To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pieniądze na „Kwartet na Przedgórzu” i na budowę kanalizacji    -   27/4/2012
Wieści z Dębna
Trzynaście projektów z Gminy Dębno uzyskało pozytwyną opinię w sprawie dofinansowania w ramach programu "Małe projekty" realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Kwartet na Przedgórzu". W sumie mogą liczyć na ponad 300 tys. zł wsparcia. Gmina otrzymała też blisko 3,5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę kanalizacji sanitarnej w Jastwi i Dębnie.

Ogloszenie

Kwartet na Przedgórzu
Trzynaście projektów z Gminy Dębno uzyskało pozytwyną opinię w sprawie dofinansowania w ramach programu "Małe projekty" realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Kwartet na Przedgórzu". W sumie mogą liczyć na ponad 300 tys. zł wsparcia.

O pulę wynoszącą milion złotych ubiegało się kilkudziesięciu wnioskodawców z czterech gmin. W sumie złożono 67 projektów na łączną kwotę przekraczającą 1,36 mln zł. Komisja oceniająca wnioski ostatecznie zakwalifikowała do dofinansowania 48 z nich. Spośród 14 wniosków z Gminy Dębno pozytywną opinię uzyskało 13, a wiele z nich znalazło się bardzo wysoko na liście rankingowej. W pierwszej dziesiątce było sześć projektów z tej gminy. W sumie do organizacji, osób i instytucji realizujących projekty na terenie Gminy Dębno trafi ponad 300 tys. zł. Wśród pozytywnie zweryfikowanych wniosków są m.in.: "Konserwacja figury św. Kingi w Dębnie", "Remont sygnaturki na budynku kościoła w Dębnie", "Konserwacja zabytkowego pomnika nagrobnego ś.p. Franciszka Gale", "Remont i renowacja zabytkowego fortepianu". Część ze zgłoszonych projektów zostanie zrealizowana najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Inne będą finalizowane w roku przyszłym. Zgodnie z zasadami dofinansowania obowiązującymi w LGD, pieniądze będą wypłacane w formie refundacji po zakończeniu projektu.

Pieniądze na kanalizację
Blisko 3,5 mln zl otrzyma gmina Dębno z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę kanalizacji sanitarnej w Jastwi i Dębnie. -To dla nas bardzo dobra wiadomość, ponieważ dzięki tej inwestycji kolejni mieszkańcy będą mieli możliwość podłączenia się do kanalizacji, co w konsekwencji pozwoli skuteczniej chronić środowisko - komentuje Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno.

Wsparcie w ramach PROW w tym naborze uzyskało 76 projektów. Wniosek Gminy Dębno znalazł się na 43 miejscu listy rankingowej uzyskując 9 punktów na 11 możliwych. Zgodnie z przyjętymi zasadami z PROW można pokryć maksimum 75 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji. W praktyce oznacza to, że gmina z własnego budżetu będzie musiała dołożyć do tego zadania ponad 2 mln zł, gdyż całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 5,6 mln zł. Ostatecznie skala zaangażowania gminy będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu, który da odpowiedź na pytanie o realne koszty inwestycji.
Gmina ogłosi przetarg niezwłocznie po podpisaniu umowy na dofinansowanie, które planowane jest w Krakowie już 2 maja. Po wyłonieniu zwycięzcy przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą rozpoczną się prace, które mają być zakończone w roku przyszłym. Obok budowy 11 km sieci kanalizacyjnej obejmą one także rozbudowę oczyszczalni ścieków w Woli Dębińskiej co pozwoli zwiększyć jej wydajność.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl