To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   6 VI wyjątkowe spotkanie z wdową po śp. prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim w Sali Lustrzanej    -   01/6/2012
Wykład prezydentowej Kaczorowskiej
Tarnowskie Towarzystwo Naukowe i Senator Kazimierz Wiatr zapraszają w środę na wykład „Polska emigracja polityczna po II Wojnie Światowej – Ryszard Kaczorowski, nieugięty strażnik niepodległości" i spotkanie otwarte z panią prezydentową Karoliną Kaczorowską, byłą Pierwszą Damą i wdową po śp. Ryszardzie Kaczorowskim, ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Początek wykładu i spotkania z panią prezydentową 6 czerwca (środa) o godzinie 15:15 w Sali Lustrzanej.

Ogloszenie

Karolina Kaczorowska z domu Mariampolska (ur. 26 września 1930 w Stanisławowie) – polska nauczycielka i działaczka emigracyjna, wdowa po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim, w latach 1989–1990 pierwsza dama Polski.
W czasie okupacji sowieckiej (1939–1941) została wraz z rodziną wywieziona na Syberię. Jej ojciec przebywał w łagrze, po amnestii wstąpił do Wojska Polskiego. Po opuszczeniu Związku Sowieckiego i ewakuacji do Persji podzieliła los "dzieci tułaczych" w Azji i Afryce - w osadzie Koja w Ugandzie, gdzie uczęszczała do prowadzonej tam polskiej szkoły. Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii ukończyła studia na Uniwersytecie w Londynie. Pracowała następnie jako nauczycielka, poświęciła się również działalności w harcerstwie polskim na uchodźstwie, podczas której poznała przyszłego męża Ryszarda Kaczorowskiego. Ślub wzięli w 1952 w Londynie. Mieli dwoje dzieci: Alicję i Jadwigę Jagodę, doczekali się również pięciorga wnuków. U boku męża aktywnie uczestniczyła w życiu społecznym polskiej emigracji, zaangażowana była m.in. w działalność charytatywną Zjednoczenia Polek w Wielkiej Brytanii.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 15)Dodaj komentarz
(05-06-2012) Ewa :
Zapewne będzie mogła długo i ciekawie opowiadać o pracy księgowych w UK. Przecież cale dorosłe życie Kaczorowskiego upłynęło nad słupkami ksiąg handlowych. A tak swoją drogą to nazywanie faceta pilnującego insygniów po Mościckim nie stróżem, a prezydentem to też swego rodzaju kuriozum.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Bunia :
Do Ewy: Ulżyło Ci? Też siedzisz nad słupkami ? A może córka stróża wszędzie widzi ludzi tej samej profesji ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Ewa :
Nie wiem co widzi córka stróża, ale wiem że od 1972 roku żadne państwo świata nie uznawało tzw. polskich władz emigracyjnych ( uznanie wycofał wówczas Paweł VI w imieniu Watykanu). Dlatego też nazywanie pana Kaczorowskiego prezydentem jest mocno operetkowe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) rQt :
A mnie zastanawia cos innego - ilu młodych ludzi zostanie na siłe przez nauczycieli przygnanych na to spotkanie ... oczywiscie jestem za tym zeby mlodzi byli obecni na takich spotkaniach, ale jedynie ci ktorzy tego chca, a nie robienie masowego spędu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Tomasz Stelmach :
Byłem, widziałem, zapraszam do mnie na relację ... a młodzież zaangażowana w harcerstwo nie była przez nikogo "spędzana" ... Natomiast niebiorący żadnych pensji politycy rządu emigracyjnego jak i Prezydenci rezydujący w Londynie, to wzór dla naszych obecnych "koryciarzy" i to niedościgniony byli oni depozytariuszami tradycji państwowej II RP a nie żadnymi "stróżami" to polscy bohaterowie i legalna w myśl konstytucji kwietniowej władza ... ale powyższym ignorantom historycznym szkoda tych oczywistych oczywistości tłumaczyć :) albo sie jest polakiem albo ... http://vantomas.salon24.pl/424 174,prezydentowa-karolina-kacz orowska-goscila-dzis-w-tarnowie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Ewa :
Tomaszu Stelmach weź łaskawie książki i poczytaj jak sobie pan August Zaleski samowolnie przedłużył kadencję prezydencką czym złamał konstytucję kwietniową i o legalnej kontynuacji prezydentury nie mogło być mowy. O ile pamiętam to konstytucja kwietniowa nie przewidywała również tzw. Rady Trzech, więc nie opowiadaj chłopczyku kindybałów tylko zabierz się za solidną naukę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) do powyżej :
Droga Ewo "kindybał" w slangu miejskim znaczy : a)penis i b) ewentualnie pierś kobieca, na takim poziomie nie będę polemizował tym bardziej nad konstrukcjami prawno konstytucyjnymi :) musisz skoro już się "tykamy" znaleść sobie do "takiej "polemiki" kogoś na swoim slangowym poziomie :) ad rem dodam jedynie że : tzw. Rada Trzech/ sustytucyjna głowa państwa/ działająca równolegle do prezydenta Zalewskiego, po jego śmieci rozwiązała się i uznała wyznaczonego przez Niego nastepcę, wszystko wróciło na scieżkę lege artis, nie ma sie co napinać :) T.S.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) Ewa :
Tylko zastanów się jak ktoś, kto nielegalnie pełnił funkcję prezydenta mógł legalnie wyznaczać swojego następcę Tomaszu Selmach? Lege artis w tym przypadku jest więc tak samo pasującym określeniem jak np. cnotliwa jawnogrzesznica. A może wiesz kto wybrał Radę Trzech i w oparciu o który artykuł konstytucji kwietniowej? Jesteś mało rozgarniętym chłopczykiem skoro nie rozumiesz że "opowiadanie kindybałów" znaczy mniej więcej tyle co opowiadanie głupot, ale ty wolisz przeszukać internet aby znaleźć aktualne znaczenie jednego słowa, podczas gdy to powiedzenie pochodzi sprzed II wojny światowej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2012) KArol :
Dla mnie Ryszard Kaczorowski był zawsze symbolem ciągłości władzy. Zawiłości prawne i uznanie mocarstw w takim traktowaniu mi nie przeszkadzały. Inna sprawa, że po 10 kwietnia żona Prezydenta Kaczorowskiego była wykorzystywana do niecnych celów lokalnych i usłużnych kandydatów na fotel prezydenta, o czym wspomniał jeden z obecnych na spotkaniu. Pewnie i Tarnowskie Towarzystwo Naukowe ma cele bardziej polityczne, niż naukowe, w każdym razie zapowiedziane wystąpienie nazwane na wyrost wykładem niewiele miało wspólnego z historią harcerstwa, a więcej z apetytami harcerzyków parlamentarnych. Młodzież obecna była tylko z jednej szkoły. A szkoda... bo na spotkaniu można się było wiele dowiedzieć o pomieszaniu z poplątaniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2012) Janek :
Pani Ewo a co Pani myśli o nazywaniu Bartoszewskiego profesorem? żeby się tak nie zacietrzewiać - zmieniam temat..... Nota bene jakiś dzikich tłumów to nie widziałem na spotkaniu... A nota bene dobrze użyte zostało?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2012) Ewa :
Profesorem uczelnianym może obecnie zostać każda osoba której dana uczelnia da zatrudnienie na etacie profesora. Nie znam dokładnie życiorysu pana Bartoszewskiego (nie interesował mnie bo go nie lubię), ale podobno był kiedyś profesorem KUL-u. Może więc dlatego niektórzy tytułują Go profesorem. Nawiasem mówiąc zostało dobrze użyte.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2012) KArol :
do Ewy: profesorem uczelnianym może zostać doktor habilitowany, którego uczelnia obdarzy katedrą, więc nie każda osoba. Resentyment niekoniecznie musi usprawiedliwiać brak wiedzy. Oczekuję konsekwencji od Ewy: jeśli "podobno był kiedyś profesorem KUL-u" jest wystarczające, aby usprawiedliwiać profesurę Bartoszewskiego, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby "podobno wynikało to z konstytucji kwietniowej" pozwalało uznać prawomocność prezydentury Kaczorowskiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2012) Ewa :
Mylisz się Lolek. Profesorem uczelnianym może zostać nie tylko doktor habilitowany. Kaczorowski nie był żadnym prezydentem, tylko pilnującym insygniów (żeby nie używać słowa stróż jeśli kogoś drażni) po Mościckim i w tym wyraża się moja konsekwencja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2012) Liber :
W. Bartoszewski używa tytułu grzecznościowego. Tytuł profesora otrzymał na jednym w z uniwersytetów w Niemczech. W szkołach średnich do nauczycieli uczniowie zwracają się też per panie profesorze. Profesor Bartoszewski swoją wiedzą przewyższa niejednego profesora nadzwyczajnego czy zwyczajnego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2012) Do Janka :
Notabene, piszemy razem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl