To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Multimedialna wystawa prac słynnej artystki – w Centrum Sztuki Mościce (film)    -   14/6/2012
Magdalena Abakanowicz...
Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie i Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Autorów ZAIKS zapraszają na dwie wystawy poświęcone wybitnej polskiej artystce  Magdalenie ABAKANOWICZ. Artystka jest laureatką nagrody ZAiKS-u za zasługi dla kultury polskiej. Z tej właśnie okazji powstała wystawa plenerowa obejmująca jej zdjęcia artystki i realizacje na całym świecie. Druga wystawa (wewnętrzna) eksponuje 22 oryginalne prace Abakanowicz z lat 1965 - 2002 wzbogacone filmami poświęconymi życiu i twórczości artystki.

Ogloszenie

 Na wystawie w CSM zobaczyć można prace z lat 1965 - 2002, m.in: figurkę z lnianego płótna pt.„LUNA" (autoportretowe popiersie Artystki); gobelin z połowy lat 60. XX w., pt. „Desdemona" (MNP); siedem „POSTACI TAŃCZĄCYCH" 2000r. z płótna workowego; „KOKON" z 1987r.;rzeźba dedykowana Witkacemu pt. „ANDROGYNE" 1984-85r. (G.STUDIO w Warszawie);„FIGURA Z OTWARTYMI RAMIONAMI" 1984r.; cykl Rysunków i Gwaszo - kolaży z wizerunkami kobiecych torsów; „TRZY POSTACIE KOBIECA" 2002r. żeliwne odlewy; cykl„PLECY", wywodzący się z pierwszej serii, tworzonej w latach 1976-1980 wielkiego cyklu "Alteracje"; model zwierzęcej czaszki do cyklu „ZBROJE Z KORTENU" 1998-99r.

Ekspozycji towarzyszy wybór materiałów filmowych poświęconych życiu i twórczości wybitnej rzeźbiarki. „Abakany", 1970, zdjęcia: Kazimierz Mucha, Jarosław Brzozowski, kierownik zdjęć: Alojzy Ogłoza, Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi/ 12 minut
„Tańce" - [„ALTERATIONS-ALTERATIONS"] 1995, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, 17minut
W latach 90. Magdalena Abakanowicz opracowała choreografię do spektaklu pt. "Alteracje", odnoszącą do jej znanych na całym świecie figuratywnych zgrupowań jak i kulturowych początków teatru. Współpracowała wtedy z zespołem tancerzy "Asbestos Dance Group", kierowanym przez wybitna tancerkę butoh, Japonkę Akiko Motofuji. Spektakl ten, do którego rzeźbiarka narysowała niemal każdy ruch i kostiumy, pokazano w latach 1994-1995 w Tokio, Warszawie i Hiroszimie. „MAGDALENA ABAKANOWICZ - INSIDE OUTSIDE" reż. Thierry Spitzer, Arkadin, Francja1999 /49 minut

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie i Muzeum Okręgowe w Tarnowie opublikowały folder z wystawy.
Wystawę w Tarnowie współtworzą prace ze zbiorów Artystki oraz Galerii STUDIO Teatru Studio im. Stanisława. I. Witkiewicza w Warszawie, Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Wernisaż odbył się 2 czerwca, wystawa będzie czynna do 1 lipca.

Zobacz film:

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl