To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wola Rzędzińska: dwuhektarowa działka wreszcie w rękach strażaków    -   20/6/2012
Wieści z gminy Tarnów
Dwuhektarowa działka w Woli Rzędzińskiej została przejęta przez Gminę Tarnów – po decyzji Wojewody Małopolskiego z dnia 24 maja podjętej jako konsekwencja interwencji Wójta Gminy Tarnów, Starostwo Powiatowe przygotowało akt notarialny, który został zawarty w poniedziałek, 11 czerwca. Po wielu perypetiach działka zostanie przekazana strażakom.

Ogloszenie

Przypomnijmy, że sprawa toczy się od 2007 roku, kiedy to wolańscy strażacy zwrócili się do włodarza gminy z prośbą o pozyskanie na ich cele działki, która wcześniej należała do zmarłej bezpotomnie osoby prywatnej. Staraniem gminnego samorządu nieruchomość ta w całości stała się własnością Skarbu Państwa, natomiast wójt zwrócił się o przekazanie jej części (nieco ponad 2 ha) na rzecz Gminy Tarnów. Zgodnie z prawem, organem upoważnionym przez Wojewodę Małopolskiego do dokonania tej czynności był Starosta Tarnowski. Niestety, mimo dopełnienia przez Gminę Tarnów wszystkich formalności, sprawa ostatecznie nie została sfinalizowana w określonym przez Wojewodę terminie, czyli do 13 grudnia 2011 roku. W sytuacji niedotrzymania terminu przez Starostwo Powiatowe przejęcie działki na rzecz Gminy Tarnów okazało się niemożliwe.

W związku z zaistniałą sytuacją i możliwością utraty możliwości pozyskania tej działki w dniu 16 kwietnia Wójt Gminy Tarnów skierował do Wojewody Małopolskiego pismo, w którym wyjaśnił powody, dla których nie doszło do podpisania aktu notarialnego, a także zwrócił się z prośbą o ponowne wyrażenie zgody na przekazanie działki. Jego efektem jest wydana decyzja, w której uzasadnieniu Wojewoda Małopolski napisał: ”Wobec pisma (...), z którego jednoznacznie wynika, iż to nie po stronie Urzędu Gminy Tarnów leży wina za niewykonanie zarządzenia, Wojewoda Małopolski zdecydował o wydaniu kolejnego zarządzenia na podstawie którego możliwe byłoby sporządzenie stosownego aktu notarialnego.”

Po ponownej decyzji Wojewody sprawa potoczyła się szybko. W dniu 29 maja Wójt Gminy Tarnów zwrócił się do Starosty Tarnowskiego z prośbą o wyznaczenie terminu zawarcia aktu notarialnego oraz „ze względu na wyznaczony przez wojewodę krótki zaledwie trzymiesięczny termin na realizację transakcji (...) o potraktowanie sprawy jako wyjątkowo pilnej.” Włodarz gminy podkreślił także, że dostosuje się do każdego zaproponowanego terminu. Okazało się, że podpisanie aktu notarialnego możliwe jest już 11 czerwca. -Chciałbym podziękować Panu Wojewodzie za ponowne umożliwienie Gminie Tarnów przejęcia działki w Woli Rzędzińskiej – podkreśla wójt Grzegorz Kozioł. -Dziękuję również Panu Staroście, że sprawę przekazania działki tym razem doprowadził do końca i działka będzie służyć wolańskim strażakom – dodaje.

Wartość przekazanej działki to prawie pół miliona złotych.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 12)Dodaj komentarz
(20-06-2012) ku prawdzie :
No to trzeba teraz wyjasnic sprawę ewentualnego hamowania przekazania przez starostwo powiatowe, czy faktycznie przedstawiciele starostwa zawalili sprawę i zwalali wine na wójta Kozioła ? Jeśli tak było to jest podejrzenie działania na szkode gminy Tarnów !!! Czy tak było faktycznie ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2012) Do powyżej :
Wicestarosta Mirosław Banach na swojej stronie internetowej bredzi, że oni razem ze starostą Krasem (tym, ktory sprzedał szpital w Tuchowie, a potem wylali go z PISu, byli razem z notariuszem gotowi, żeby podpisać stoswny akt, tylko, że wójt tej działłki dla strażaków nie chciał. Co zaś sie tyczy dzialania starostów na szkodę gminy, to tak to właśnie wygląda od pewnego czasu, z tym, że dotychczas straosta Kras udawał, że ma za soba PiS, obecnie oikazało się, że w PiS-ie był kretem i przez cały ten czas wspierał Platformę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2012) Ola :
A w jakim celu Banach miał być u notariusza , akt notarialny podpisywał tylko starosta . Chyba że był kierowcą Mietka ale z tego co wiem to w starostwie jest trzech kierowców .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2012) xyz :
Wydaje mi się że wójt Kozioł trochę miesza ? Czas na zmiany w gm tarnów ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2012) do: xyz :
xyz to synonimy braku podstawowej by nie rzec elementarnej wiedzy w tym zakresie. Przegladnij publikowane pisma w tej materii i zobaczysz że Wójt Gminy Tarnów dopełnił wszystkich obowiązków w tym zakresie . Sprawdż czy zrobiło tak również Starostwo ? Wówczas pisz kto namieszał w tej sprawie !!! a przed kolejnymi wyborami naprawde okaże sie kto działa na szkode Gminy Tarnów i jej mieszkańców. Okaże sie że Wójt Kozioł to uczciwa osoba , której ze swieca szukać w samorządach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2012) koles :
do wyżej xyz ale głupoty człowieku piszesz a czy kozioł taki uczciwy ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2012) wyborca :
Dobrze że Mirosław Banach prowadzi i ma super stronę gdzie tam dowiemy się prawdy o gminie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2012) Olek :
Ze strony Banacha dowiemy się że Kobryniowa zabiera jeszcze w Zgłobicach parking i chce zamknąć kościół bo został wybudowany na jej działce , ale nie dowiemy się że doradza i podpowiada jej jak ma działać sam Banach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2012) Mietek :
Na swojej stronie Banach pisze ile zarabia Kozioł ale nie pisze ile sam zarabia a pobory ma większe . Nie dowiemy się też że Pan wicestarosta już w tym roku na nasz koszt prawdopodobnie więcej bawił na delegacjach zagranicznych niż przebywał w pracy .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2012) o :
Ale co ma Banach robić z Mietkiem jak w starostwie nie ma żadnych inwestycji , nudy i zabawa .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-06-2012) franek :
niech se Banach i Kras i pozostała spółka sobie siedza wybory za 2 lata

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-06-2012) lolo :
Za 2 lata Starostą będzie Grzesiek KOZIOŁ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl