To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wraz z wakacjami – rusza policyjna akcja...    -   27/6/2012
Bezpieczne wakacje 2012
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i odwiedzających nasze strony turystów oraz porządku publicznego w miejscowościach wypoczynkowych, to najważniejsze zadania tarnowskiej Policji na rozpoczynający się wkrótce sezon urlopowy. Już w najbliższy piątek wraz z zakończeniem roku szkolnego rusza policyjna akcja „Bezpieczne wakacje”. Potrwa ona do 31 sierpnia. Do tych corocznych działań policjanci starannie przygotowują się cały rok, współpracując m.in. z lokalnym samorządem, Delegaturą Kuratorium Oświaty w Tarnowie, Strażą Miejską, Państwową Strażą Rybacką, SOK i WOPR-em. Cały rok także przygotowują do wakacji najmłodszych. W ciągu roku szkolnego tarnowscy policjanci odwiedzają szkoły podstawowe i gimnazja by uczyć dzieci jak bezpiecznie spędzać wolny od nauki czas, jak wypoczywać w domu, nad wodą, jak bezpiecznie poruszać się po drogach itd. Latem spotkania z dziećmi są kontynuowane w miejscach zorganizowanego wypoczynku” - czytamy w nadesłanej informacji. Treść komunikatu KMP Tarnów prezentujemy poniżej.

Ogloszenie
>

”Wakacje to czas relaksu i swobody, ale także okres dodatkowych zagrożeń i niebezpieczeństw czyhających na dzieci i młodzież, dlatego my dorośli musimy zadbać o to, by przebiegły one bezpiecznie i pozostawiły po sobie wyłącznie miłe wspomnienia.

Akcja „Bezpieczne wakacje” oznacza dużą aktywność policyjnych służb w terenie. Będziemy w miejscach rekreacji i wypoczynku oraz wszędzie tam, gdzie mogą przebywać młodzi ludzie. Więcej patroli pracować będzie w miejscach masowej komunikacji - na dworcach kolejowych i autobusowych. W działaniach tych wesprą nas strażnicy miejscy oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, z którymi planujemy wspólne patrole.

Baczną uwagę zwrócimy na placówki oferujące do sprzedaży używki, by nie dochodziło do ich sprzedaży osobom nieletnim. Duży nacisk położymy na problem narkotyków - osoby posiadające i dystrybuujące środki odurzające. Działaniami patrolowymi objęte zostaną znajdujące się na naszym terenie akweny wodne. Kontrolować będziemy czy wypoczywające tam osoby nie stwarzają zagrożenia dla samych siebie i innych, a dzieci mają zapewnioną należytą opiekę. Wspólne działania zaplanowano z WOPR-em i Strażą Rybacką.

Wakacje to również okres wytężonej pracy dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Więcej kontroli należy spodziewać się na głównych trasach komunikacyjnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia i zakończenia wakacji oraz wymiany turnusów. Stanowcze interwencje podejmowane będą wobec drogowych piratów, kierujących pojazdami na „podwójnym gazie”, pieszych którzy popełniają wykroczenia drogowe oraz kierowców godzących swoim zachowaniem w bezpieczeństwo osób pieszych.
Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na sposób przewożenia dzieci. Kontrolą objęte zostaną samochody osobowe i wiozące dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku autokary.
Policjanci będą sprawdzać stan techniczny, wyposażenie obowiązkowe pojazdów i przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

Wszystkich rodziców i opiekunów zainteresowanych kontrolą autobusu przed wyjazdem dzieci w trasę, prosimy o telefon do nas z wyprzedzeniem minimum jednego dnia. W zgłoszeniu pod numerem (14)628 22 25 (w godzinach urzędowania) lub 997 (całodobowo) prosimy podać dokładny czas odjazdu autobusu. Stały punkt kontroli autobusów wyznaczony został na ul. Bandrowskiego w Tarnowie - czytamy w policyjnym serwisie informacyjnym.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl