To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pracownicy od „rodzinnej pieczy zastępczej” - w nowej siedzibie    -   20/6/2012
Rodziny zastępcze w MOPS
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zajmujący się organizacją rodzinnej pieczy zastępczej będą pracować w nowej siedzibie. Mieścić się ona będzie w wyremontowanych pomieszczeniach żłobka przy ul. Goslara 5 – poinformował tarnowski magistrat. Trwają przygotowania do tej reorganizacji.

Ogloszenie

W zaadaptowanych pomieszczeniach żłobka ulokowany zostanie Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej - Dział ds. Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. To zadania, które przed zmianą ustawy realizował Ośrodek Adopcyjno–Opiekuńczy. -Przeprowadzka do nowych pomieszczeń spowoduje podniesienie rangi rodzinnej pieczy zastępczej. Dążymy do tego, aby rodziny zastępcze nie były postrzegane, jako klienci pomocy społecznej, tzn. otrzymujący świadczenia z tytułu ubóstwa czy dysfunkcji. Duży nacisk kładziemy również na szkolenia i pomoc specjalistyczną – działania najbardziej pożądane przez rodziny zastępcze – mówi dyrektor MOPS-u Dorota Krakowska.

Reorganizacja w działaniu pieczy zastępczej spowodowana została wprowadzeniem ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Zlikwidowała ona dotychczas działające ośrodki adopcyjno-opiekuńcze, w których zostawiono zadania adopcyjne, i przeniosła zadania dotyczące rodzin zastępczych na organizatorów rodzinnej pieczy zastępczej – w przypadku Tarnowa to MOPS. Ustawa wprowadziła również wyraźny podział między pracownikami zajmującymi się świadczeniami dla rodzin zastępczych i umieszczonych w nich dzieci, a pracownikami prowadzącymi specjalistyczną pracę z rodzinami. Wszystkie te działania również są świadczone w ramach MOPS-u.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl