To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Zdążyć przed Panem Bogiem" pod Bimą    -   12/6/2012
Spektakl w ramach Galicjaner Sztetl
14 i 15 czerwca mieszkańcy Tarnowa będą mieli szansę wziąć udział w plenerowym pokazie spektaklu „Zdążyć przed Panem Bogiem” wystawionym w ramach projektu Galicjaner Sztetl. Spektakl odbędzie się obok Tarnowskiej Bimy, a w przypadku niepogody zostanie przeniesiony na rynek, w podcienia muzeum. Oba spektakle odbędą się o godzinie 21.00. Wstęp na spektakle wolny. Dni Pamięci Żydów Galicyjskich zostaną zainaugurowane 14 czerwca o godzinie 12 uroczystością modlitewną w lesie Buczyna w Zbylitowskiej Górze (gmina Tarnów)

Ogloszenie

-Gorąco zachęcam do obejrzenia naszego spektaklu - mówi Ewelina Pietrowiak, dyrektor artystyczna Solskiego. –Jedna z najwybitniejszych polskich pisarek XX wieku, Hanna Krall, napisała książkę, w której poprzez wypowiedzi Marka Edelmana niestandardowo odnosi się do powstania w warszawskim getcie. Nie można jej nie znać.

-Poza spektaklem Muzeum Okręgowe przygotowało co najmniej kilka ciekawych wydarzeń, między innymi koncerty gości z Argentyny i Nowego Jorku - mówi Anna Wakulik, sekretarz literacka teatru. -Warto pomyśleć w te dni o tym, jak żyje się w mieście, w którym nagle, przez brak pierwiastka żydowskiego, mamy 45% mniej rzeczywistości i zastanowić się, czym jest 70 lat bez Żydów wobec ponad 400 z nimi.

Wkrótce zamieścimy cały program Dni Pamięci Żydów Galicyjskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl