To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowski kierowca kartingowy Łukasz Kiwior ponownie wygrywa i lideruje w generalce    -   25/6/2012
Kartingowy sukces
W dniach 23-24 czerwca na torze w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry rozegrane zostały zawody kartingowe z cyklu INTERNATIONAL POLAND CHAMPIONSHIP Series 3, VII i VIII runda Rok Cup Poland oraz Easykart i Puchar Polski PZM. Emocji z pewnością nie brakowało, szczególnie, że sezon wkroczył powoli w decydującą fazę. W kategorii Super Rok ponownie zawody wygrał tarnowianin Łukasz Kiwior, zawodnik Speed Race Tarnów Racing Team.

Ogloszenie
>

Tarnowski zawodnik, który soboty nie może zaliczyć do udanej, ostatecznie zajął czwarte miejsce z powodu defektu silnika. Natomiast już w niedzielę był szybki od samego początku i w kwalifikacjach wywalczył bardzo dobre, drugie miejsce. Później było jeszcze lepiej, gdyż Łukasz podczas wyścigów był już bezkonkurencyjny. Wszystkie wyścigi finałowe wygrał.

Przypomnijmy, iż seria Rok Cup jest najstarszą i najliczniejszą serią kartingową w naszym kraju, obchodzi w tym roku swój jubileusz. Dziesiąty rok rozgrywek jest niezwykle emocjonujący i obfitujący w niespodzianki. Bardzo wyrównany poziom, szczególnie w najmłodszych kategoriach to główny atut tej serii kartingowej, która z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularna. To właśnie z niej wywodzi się Kuba Giermaziak, który znakomicie prezentuje się w Porsche Super Cup za kierownicą swojego Porsche 911.

Na starcie zawodów w Starym Kisielinie staneli zawodnicy w grupach wiekowych: Baby Rok, Mini Rok, Junior Rok, Rok i Super Rok oraz KF3, M60, E60, E50.
W zawodach wystartowali również wychowankowie tarnowskiej sekcji kartingowej przy torze Speed Race   Kacper Szczurek, Piotr Dembiński, Dawid Misztal, Karol Panek i Oliwier Jadach.

Jak czytamy w nadesłanej relacji, dla zawodników SPEED RACE TARNÓW RACING TEAM-u miniony weekend był niezwykle pracowity, znalezienie właściwych ustawień pomagało w osiąganiu dobrych czasów. „Przed weekendem bylibyśmy zadowoleni z jazd treningowych, było szybko choć pogoda dawała się we znaki. Dla najmłodszych zawodników z sekcji był to kolejny weekend pełen nauki i zbierania kolejnego doświadczenia. Z dnia na dzień rozkręcali się, głównie mieli za zadanie uważnie przyglądać się doświadczonym kolegom ze swoich kategorii, kontrolować tempo, ale przede wszystkim popełniać jak najmniej błędów. Zebrane doświadczenie będzie procentować w następnych startach. Taki jest ten sport, trochę więcej szczęścia w czasie samej jazdy podczas wyścigów na torze” - czytamy.

W kategorii Mini Rok, najliczniejszej podczas zawodów, brylowało kilku zawodników. W sobotę wygrał Marcel Jastrzębowski, drugi był Maciej Szyszko, a na trzecim Filip Wójcik. Z kolei w niedzielę wygrał Jan Antoszewski, przed Filipem Wójcikiem i Marcelem Jastrzębowskim.W klasyfikacji generalnej przewodzi Filip Wójcik, drugi jest Jan Antoszewski, a trzeci Marcel Jastrzębowski. Jeden z najmłodszych zawodników w całej stawce tarnowianin Kacper Szczurek ponownie starał się nawiązać walkę z dużo doświadczonymi kolegami, ale brakowało szczęścia. Ostatecznie wywalczył na zakończenie całego weekendu wyścigowego miejsce w drugiej dzięsiątce.

W kategorii Baby Rok zwycięstwo w imprezie wywalczył Alan Lalak, który znakomicie pojechał w finałowych wyścigach. Oba zwyciężył. Po piętach deptali mu Tomas Vaitekunas, Dominik Zawistowski, Krzysztof Seratowicz, Piotr Protasiewicz i Marcel Kuc,  jednak dzięki równej jeździe podczas tego weekendu rywalizacji zapewnił sobie zwycięstwo. W klasyfikacji generalnej prowadzi Krzysztof Seratowicz przed Tomasem Vaitekunasem i Alanem Lalakiem.

W najstarszej kategorii wiekowej - Super Rok - W sobotę wygrał Damian Kaczorowski przed Mariuszem Szymczakiem i Adrianem Marcinkiewiczem. Natomiast w niedzielę bezkonkurencyjny był tarnowianin Łukasz Kiwior, który dwa wyścigi wygrał. Za nim Damian Kaczorowski i Mariusz Szymczak. Tarnowianin był najszybszym zawodnikiem i prowadzi w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu jest Mariusz Szymczak obrońca tytułu mistrzowskiego oraz Damian Kaczorowski, który wskoczył na trzecie miejsce w generalce.

Kategoria Junior Rok bezsprzecznie sobota należała do młodziutkiego Jana Kręcisza, tuż za nim Krzysztof Frankowski i Szymon Szyszko. Natomiast w niedzielę wygrywa Krzysztof Frankowski przed Karolem Lubasem i Marcielem Sucholasem. W generalce bezapelacyjnie prowadzi Karol Lubas przed Janem Kręciszem i Krzysztofem Frankowskim. Kolejny tarnowski zawodnik, debiutant Dawid Misztal pokazal lwi pazur podczas rywalizacji ale jeszcze zabrakło doświadczenia w walce z doświadczonymi i utytułowanymi kolegami.

Prestiżowa kategoria ROK 125 to pewne zwycięstwo Michała Grzyba, który w finałowych wyścigach dał prawdziwy popis jazdy. Dobra jazda Michała Śmigiel, który w czterech wyścigach plasował się na drugim miejscu. Natomiast trzecie miejsce na podium podzielili Jakub Korbela w sobotę i Idalia Czarnocka w niedzielę. W klasyfikacji generalnej ROK CUP tej kategorii prowadzi Michał Grzyb przed Michałem Śmigiel i Michałem Danek. Z bardzo dobrej strony pokazał się tarnowianin Piotr Dembiński, który z kategorii juniorskiej przeszedł do kategorii seniorskiej, wyrównana jazda, ale musiał uznać wyższość kolegów podczas tego weekendu.

W kategorii KF-3 wygrywa Piotr Parys, tuż za nim Karol Lubas i Adrian Różycki.

Kategoria Młodzik 60 bezapelacyjnie należała do Michała Kasiborskiego, drugi był Maciej Szyszko, a trzeci Marcin Brzeziński.

Bardzo dobrze zaprezentowali się też nasi najmłodsi zawodnicy SRT Racing Team Karol Panek i Oliwier Jadach - czyli kategoria E-50 Trening, którzy dzielnie walczyli zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. W stawce najmłodszych adeptów kartingowych w kraju zdobywają kolejne dwa puchary Kartingowych Mistrzostw Polski. Mimo tego, że chłopcy mają dopiero 6 lat już teraz rozpoczęli jazdę swoimi kartami po torach na zawodach ogólnopolskich w kategorii Easykart 50 Trening. Jest to kategoria dla najmłodszych adeptów sportu kartingowego. Nie liczy się tam rywalizacja, nie ma klasyfikacji generalnej, zawodnicy mogą cieszyć się w pełni frajdą, jaką daje mi prowadzenie pojazdu mechanicznego jakim jest gokart.

Wszyscy pasjonaci sportu kartingowego po raz kolejny mogli na żywo za pośrednictwem Internetu oglądać transmisję z dwóch dni, którą realizowała redakcja magazynu Polski Karting, jedynego pisma o kartingu w Polsce. Fani dyscypliny mogli zatem śledzić zawody w dwóch odsłonach - w sobotę i niedzielę na stronie www.polskikarting.pl

”Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie i słowa otuchy, a całemu teamowi za przygotowanie sprzętu. Gratulujemy wszystkim tym, którzy wracali do domu z pucharami oraz z cennymi nagrodami rzeczowymi. Dziękujemy serdecznie dotychczasowym Partnerom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie” - czytamy w nadesłanej informacji.

Kolejne zawody 28-29 lipca 2012 roku w Radomiu.

Razem trzymamy kciuki za cały tarnowski team, życząc sukcesów w dalszych startach, bo zapowiada się emocjonujący finish sezonu.

Więcej informacji o naszej pasji jaką jest karting na stronie: www.gokarty-tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl