To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powstaną trzy nowe centra wsi    -   12/6/2012
Wieści z gminy Tarnów
W gminie Tarnów powstaną trzy nowe centra wsi – w Zbylitowskiej Górze, Koszycach Małych i Radlnej. Nie tylko zostały rozstrzygnięte przetargi, ale także przekazywane są już place budowy. Z kolei kontynuowana będzie budowa kanalizacji w tej gminie...

Ogloszenie

Powstaną trzy nowe centra wsi
Nowoczesne i funkcjonalne centra wsi stają się już wizytówką Gminy Tarnów. Centra takie znajdują się już w Woli Rzędzińskiej, Jodłówce-Wałkach, Koszycach Wielkich, zagospodarowane zostały także miejsca w centrach Zgłobic, Nowodworza i Błonia, w niedzielę, 3 czerwca otwarcia doczekało się centrum w Zawadzie, na oficjalne otwarcie czekają już praktycznie ukończone centra wsi w Łękawce i Porębie Radlnej. Budowa centrów w Zbylitowskiej Górze, Koszycach Małych i Radlnej oznacza, że w Gminie Tarnów pozostanie niewiele miejscowości, które nie miałyby swojego centrum.

Miłą niespodzianką podczas rozstrzygnięcia przetargu okazał się fakt, że z określonej w kosztorysach kwoty prawie 3,7 miliona złotych, na budowę wszystkich trzech centrów będzie trzeba wydać tylko 1,9 miliona. Wykonawcą wszystkich trzech inwestycji będzie firma „TOMAX” – Kompleksowa Realizacja Inwestycji Budowlanych z Zalasowej.
-Warto zwrócić uwagę, że po rozstrzygnięciu przetargów koszty spadły prawie o połowę w stosunku do wartości kosztorysowych – podkreśla zastępca zastępca wójta Sławomir Wojtasik. -Można zatem powiedzieć, że kryzys jest w tym względzie naszym sprzymierzeńcem, bo – budując taniej – będziemy mogli więcej zaoszczędzić – dodaje.

Budowa wszystkich trzech centrów wsi w 3/4 zostanie sfinansowana ze środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, resztę dołoży ze swego budżetu gmina. Zakończenie inwestycji planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Budowa kanalizacji w Gminie Tarnów będzie kontynuowana
Po Jodłówce-Wałkach w której inwestycja kanalizacji była realizowana ze środków pochodzących z PROW, tym razem przyszła kolej na Zawadę. Przetarg na to zadanie o wartości kosztorysowej wynoszącej 2 miliony złotych już został ogłoszony.

W okresie programowania 2007-2013 Gmina Tarnów wykorzystała w praktyce na budowę kanalizacji wszystkie dostępne środki unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki temu problem kanalizacji w Jodłówce-Wałkach został rozwiązany kompleksowo. Teraz czekają w kolejce trzy ostatnie nieskanalizowane miejscowości: część Zawady, Poręba Radlna i Łękawka.
-Następny okres programowania rozpoczyna się w 2014 roku, w praktyce pierwsze pieniądze będzie można pozyskać najwcześniej w 2015 roku. Nie chcemy czekać, bo mieszkańcy Zawady, Poręby Radlnej i Łękawki, czekają już zdecydowanie zbyt długo. Dlatego sięgamy po inne dostępne możliwości – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik.
Tym razem jest to pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, która jest umarzalna aż w 40 %. Te pieniądze pozwolą na kontynuowanie prac do czasu, kiedy pojawią się kolejne programy unijne. -W ten sposób mamy szansę w ciągu najbliższych kilku lat kompleksowo rozwiązać problem kanalizacji w naszej gminie – konkluduje Sławomir Wojtasik.

(PP)

Foto: centrum w Zawadzie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(13-06-2012) ciekawski :
a czy to prawda co piszą na www.gminatarnow.com że jest problem ze szkołą w Zgłobicach?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) do ciekawskiego :
Tak to jest prawda tylko nie ze szkołą ale z kościołem i parkingiem przy nim . Jaśnie Pani Kobryniowa chce zabrać kościół bo został wybudowany na jej terenie i zastanawia się co w nim zrobić .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) Michał :
Pani dziedziczka chwali się że stoi z młotkiem i gwożdzmi nad trumną Zgłobic i zastanawia się kiedy wbijać .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) Ala :
Ale my się nie boimy bo mamy supermenów Miecia i Mirusia a oni dostaną na starostwo od Pani Kobryń kościół tak jak otrzymali remize oczywiście za darmo .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-06-2012) ola :
Ja jestem pewna że Miruś Banach wygra wybory na Wójta i to będzie SUPER gospodarz- Miruś jesteś WIELKI.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl