To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bezpłatne badania profilaktyczne w „Łukaszu”    -   27/4/2012
Dzień Walki z Czerniakiem
Pojawia się i rośnie szybko, daje liczne i wczesne przerzuty - na czerniaka cierpi coraz więcej osób. 28 kwietnia w Szpitalu im. Św. Łukasza w Tarnowie będzie można skorzystać z bezpłatnych badań dermatologicznych w kierunku wykrywania czerniaka. -To nowotwór złośliwy, który może dotknąć każdego - mówi lek. dermatolog Beata Bzdulska-Doskocz.

Ogloszenie

Choć Dzień Walki z Czerniakiem przypada 27 kwietnia, dla wygody pacjentów bezpłatne badania profilaktyczne Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie przeprowadzi dzień później, w sobotę 28 kwietnia w godz. od 10:00 do 12:00.
Czerniak jest złośliwym nowotworem skóry. Kiedy się pojawi, rośnie szybko, dając wczesne i liczne przerzuty. Ryzyko wystąpienia czerniaka zwiększają przypadki tej choroby w rodzinie, duża liczba znamion barwnikowych na skórze, częste oparzenia słoneczne (szczególnie w dzieciństwie) jak również długotrwałe przebywanie na słońcu i korzystanie z solarium.
Jak jednak podkreśla kierownik Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego prof. Leszek Kołodziejski, we wczesnym stadium czerniak jest uleczalny w większości przypadków.

Posłuchaj wypowiedzi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Św. Łukasza w Tarnowie Anny Czech oraz kierownika Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego prof. Leszka Kołodziejskiego :MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl