To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Interpelacje Piotra Saka    -   13/6/2012
Prosto z Sejmiku
Sprawa zablokowanego (tym razem) przeniesienia z Tarnowa do Rzeszowa siedziby Karpackiego Spółki Gazownictwa, czy kwestia podjęcia działań zmierzających do przejęcia przez samorząd województwa małopolskiego dworca kolejowego w Tarnowie – Mościcach od PKP – to niektóre z interpelacji, jakie w dniu 6 czerwca na sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego złożył na ręce przewodniczącego Kazimierza Barczyka, radny Piotr Sak (Solidarna Polska). Radny interpelował również odnośnie konieczności pilnego rozwiązania problemu komunikacyjnego zlokalizowanego na drodze wojewódzkiej nr 977 w miejscowości Piotrkowice. Treść interpelacji zamieszczamy poniżej.

Ogloszenie

Siedziba KSG
„W związku z oficjalnym wystąpieniem Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Mirosława Karapyty, skierowanym do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, w którym wskazane powyżej osoby domagają się przeniesienia siedziby Karpackiej Spółki Gazownictwa z Tarnowa do Rzeszowa, niniejszym wnoszę o zajęcie negatywnego stanowiska w tej sprawie przez Zarząd Województwa Małopolskiego i przedstawienie go zarówno adresatowi, jak również poruszenia tej sprawy na Konwencie Marszałków Województw RP.

Nie sposób uznać dążeń i aspiracji wysuniętych przez władze z województwa podkarpackiego, które nie zostały umotywowane jakimikolwiek racjonalnymi i sensownymi argumentami. W konsekwencji należy je uznać jako podyktowane wyłącznie partykularnymi interesami tamtejszego regionu. Należy podkreślić, iż ewentualne przeniesienie siedziby spowoduje zmniejszenie się wpływów z podatku dochodowym od osób prawnych bowiem KSG notuje rokrocznie znaczne zyski (w 2011 ponad 150 mln zł). W sytuacji w której udział województwa w CIT wynosi 14,75 % bezpośrednio uderza to w naszą sytuację finansową.

Wprawdzie wstępne oświadczenia wydane przez przedstawicieli Ministerstwa Skarbu Państwa zdaję się przesądzać, iż plany samorządowców z województwa podkarpackiego zakończą się fiaskiem, jednakowoż zasadnym jest wyrażenie i przedstawienie naszego stanowiska, które będzie oficjalną repliką na uzurpatorskie posunięcia tamtejszych władz. (...)”

Dworzec kolejowy w Tarnowie - Mościcach
„W związku z zamknięciem od dnia 1 maja 2012 r. dworca kolejowego w Tarnowie - Mościcach oraz rozpoczęciem procedur zbycia tego budynku przez Polskie Koleje Państwowe S.A. wnoszę, ażeby Zarząd Województwa Małopolskiego rozważył możliwość przejęcia przedmiotowej nieruchomości od wskazanego powyżej podmiotu. Wymaga zauważyć, iż w bezpośrednim położeniu dworca znajduje się Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego – Centrum Sztuki Mościce, która mogłaby wykorzystać dworzec i zaadaptować go dla własnych potrzeb i celów. Należy również zauważyć, iż gotowe są aranżacje i pomysły na zagospodarowanie budynku, które byłyby zbieżne z zadaniami i funkcjami naszej instytucji kultury, np. zawartych chociażby w nagrodzonej pracy magisterskiej „Multimedialne Centrum Komunikacji - Rozbudowa dworca kolejowego Tarnów-Mościce” – autorstwa Agnieszki Ścigały. (...)”

Osuwisko w Piotrkowicach
„Na skutek osuwiska, które powstało w 2010 r. odcinek drogi wojewódzkiej nr 973 w Piotrkowicach jest nieprzejezdny. W konsekwencji użytkownicy drogi są zmuszeni korzystać z zaadaptowanego na potrzeby drogi parkingu, który służy im do ominięcia nieczynnego fragmentu drogi wojewódzkiej. Stan ten trwa od około 2,5 roku. Wskutek znacznej liczby samochodów przejeżdżających tym odcinkiem, a tym samym jego wzmożonej eksploatacji, nieprzystającej do jego przeznaczenia, stan nawierzchni parkingu jest katastrofalny, z czym może wiązać się wystąpienie niebezpieczeństwa dla jego użytkowników. Niebezpieczeństwo dla kierujących może też wynikać z uskoku bowiem występuje różnica w wysokości pomiędzy parkingiem a drogą.

Mając na uwadze powyższe wnoszę o podjęcie niezbędnych działań przez Zarząd Dróg Wojewódzkich celem poprawienia bezpieczeństwa na tym odcinku. Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o ustosunkowanie się do przedstawionej kwestii i stosowną odpowiedź w trybie przewidzianym w Statucie Województwa Małopolskiego.”
Podpisano: Piotr Sak
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(13-06-2012) Tylko tyle? :
Nie rozumiem, o działaniach tego radnego wojewódzkiego pisano chyba jakies pół roku temu. Czy przez te preawie 6 miesięcy spał snem sprawiedliwym ? Panie radny trzeba sie wziąść za konkretry, otych sprawach inni juz dużo wczesniej przed panem wystepowali.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) Janek :
do tylko tyle: Znaczy kto występował? proszę o konkrety gdzie, w jakiej formie i kiedy miało miejsce wystąpienie wcześniejsze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) Do tylko tyle :
Nie rozumiem takich ludzi jak ty. W tej kwestii nie ma podziałów, nie ma znaczenia kto jaką partię popiera, bo to uderzy w nas wszystkich. I powinniśmy kibicować każdemu kto walczy o to by KSG pozostało w Tarnowie. Zachowujesz się jak zwykła kur..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) Jan Guty :
Życzę wytrwałości Panie Piotrze. Te zwykłe kur... jeszcze zagdaczą. Jak moja Ś.P. babcia po przychówku niosła pod pachą upasioną kurę by jej urznąć główkę i zrobić dla mnie rosołek to ona też gdakała.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-06-2012) zolc :
reklamowa informacja prasowa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-06-2012) Jurek :
Jedyny tak naprawdę aktywny radny w Tarmowie!! Będę na Pana głosował w następnych wyborach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-06-2012) Ania :
a gdyby tak umieścić na dworcu multimedialne mauzoleum poświęcone tym tarnowianom którym zawdzięczamy najwięcej ? na przykład Ryszardowi Ścigale !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl