To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Harcerskie wieści...    -   26/4/2012
Bractwo wodzów
W weekend 20 – 22 kwietnia odbyło się czwarte i zarazem ostatnie spotkanie Kursu Zastępowych „Bractwo Wodzów”, organizowanego przez Zespół Kadry Kształcącej „Kompas” Hufca ZHP Tarnów im. gen. Józefa Bema. W Kursie uczestniczyło 21 harcerzy -członków ZHP z pół tuzina tarnowskich drużyn harcerskich i starszoharcerskich.

Ogloszenie

Kurs został przygotowany specjalnie dla tarnowskich harcerzy i harcerek w wieku 13-15 lat, pełniących lub mających zamiar pełnić funkcję zastępowego w drużynie harcerskiej. Kursu odbyły się w trybie czterech spotkań: 28 stycznia w Domu Parafialnym, parafii Św. Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, 11 lutego i 24 marca budynku Komendy Hufca ZHP Tarnów przy ulicy Konarskiego 17 oraz spotkanie wyjazdowe 20-22 kwietnia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Polichtach koło Gromnika.
W Kursie uczestniczyło 21 harcerzy -członków ZHP z pół tuzina tarnowskich drużyn harcerskich i starszoharcerskich. W ramach Kursu uczestnicy uczyli się zasad dobrej zbiórki, poznali musztrę harcerską, zagłębili się w historię ZHP, uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, terenoznawstwa i wiele innych. Zajęcia poprowadzili instruktorzy z Zespołu Kadry Kształcącej „Kompas” przy wsparciu młodszej kadry pomocniczej.

Zastępowy to harcerz, który w drużynie harcerskiej pełni szczególną rolę. Prowadzi on zastęp, składający się z kilku do kilkunastu członków drużyny, zaś drużynę tworzą zastępy. Zastępowy jest odpowiedzialny za funkcjonowanie zastępu, przygotowuje i prowadzi regularnie zbiórki zastępu a także pomaga harcerzom w zdobywaniu stopni i sprawności harcerskich.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2011 roku tarnowskie harcerstwo obchodziło 100lecie działalności ruchu na terenie miasta Tarnowa i regionu tarnowskiego. ZHP Chorągiew Krakowska została wyróżniona w 2011 r. przez marszałka województwa, nagrodą Grand Prix „Kryształki Soli” dla najlepszej organizacji pozarządowej w Małopolsce.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl