To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Polał znajomego benzyną i podpalił    -   25/6/2012
Tygodniowa Kronika Policyjna
Policjanci z komisariatu w Tuchowie zatrzymali 30-letniego mieszkańca Czermnej, który spowodował uszkodzenia ciała u swojego znajomego, 60-letniego mieszkańca miejscowości. Do zdarzenia doszło w sobotę, w domu sprawcy. W trakcie nieporozumienia 30-latek oblał pokrzywdzonego benzyną i podpalił, w wyniku czego doznał on oparzeń II stopnia głowy, klatki piersiowej i rąk... Miniony tydzień przyniósł także wiele zdarzeń drogowych – w tym, niestety, również ze skutkiem śmiertelnym...

Ogloszenie
>

Kradzieże
Nie zamknięte drzwi zaparkowanego przy ul. Brandstaettera w Tarnowie fiata seicento wykorzystał złodziej, który ukradł z wnętrza portfel z dokumentami oraz 370 złotymi. Policja prowadzi czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy.
Z terenu leśnej działki w Woli Rzędzińskiej nieznani sprawcy wycięli i ukradli siedem świerków o średnicy od 30 do 48 cm, powodując straty w kwocie 700 złotych na szkodę mieszkanki miejscowości. Na miejscu wykonano niezbędne czynności procesowe. Obecnie trwają działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.

Zniszczenie mienia
Wojniccy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Stróż, który uszkodził zaparkowany na zakliczyńskim rynku volkswagen, wyrywając klamkę w przednich drzwiach pojazdu. Straty powstałe w wyniku jego działania oszacowano na ponad 3,5 tysiąca złotych. Sprawcy usłyszał zarzut. Grozi mu kara pozbawiania wolności do 5 lat.

Napady, rozboje
Policjanci z komisariatu w Tuchowie zatrzymali 30-letniego mieszkańca Czermnej, który spowodował uszkodzenia ciała u swojego znajomego, 60-letniego mieszkańca miejscowości. Do zdarzenia doszło w sobotę, w domu sprawcy. W trakcie nieporozumienia 30-latek oblał pokrzywdzonego benzyną i podpalił, w wyniku czego doznał on oparzeń II stopnia głowy, klatki piersiowej i rąk. Pokrzywdzony przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obaj mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu. W momencie zatrzymania sprawca miał ponad 2 promile alkoholu. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Za kółkiem
18 czerwca po godz. 22:00 w Zaborowicach patrolujący okolicę ciężkowiccy policjanci zatrzymywali kierującego skuterem. Mężczyzna nie zareagował na sygnał i rzucił się do ucieczki. Wjechał na jedną z posesji, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany chwilę później. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 27-letni mieszkaniec Zborowic miał w organizmie ponad promila alkoholu. Czeka go teraz sprawa karna za przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawiania wolności.
Na ul. Kassali w Tarnowie zatrzymano 47-letniego tarnowianina, który poruszał się motorowerem naruszając orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
19 czerwca przed godziną 14:00 w Rzepienniku Strzyżewskim, kierujący motorowerem, 72-letni mieszkaniec miejscowości jadąc w kierunku centrum miejscowości, na łuku drogi w prawo zjechał nagle na sąsiedni pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z kierunku Golanki pojazdem marki kia, który prowadził 41-letni mieszkaniec Czchowa. W wyniku uderzenia motorowerzysta doznał urazu głowy i złamania obojczyka. W stanie ciężkim został zabrany do szpitala, na blok operacyjny. Niestety wskutek poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.
1,3 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany 20 czerwca w Brniu 34-letni mieszkaniec Brnika kierujący rowerem. Mężczyźnie uniemożliwiono dalszą jazdę, teraz czeka go postępowanie karne. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do roku.
21 czerwca przed godziną 22:00 w Wietrzychowicach zatrzymano rowerzystę. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, co potwierdziło także przeprowadzone badanie stanu trzeźwości. 59-letni miejscowy miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.
W sobotę po 14:00 jadący ul. Długą w Lisiej Górze, 38-letni motorowerzysta, mieszkaniec Lisiej Góry podczas wyprzedzania na łuku drogi innego motorowerzysty, zjechał na sąsiedni pas ruchu i uderzył czołowo w jadący w przeciwka autobus. Wskutek poniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Pozostałych uczestników poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 0,0.
Do wypadku doszło także w sobotę w Tarnowie, na skrzyżowaniu ul. Słonecznej z Bitwy o Wał Pomorski. Około godziny 17:25 kierujący seatem, 23-letni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej jadąc ul. Słoneczną w kierunku ul. Nowodąbrowskiej w Tarnowie, będąc na lewym pasie potrącił poruszającego się na deskorolce, z prawej na lewą stronę w stosunku do kierunku jazdy samochodu 9-latka. Chłopiec doznał wstrząśnienia mózgu i ogólnych potłuczeń ciała. Pozostał w szpitalu na obserwacji. Jak wykazało badanie, kierujący seatem był trzeźwy.

Narkotyki
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali na ul. Kochanowskiego w Tarnowie do kontroli rowerzystę. Przy 18-latku ujawnili 1,74 grama suszu marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi do lat trzech pozbawiania wolności.

Różne
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, 19 czerwca tuż przed godziną 17:00 oficer dyżurny odebrał nietypowe zgłoszenie o mężczyźnie, który utknął w fontannie przy Placu Sienkiewicza w Tarnowie. Na miejsce wysłano policyjny patrol. Podejmujący interwencję funkcjonariusze zastali w fontannie 53-letniego mężczyznę, który miał wyraźny problem z jej opuszczeniem. Z relacji osób postronnych wynikało, że mężczyzna chcąc zaimponować młodym kobietom, wspiął się na krawędź fontanny, stawał na jednej nodze i rezultacie tych ewolucji wylądował w wodzie. Policjanci pomogli znajdującemu się pod wpływem alkoholu mężczyźnie wydostać się z wody, on sam został pouczony.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl