To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   26 czerwca – koncert pod Bimą Synagogi Starej    -   25/6/2012
Koncert nowojorskiego kantora
Przypomnijmy, że w dniach od 14 do 26 czerwca realizowane są przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie, w 70. rocznicę tzw. „pierwszej akcji” Dni Pamięci Żydów Galicyjskich GALICJANER SZTETL. 26 czerwca o godz. 21:00 pod Bimą Synagogi starej wystąpi kantor Yaakov „Yanky” Lemmer z Nowego Jorku.

Ogloszenie

Urodzony i wychowany w Brooklynie w Nowym Jorku, kantor Yaakov „Yanky” Lemmer jest jednym z wiodących młodych kantorów. Jego liryczny, piękny tenor o pięknej barwie zdobyły mu powszechne uznanie nie tylko wśród rówieśników ale przede wszystkim koneserów kantoralnego śpiewu. 
Swoją karierę muzyczną rozpoczął jako solista Young Israel of Bethel Choir, gdzie światowej sławy kantor Benzion Miller otoczył go swoją opieką. Yaakov zdobył stypendium Belz School of Jewish Music at Yeshiva University, gdzie studiował u kantorów Josepha Malovanego i Beer Bernarda.
Jako światowej sławy artysta koncertowy, Yaakov jest rozchwytywany, koncertując na scenie, a także w synagogach, porywając publiczność na całym świecie. Występował w Tel Aviv Culture Hall z towarzyszeniem Izraelskiej Orkiestry Filharmonicznej, koncertował w całych Stanach Zjednoczonych, Anglii, pojawiał się na wielu festiwalach w Europie. Służył swym śpiewem w największych i najznaczniejszych synagogach na świecie.
Jego repertuar obejmuje wiele gatunków i języków od tradycyjnej liturgii hebrajskiej, folku jidysz, do opery i przebojów znanych z Broadwayu.
Obecnie pełni funkcję Głównego kantora w Kongregacji Anshe Sholom w New Rochelle, NY.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl