To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pieniądze z programu „Małopolskie Remizy” dla Poręby Radlnej    -   25/6/2012
Wieści z gminy Tarnów
Sukcesem zakończyły się starania o pozyskanie środków na realizację prac budowlano-remontowych w remizie OSP w Porębie Radlnej w ramach programu Małopolskie Remizy. Gmina Tarnów otrzyma na ten cel od Samorządu Województwa Małopolskiego trzydzieści pięć tysięcy złotych.

Ogloszenie

Uchwałę przyznającą dotację 130 gminom, w tym Gminie Tarnów, Sejmik Województwa Małopolskiego podjął 6 czerwca. Łącznie w tym roku na modernizację małopolskich remiz zostanie przeznaczone nieco ponad 3,5 miliona złotych, przy czym 35 tysięcy złotych to najwyższa możliwa do otrzymania dotacja w tej edycji programu.

Dzięki przyznanej dotacji w remizie w Porębie Radlnej zostaną wykonane: remont dachu oraz garażu – w szczególności jego docieplenie wraz z wymianą bramy garażowej, odnowiona elewacja, a w środku budynku – podwieszony sufit i wymiana podłóg. Zmodernizowana remiza zostanie wkomponowana w aktualnie budowane centrum wsi. Wartość kosztorysowa prac, to około sto tysięcy złotych. Oprócz przyznanej dotacji środki na remont pochodzić będą z gminnego budżetu.

W ten sposób w Gminie Tarnów zmodernizowane zostaną już niemal wszystkie remizy. Zmiana regulaminu, która miała miejsce w tym roku, spowodowała, że można więcej niż raz starać się o środki z programu. Tak stało się właśnie w przypadku remizy w Porębie Radlnej. Niestety, mimo stałego rozwoju jednostki OSP Zgłobice i jej funkcjonowania w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, budynek jej remizy nie może doczekać się na modernizację. -W tym przypadku sytuacja jest o tyle skomplikowana, że sama remiza stoi na działce, która została przekazana Starostwu Powiatowemu. Z tego właśnie powodu my możemy tylko dosprzętowić jednostkę. Tylko w ubiegłym roku na rozwój zgłobickiej OSP przeznaczyliśmy blisko 100 tysięcy złotych. Niestety, nie możemy inwestować w modernizację budynku i tym samym zgłosić jej do programu, zaś właściciel tego nie uczynił. Mam jednak nadzieję, że działka, na której stoi remiza, zostanie kiedyś przekazana strażakom, a wtedy będziemy mogli wykonać remont budynku – mówi wójt Grzegorz Kozioł.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl