To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowianie powracają na Rok Cup Poland    -   22/6/2012
Nasi na zawodach
W najbliższy weekend 23-24 czerwca roku odbędą się kolejne rundy jubileuszowego sezonu ROK Cup Poland. Na torze WallraV w Starym Kisielinie znów zobaczymy Rokkersów, którzy powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej.

Ogloszenie
>

Rok Cup Poland, najstarsza i najliczniejsza seria kartingowa w naszym kraju, obchodzi w tym roku swój jubileusz. Dziesiąty rok rozgrywek jest niezwykle emocjonujący i obfitujący w niespodzianki. Bardzo wyrównany poziom, szczególnie w najmłodszych kategoriach to główny atut tej serii kartingowej, która z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularna.

Na torze w Startym Kisielinie, po raz kolejny będziemy mogli zobaczyć w akcji Rokkersów. WallraV Race Center będzię areną zmagań pięciu pucharowych kategorii. Emocji z pewnością nie zabraknie, szczególnie, że sezon wkracza powoli w decydującą fazę. Tradycyjnie w zawodach zobaczymy sześciu tarnowskich kierowców kartingowych - wychowankowie tarnowskiej sekcji kartingowej przy torze Speed Race   Kacper Szczurek, Piotr Dembiński, Dawid Misztal, najmłodsi w tym cyklu rozgrywek Karol Panek i Oliwier Jadach oraz senior Łukasz Kiwior.

Czeka nas dawka emocji oraz świetna oprawa całości zawodów. Trzymamy kciuki za cały tarnowski SR Tarnów Racing Team i życzymy udanego występu.

Każda kategoria ma swoich cichych faworytów, którzy liczą na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W najstarszej Super Rok liderem jest tarnowianin Łukasz Kiwior, który z przewagą 14 punktów prowadzi nad Mariuszem Szymczakiem. Trzeci jest Daniel Zając, czwarty Sławomir Murański. Wszyscy czterej zawodnicy maja szanse na zwycięstwo w tym sezonie, więc rywalizacja w Starym Kisielinie nie będzie pozbawiona emocji.

W prestiżowej kategorii Rok 125 przewodzi Michał Grzyb z Krakowa, który wyprzedza w klasyfikacji Michała Śmigla i Michała Danka. Po sześciu rundach sezonu Grzyb wypracował sobie przewagę 73 punktów, ale zwycięstwa nie może być pewny do końca sezonu. Tuż za jego plecami czyhają inni rywale, którzy również mają szanse na zwycięstwo. Oprócz wspomnianych Śmigla i Danka do rywalizacji włączy się z pewnością Jakub Korbela oraz tarnowianin Piotr Dembiński, który zadebiutuje w tej kategorii. Czarnym koniem może okazać się również Idalia Czarnocka, która trzy tygodnie temu zadebiutowała w Rok Cup i pokazała się z dobrej strony.

W kategorii juniorskiej prowadzi niepokonany w pięciu rundach Karol Lubas. Kierowca z Krakowa ma na koncie 435 punktów. Drugi w klasyfikacji Jan Krencisz, zwycięzca pierwszej rundy sezonu traci do Lubasa 144 punkty. To najwyższa przewaga spośród wszystkich kategorii. Trzeci w klasyfikacji jest Krzysztof Frankowski, czwarty Jakub Masztalerz. Na uwagę zasługuje również litewski kierowca Ignas Dagilis, który znakomicie prezentuje się w wyścigach, szczególnie na torze w Starym Kisielinie.

W kategorii najmłodszej, która debiutuje w tym sezonie, Baby Rok, przewodzi Krzysztof Seratowicz. Jednak i Jakub Szablewski i Dominik Zawistowski, również mają szanse na zwycięstwo w sezonie. Rywalizacja najmłodszych kierowców jest niezwykle emocjonująca. Miejmy nadzieję, że w obu rundach na torze WallraV Race Center będzie równie ciekawa, jak w poprzednich tygodniach.

Najbardziej wyrównana jest kategoria Mini Rok, która jest jednocześnie najliczniejszą w naszym kraju. Wyścigi Mini Rokkersów to niesamowita rywalizacja kilkunastu kierowców. Zdarzało się już wielokrotnie, że podium weekendu wyścigowego okupowane bylo przez sześciu zawodników, co świadczy o niezwykle równej stawce. W Mini Rok wciąż liderem jest bydgoszczanin Marcin Brzeziński, który wyprzedza w klasyfikacji Jana Antoszewskiego z przewagą zaledwie 18 punktów. Trzeci jest Filip Wójcik, a do czołówki zaliczają się również Marcel Jastrzębowski, Maciej Szyszko, Maciej Chrupek, Michał Kasiborski i Litwin Gustas Grinbergas oraz kolejny tarnowianin Kacper Szczurek. Każdy z nich ma szanse na zwycięstwo w wyścigu.

VI i VII runda Rok Cup Poland odbędzie się w najbliższy weekend. Zawody tradycyjnie będzie można oglądać na żywo na stronach internetowych magazynu Polski Karting. Szczegóły na stronie: www.polskikarting.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl