To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejne remonty i termomodernizacje    -   21/6/2012
Tarnów inwestuje
Termomodernizacja kolejnych obiektów użyteczności publicznej oraz  remonty w ramach programu „Maluch” - to tylko niektóre z inwestycji zaplanowanych na rok bieżący. Pierwsze skutkują zmianą jakości budynków, oszczędnościami oraz estetyką, kolejne, poza tymi wymienionymi, również zwiększeniem miejsc w żłobkach.

Ogloszenie

Jak informuje tarnowski magistrat, największym zadaniem inwestycyjnym jest bez wątpienia „Miejski program termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej”. Zaplanowany został na lata 2008-2013 i przewiduje kompleksową modernizację ponad 40 budynków żłobków, szkół, przedszkoli oraz domów pomocy społecznej. W roku bieżącym zostaną wykonane remonty w Przedszkolach Publicznych nr 12, 13, 21, 31, 32 i 34, Szkołach Podstawowych nr 3, 5, 9, 15 i 19, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych z nowym budynkiem i salą gimnastyczną, a także w domach pomocy społecznej przy ul. Szpitalnej i Czarna Droga. Przetargi na większość zadań już rozstrzygnięto, a w przyszłym tygodniu zostaną zawarte umowy na wykonanie prac w przedszkolach. Remonty w placówkach oświatowych rozpoczną się wraz z zakończeniem roku szkolnego, a ich zakończenie wewnątrz budynków zaplanowano przed końcem wakacji. Prace przy elewacjach potrwają do listopada. Wartość prac zaplanowanych na ten rok to ok. 16 mln zł.

Na „Miejski program termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej składają się trzy odrębne projekty:
- „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Gminy Miasta Tarnowa” (23 szkoły publiczne). Zadanie jest współfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość całego zadania to prawie 31 mln zł, a dofinansowanie wynosi ponad 9 mln zł. Dodatkowo fundusz przyznał miastu preferencyjna pożyczkę w kwocie ponad 18 mln zł.
- „Modernizacja obiektów użyteczności publicznej w Tarnowie – poprawa efektywności energetycznej” (7 obiektów użyteczności publicznej). Zadanie jest współfinansowane z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość zadania to prawie 7,5 mln zł. Dofinansowanie wynosi ok. 3,5 mln zł.
- „Modernizacja przedszkoli publicznych w Tarnowie – poprawa efektywności energetycznej” (11 przedszkoli publicznych). Zadanie jest współfinansowane z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość zadania to ponad 10 mln zł. Dofinansowanie wynosi ok. pięciu mln zł.

Pieniądze na remonty  udało pozyskać się również z rządowego programu „Maluch”. Miasto złożyło dwa wnioski, na które otrzymało dofinansowanie w sumie w kwocie 156 tys. zł. Za pozyskane środki zostaną przeprowadzone remonty w żłobkach nr 1 i 3 – przy ul. Goslara oraz przy ul. Topolowej. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną pomieszczenia w obydwu żłobkach, powstanie ponadto dodatkowych 30 miejsc dla dzieci (po 15 w każdym żłobku). Inwestycje ruszą jeszcze w lipcu i zakończą się pod koniec tego miesiąca.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(21-06-2012) 40 plus :
Normalna "robota" miejska.... drogi , mosty, ronda, modernizacje etc... Czym się tu chwalić ? Ale jak się nie ma czym pochwalić to można zwykłe działania wkoło powtarzać ....to samo tylko z innej strony.. To się nazywa od lat : "przerost formy nad treścią".. Prezydent administrator a miał być.......???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2012) Taaaaaaaaaaaak :
Tarnów inwestuje w kolej ne pozyczki i kredyty. No cóz przykład Gierka wciąż zywy, nie4stety tylko w Tarnowie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2012) do: 40 plus :
Prawdziwedo mężczyzne i gospodarza poznaje sie po trzech rzeczach: 1. Powinien mieć syna 1. Musi zbudowć dom - własny 2. Posadzić drzewa we własnym sadzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2012) zastanawiam :
zastanawiam sie dlaczego są ludzie biedni w Tarnowie - ludzie bierzcie przykład z Prezydenta - bierzcie kredyty , kupujcie samochody domy , mieszkanie - przecierz kto to będzie spłacał nieważne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2012) men :
do "do 40 plus" i dodaj jeszcze , że raz w życiu powinien nasikać do hotelowej umywalki.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl