To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowski kiermasz półfinałowy: 17 czerwca    -   15/6/2012
8 Małopolski Festiwal Smaku
Małopolski Festiwal Smaku to największe w Polsce, regionalne wydarzenie o charakterze kulinarnym, promujące małopolskich producentów żywności, produkty i potrawy lokalne oraz tradycyjne. Impreza realizowana jest cyklicznie od 2005 roku w formie plenerowych kiermaszów. W największych miastach regionu organizowane są eliminacje półfinałowe podczas których małopolscy producenci artykułów rolno-spożywczych prezentują swoje wyroby. 17 czerwca 2012 r. odbędzie się półfinałowy kiermasz na tarnowskim Rynku. Rozpocznie się o godzinie 10.00 i do godziny 18.00 będzie można kosztować małopolskich specjałów, smacznie prezentujących się na stoiskach wystawców, którzy zgłosili się do konkursu oraz wziąć udział w plebiscycie. Ponadto dla osób, które tego dnia odwiedzą tarnowski Rynek szereg atrakcji, m.in. pokaz gotowania oraz uczta muzyczna, a wystąpią: After Day, Leliwa Jazz Band i na zakończenie, koncert finałowy zespołu Personel.

Ogloszenie
>

Podczas każdego półfinału jak również w trakcie finału organizowany jest konkurs "Małopolski Smak", w którym zgłoszone produkty i potrawy, ocenia komisja konkursowa, które przyznaje Grand Prix oraz II i III miejsce. Zwycięzcy półfinałów otrzymują "przepustkę" do krakowskiego finału, w którym wybierane są najlepsze produkty całej Małopolski.
Cykl plenerowych kiermaszów kulinarnych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, podbijając serca i podniebienia smakoszy. Po raz kolejny w największych miastach Regionu małopolscy producenci żywności zaprezentują swoje wyśmienite wyroby. Będzie to niepowtarzalna okazja do posmakowania tradycyjnych małopolskich produktów i potraw. Podczas poszczególnych kiermaszów organizowany jest Plebiscyt, w którym publiczność wybiera najlepsze produkty w czterech kategoriach:
- „Ekologiczne przysmaki”
- „Tradycyjne specjały”
- „Smakołyki z legendą”
- „Jak u mamy”

Jako „Ekologiczne przysmaki” pojawią się bio soki oraz razowiec lipnicki z masłem ziołowym. W kategorii „Tradycyjne specjały” w plebiscycie weźmie udział chleb żarnowy i danie z fasoli „Piękny Jaś” z Doliny Dunajca.

„Smakołyki z legendą” będą reprezentować: kiełbasa wiejska tuchowska, galicyjskie chrzany, cebulek i miodówka pogórska. Każdy z odwiedzających w niedzielę tarnowski Rynek będzie mógł skosztować wiśnickiego makaronu domowego, miodu mniszkowego i wiejskiego chleba żytniego. Kategorię smakołyków o bogatej historii uzupełniają buraki tarte, kiełbasa wiejska filipowicka i szynka tradycyjna.

Kategoria „Jak u mamy” jest reprezentowana przez takie potrawy jak: kotne kluski ze słoniną, kluski ziemniaczane z farszem serowym okraszone skwarkami z cebulą, rosół polski i kotlety z białej fasoli. Do Tarnowa zawitają wolickie pierogi z mięsem kraszone cebulką podawane z tradycyjnym czerwonym barszczykiem, kiełbasa dworska z udźca z indyka oraz rolada z polędwiczki wieprzowej z knelem, szpinakiem i pieczarkami. Odwiedziny na tarnowskim Rynku to również okazja by rozszyfrować nazwy prołziok i gomółki oraz poznać smak rarytasów, które się pod nimi kryją.
W tej kategorii pojawi się również wolańska kura nadziewana, dżem z płatków róży „Moulin Rouge”, smalec z cebulką i mlekiem, sok z róży i bzu białego, kapuśniaczki oraz strojcowskie Zawijoki z ziemniaków. W pokazie gotowania zostanie zaprezentowany filet z pstrąga z wędzonym boczkiem na soczewicy smalcem wędzonej.

PROGRAM – Tarnowski Rynek, 17 czerwca (niedziela)
9.45 - Zespół Personel
10.00 - Otwarcie tarnowskiego półfinału 8. Małopolskiego Festiwalu Smaku
- przedstawienie zasad konkursu i plebiscytu „Małopolski Smak”
- rozpoczęcie degustacji oraz plebiscytu „Małopolski Smak”
- prezentacje wystawców
11.00 - Rozpoczęcie konkursu „Małopolski Smak”
11.40 - Zespół After Day
12.00 - Rozpoczęcie pokazu gotowania
12.05 - Zespół After Day
13.40 - Zespół Leliwa Jazz Band
15.00 - Zakończenie plebiscytu „Małopolski Smak”
15.05 - Zespół Leliwa Jazz Band
16.20 - Zespół Personel
17.00 - Rozstrzygnięcie konkursu i plebiscytu „Małopolski Smak”
- wręczenie wystawcom nagród i dyplomów
- losowanie nagrody dla publiczności
17.30 Zespół Personel

Przypomnijmy, że jak dotąd, poczynając od 3 czerwca, półfinały 8 Małopolskiego Festiwalu Smaku miały miejsce w Oświęcimiu i w Krakowie (połączony ze Świętem Chleba i Świętem Małopolski). 24 czerwca odbędzie się półfinał w Wadowicach, 1 lipca w Nowym Sączu, 8 lipca w Nowym Targu, 22 lipca w Miechowie. Finał zaplanowano na 25-26 sierpnia (Kraków, plac Wolnica).

Organizatorami tarnowskiego półfinału 8. Małopolskiego Festiwalu Smaku są Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Tarnowskie Centrum Kultury Instytucja Kultury Miasta Tarnowa oraz Urząd Miasta Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl