To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wkrótce ruszą remont wiaduktów kolejowych    -   21/6/2012
W lipcu i sierpniu duż utrudnienia w ruchu
W najbliższym czasie kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, rozpoczną się bowiem strategiczne dla miasta remonty na wiaduktach kolejowych w Tarnowie. Gruntowną modernizację przejdzie w sumie osiem obiektów. PKP PLK przedłożyło harmonogram prac związanych z przebudową obiektów inżynieryjnych, który jest aktualnie weryfikowany przez pracowników Urzędu Miasta. Zakłada on rozpoczęcie prac pod koniec lipca. Wtedy to właśnie budowlańcy przystąpią do remontu wiaduktu przy ul. Warsztatowej. W dalszej kolejności poszczególne modernizacje podlegać będą najprawdopodobniej takiemu harmonogramowi: na połowę sierpnia zaplanowano modernizację wiaduktu przy ul. Wita Stwosza, a pod koniec września przy ulicy Krakowskiej. Kolejne prace wystartują już w roku 2013. Mowa o remoncie wiaduktu przy ul. Czerwonych Klonów (połowa stycznia), Tuchowska (połowa marca), Gumniska (koniec kwietnia)i al. Tarnowskich (koniec października) – informuje tarnowski magistrat.

Ogloszenie

Modernizacja linii kolejowej E-30 to kluczowa dla Tarnowa inwestycja komunikacyjna. Niestety oznacza ona także duże uciążliwości dla korzystających z miejskich dróg. -Musimy przygotować się na bardzo duże utrudnienia w ruchu, które potrwają aż do końca 2014. Kłopoty zostaną wynagrodzone z nawiązką – wyraźnie poprawią się parametry, a co za tym idzie także warunki przejezdności zmodernizowanych wiaduktów. Rozwiązane zostaną także problemy dotyczące odwodnienia obiektów - zniknie problem z zalewaniem ulicy Krakowskiej i Czerwonych Klonów - podkreśla dyrektor Centrum Usług Ogólnomiejskich UMT Jacek Kułaga.

Przypomnijmy, w ramach modernizacji odcinka pomiędzy Biadolinami i Tarnowem za kwotę ponad 620 milionów złotych przebudowane zostaną nie tylko wiadukty, ale również tory kolejowe. Spore zmiany czekają również tarnowski dworzec. Zostaną tam wybudowane nowe perony - sześć krawędzi - przystosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Podziemne przejście zostanie przebudowane i wydłużone.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl