To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Odszedł znany tarnowski publicysta    -   25/4/2012
Jerzy Reuter nie żyje
”Czasami coś napiszę, coś przeczytam, ale nie przejmujcie się, nie biorę tego na poważnie” - tak charakteryzował siebie na blogu, który namiętnie pisał. Dziennikarz i pasjonat historii Tarnowa, Jerzy Reuter, zmarł we wtorek w Tarnowie. Miał 56 lat. Na portalu tarnow.pl wspomina go i charakteryzuje Redaktor Naczelny Gazety Krakowskiej w Tarnowie, z którą współpracował, Piotr Kopa.

Ogloszenie

”Urodził się w Sanoku w 1956 roku, ale od wielu lat związany był z Tarnowem. Od ponad trzydziestu lat pisał - to była Jego prawdziwa pasja. Najpierw Jego opowiadania trafiały „do szuflady” ale kilka z nich udało Mu się w końcu wydać. W 2007 roku ukazał się zbiór opowiadań „Zdrada”, a dwa lata później „Opowiadania”.
Od ponad czterech lat był stałym współpracownikiem „Gazety Tarnowskiej” - piątkowego dodatku do „Gazety Krakowskiej”. Spod jego ręki wyszło niemal dwieście tekstów poświęconych historii Tarnowa, 160 Pitawali Tarnowskich i kilkadziesiąt ostrych jak brzytwa felietonów opisujących tarnowską rzeczywistość.
Czytelnicy szczególnie cenili Jego teksty parahistoryczne, w których odsłaniał tajemnice Tarnowa i jego mieszkańców. Do redakcji często dzwoniły osoby poruszone Jego opowieściami.
Niespodziewana śmierć przerwała Mu pracę nad książką - kryminałem, którego akcja rozgrywać się miała w Tarnowie przełomu XIX/XX wieku. O terminie ostatniego pożegnania Zmarłego jeszcze poinformujemy.”
- czytamy.

Nasza redakcja znała i ceniła Jerzego Reutera, w szczególności zaś jego historyczne pasje. J. Reuter był też autorem niektórych słuchowisk realizowanych przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię w ramach drugiej edycji cyklu „Uwaga, Człowiek”. Jerzy, będzie nam brakowało Ciebie i twoich częstokroć krytycznych i celnych uwag.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

Foto: Tarnowski Kurier Kulturalny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl