To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wieści z tarnowskiego magistratu    -   11/6/2012
Poligon budownictwa
W Tarnowie powstanie miejsce do prowadzenia badań nad budownictwem pasywnym. Tzw. „Poligon energooszczędności” ulokowany zostanie na terenie Zespołu Szkół Budowlanych przy ulicy Siewnej i jest rezultatem współpracy miasta z Politechniką Krakowską – poinformował magistrat.

Ogloszenie
>

Poligon to część większego projektu pod nazwą „Małopolskie Laboratorium Budownictwa Pasywnego”. W jego skład wchodzą inwestycje na terenie Politechniki Krakowskiej oraz Zespołu Szkół Budowlanych. Tarnowska część składać się będzie z zaplecza do nauki i praktycznego wdrożenia technologii budownictwa pasywnego (m.in. hala technik ogólnobudowlanych z boksami szkoleniowymi oraz sala audiowizualna).

Inwestycja ma docelowo służyć pracom badawczym prowadzonym przez Politechnikę Krakowską. W celu ich prowadzenia konieczne będzie przygotowanie (budowa i montaż) modelowych obiektów lub instalacji z wykorzystaniem bazy i wyposażenia poligonu przez uczniów szkół zawodowych. Poligon to także placówka wdrożeniowa, której celem będzie transfer efektów pracy politechniki (wyników badań, nowo opracowanych czy ulepszanych technologii ). -Idea poligonu polega więc na uzyskaniu zarówno efektów naukowo-badawczych i popularyzacji technologii wysoko energooszczędnych lub pasywnych, jak i dydaktycznych polegających na nabyciu pożądanych na rynku wiedzy i umiejętności praktycznych z tej dziedziny - mówi dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Ludwik Chruściel.

Zgodnie z założeniami projektu beneficjentami korzystającymi z obiektu i wyposażenia Poligonu Energooszczędności mogą być: Politechnika Krakowska jako uczelnia wyższa, jej pracownicy naukowi prowadzący planowe badania naukowe oraz jej studenci w ramach zajęć objętych programem studiów lub indywidualnych projektów/ prac dyplomowych, uczniowie i słuchacze ZSB lub innych publicznych placówek kształcenia zawodowego w ramach zajęć szkolnych lub organizowanych przez te szkoły kwalifikacyjnych kursów zawodowych, a także firmy i przedsiębiorstwa zainteresowane szkoleniem swoich pracowników z zagadnień dotyczących zastosowań technologii i materiałów budownictwa pasywnego lub wysokoenergetycznego.

Łączna wartość projektu przekracza 20 mln zł, z czego na część tarnowską przypada ok. 2,6 mln. Dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 85%.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl