To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Klub Seniora, Centrum Wolontariatu i kontrakty socjalne...    -   26/4/2012
Nowe inicjatywy MOPS
Zgodnie z uzyskanymi wcześniej przez nas nieoficjalnymi informacjami, nowa dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie szykuje liczne zmiany związane z funkcjonowaniem MOPS. Wśród nich – jak poinformował magistrat – jest Klub Seniora oraz Centrum Wolontariatu. Z kolei „kontrakty socjalne” - choć z jednej strony mają usamodzielniać podopiecznych, to z drugiej, sugerują jednocześnie, że kończy się okres nieustannego pobierania świadczeń „za nic”, co dotąd sprzyjało „dziedziczeniu” bezrobocia. Teraz, pomiędzy MOPSem, a osobą ubiegającą się o pomoc będzie zawierany specjalny kontrakt określający uprawnienia i wzajemne zobowiązania stron.

Ogloszenie
>

MOPS organizuje Kluby Seniora i Centrum Wolontariatu
To propozycja aktywizacji mieszkańców w swoich miejscach zamieszkania. W związku z trwającym „Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej” Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej finalizuje prace nad uruchomieniem Klubów Seniora oraz Centrum Wolontariatu Senioralno – Młodzieżowego we współpracy z Mościcką Akademią Trzeciego Wieku. Jest ona prowadzona przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół IV LO.
-To ciekawa forma integracji międzypokoleniowej aktywizującej zarówno starszych, jak i młodszych – podkreśla zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz. Kluby Seniora od pracy Uniwersytetów Trzeciego Wieku różnić się będą tym, że w tych pierwszych spotkania odbywają się codziennie.
Pierwszy Klub Seniora powstaje przy IV LO przy ul. Norwida 22, kolejny przy przedszkolu nr 32 przy ul. Długiej. Dodajmy, że spotkanie organizacyjne odbędzie się jdziś, 26 kwietnia, o godzinie 17.30, w budynku IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.

Kontrakty socjalne mają usamodzielniać podopiecznych
Zamiast tradycyjnych metod, te innowacyjne – aktywizujące do działania. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie przystąpił do wojewódzkiego „Programu dofinansowania aktywnych form pracy socjalnej”, który zwiększy efektywność pracy socjalnej ośrodków pomocy społecznej.
Teraz, pomiędzy MOPSem, a osobą ubiegającą się o pomoc będzie zawierany specjalny kontrakt określający uprawnienia i wzajemne zobowiązania stron. Celem jest dążenie do przezwyciężenia trudnej sytuacji życiowej danej osoby lub rodziny. -Kontrakt przyczynia się do odzyskania zdolności do samodzielnego funkcjonowania w środowisku i prawidłowego pełnienia ról społecznych. Chcemy, żeby nasi podopieczni, po okresie pobierania zasiłków, sami brali sprawy w swoje ręce – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorota Krakowska.
System kontraktowy wymaga ze strony pracownika socjalnego o wiele większego zaangażowania, bo musi on utrzymywać stały kontakt z klientem, by go wspierać i nadzorować przebieg umowy – czytamy w komunikacie magistratu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(30-04-2012) doktor Anna :
"dziedziczenie bezrobocia z pokolenia na pokolenie"-zachachmęcajmy do częstszego reprodukowania się najlepszych osobników oraz , zniechęcajmy do reprodukcji osobników mniej wartościowych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2012) hahaha cenzura :
:)) gdzie podziały się dwa wpisy poprzedzające doktor Annę ? czemu zostały skasowane ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl