europejska nie posiada flagi. Znajdowała się ona wprawdzie w Traktacie Konstytucyjnym, jednak po jego odrzuceniu została z niego wykreślona i przyjęta mutacja Eurokonstytucji – Traktat z Lizbony - nie zawiera zapisu ani o fladze, ani o hymnie Wspólnoty Europejskiej. ”(...) Owszem, grupa kilkunastu krajów unijnych złożyła tzw. deklarację szczególnego przywiązania do nieoficjalnych symboli unijnych dołączoną do aktu końcowego konferencji międzyrządowej, ale Rzeczpospolita Polska nie podpisywała tej deklaracji (i słusznie!).” - czytamy.
”Koniec końców, mamy do czynienia z sytuacją wykraczania przeciw normom konstytucyjnym i traktowania jako oficjalnego symbolu, godnego szczególnej czci i szacunku, czegoś, co ani nie ma statusu międzynarodowego, ani nie jest uznawane przez Rzeczpospolitą Polską. Jest to więc uzurpacja. Zwrócił na to uwagę w swoim kraju prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Klaus, który w sposób głośny i spektakularny odmówił wieszania unijnej flagi nad swoją prezydencką rezydencją. Także w trakcie czeskiej prezydencji w UE, co stało się przyczyną daleko posuniętych kontrowersji w debacie publicznej w Czechach. Prezydent Klaus jednak obronił swoje stanowisko, posługując się argumentacją podobną do naszej.(...)” - głosi zacytowany artykuł.
Przy okazji zbliżającego się święta Konstytucji 3-maja, pierwszego tego rodzaju, nowoczesnego dokumentu w Europie i drugiego na świecie (USA) oraz przy okazji poprzedzającego to święto „dnia flagi”; gdy wieszać będziemy nasze narodowe barwy, lub spozierać na „unijne” płachty zwieszające się z tarnowskiego magistratu i innych urzędów - warto to sobie uświadomić...
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl