To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pytają polityków o rtm. Witolda Pileckiego    -   25/6/2012
Przypomnijmy o Rotmistrzu
Wolontariusze akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let s Reminisce About Witold Pilecki”) pytają posłów na Sejm, senatorów i europosłów o działania na rzecz upamiętnienia w Polsce i Europie rtm. Witolda Pileckiego – symbolu heroicznego wymiaru człowieczeństwa. Przypomnijmy, że ta obywatelska, apolityczna inicjatywa (w którą w lokalnym wymiarze angażuje się również nasz portal) trwa od stycznia 2008 r. Jej zasadnicze cele to: upowszechnienie tzw. „Raportu Witolda” z 1945 r.; lobbing na rzecz superprodukcji opowiadającej losy Ochotnika do Auschwitz; ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Uczestnicy akcji podjęli również starania o beatyfikację rtm. Pileckiego.

Ogloszenie
>

W ostatnim czasie wolontariusze akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” zaapelowali do prezydenta Stanów Zjednoczonych o wsparcie działań mających na celu uzupełnienie ekspozycji amerykańskich muzeów Holocaustu o informacje o dokonaniach twórcy Związku Organizacji Wojskowej w KL Auschwitz, zob. depeszę KAI z 2 czerwca 2012 r. „Przypominają Obamie o rotmistrzu Pileckim”.

Uczestnicy inicjatywy zaangażowali się także w uczczenie święta państwowego, które upamiętnia polskie ofiary niemieckiego narodowego socjalizmu, (Narodowy Dzień Pamięci 14 czerwca 2012”).

20 czerwca b.r. w serwisie społecznościowym Facebook zostało zainicjowane kolejne wydarzenie w ramach akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let s Reminisce About Witold Pilecki”).

”W kontekście nadchodzących wakacji oraz wydarzeń z ostatnich dwunastu miesięcy, wolontariusze akcji rozsyłają do polskich europosłów, posłów na Sejm i senatorów, ankietę zawierającą trzy pytania odnośnie aktywności parlamentarzystów i europarlamentarzystów w ramach upamiętnienia Witolda Pileckiego - postaci, która stanowi symbol heroicznego wymiaru człowieczeństwa” - informuje Michał Tyrpa, z inicjującej powyższe przedsięwzięcia fundacji Paradis Judaeorum.

Szczegóły w opisie wydarzenia:
http://http://www.facebook.com/events/409809035724041

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo...
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl