To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w Muzeum Etnograficznym    -   20/6/2012
Kolorowa Afryka
22 czerwca o godz. 13 w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kolorowa Afryka”. Konkurs ten jest wynikiem współpracy, jaką podjęło Przedszkole nr 34 w Tarnowie ze Stowarzyszeniem „Inicjatywa Młodzi Misjom” Diecezji Tarnowskiej i księdzem Andrzejem Augustynem – Rektorem Kościoła Akademickiego pod wezwaniem św. Józefa w Tarnowie. Przejawem współpracy było zaangażowanie się dzieci i personelu Przedszkola w projekt „Sara be oko”.

Ogloszenie

Cała akcja odbyła się na terenie Muzeum Etnograficznego w Tarnowie z okazji Dnia Dziecka i miała celu przybliżenie mieszkańcom Tarnowa kultury, zwyczajów i codziennych problemów ludzi z Republiki Środkowoafrykańskiej, wśród których pracują tarnowscy misjonarze. Była to także okazja do refleksji dla najmłodszych i ich rodziców na temat losu najuboższych dzieci Świata. „Poprzez tą akcję wszyscy pragnęliśmy wesprzeć działalność tarnowskiego szpitala w Bagandou (RCA), który od 8 lat niesie pomoc najbiedniejszym mieszkańcom kontynentu afrykańskiego a także na doposażeniu szpitala w Bagandou, zbudowanego i prowadzonego przez tarnowskich misjonarzy, m. in. panią Elżbietę Wryk – dyrektorkę szpitala, świecką misjonarkę i tarnowiankę z pochodzenia – czytamy w informacji nadesłanej przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie.
Autorzy konkursu poruszeni opowieściami o Czarnym Lądzie ogłosili konkurs plastyczny, którego tematem była egzotyka Afryki – wyrazista kultura i wspaniała przyroda , czyli: „ Kolorowa Afryka”.

Foto: Misyjne Święto Dzieci, zdjęcie z archiwum portalu Diecezji Tarnowskiej www.diecezja.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl