To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dla wygody kierowców – Tarnów w programie „parkuj i jedź”    -   27/6/2012
Powstanie wielopoziomowy parking?
Szybka kolej aglomeracyjna i skojarzona z nią sieć parkingów to inicjatywa wicemarszałka Małopolski Romana Ciepieli. Chodzi nie tylko o przygotowanie i uzupełnienie miejsc parkingowych przy odnowionym dworcu PKP, ale i o nową infrastrukturę i otwarcie położonej na południe od linii kolejowej części miasta. To także ożywienie, dotychczas niemal zupełnie nieczynnej, części Tarnowa – czytamy w komunikacie magistratu. Co ciekawe, dowiadujemy się z niego, że planowane jest m.in. wybudowanie wielopoziomowego parkingu na około 650 samochodów. Z pewną nutą sceptycyzmu, trzymamy kciuki za realizację tej inicjatywy. Choć o ile naszej redakcji pamięć nie myli, podobną koncepcję lansował poseł PiS Michał Wojtkiewicz w 2009 roku.

Ogloszenie
>

Jak informuje tarnowski magistrat, ustalone zostały zasady finansowania systemu „parkuj i jedź” realizowanego w ramach szybkiej kolei aglomeracyjnej łączącej Tarnów z Bochnią, Krzeszowicami i Trzebinią. -Wkrótce podpisane będzie wstępne porozumienie pomiędzy naszymi samorządami, Województwem Małopolskim oraz PKP – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański.

System „parkuj i jedź” polega na wybudowaniu w pobliżu dworców PKP parkingów dla samochodów i pozostałych pojazdów. Do końca października tego roku samorządy mają czas na przygotowanie koncepcji parkingów. W Tarnowie inwestycja realizowana będzie po południowej stronie dworca PKP, przy okazji przebudowy i remontu torowisk linii Kraków-Rzeszów. Przewiduje się wybudowanie wielopoziomowego parkingu na około 650 samochodów. Znajdzie się też miejsce na parking rowerowy, kasy kolejowe, zajezdnię autobusową i postój taksówek.

W związku z pracami nad systemem „parkuj i jedź” przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Droga do Huty z Krakowską. Koszt inwestycji na terenie Tarnowa to kilkanaście milionów złotych. Obecnie trwają prace nad założeniami do koncepcji oraz nad precyzyjnym kosztorysem. Przystąpienie do realizacji w roku przyszłym, zakończenie prac planowane jest na 2015 r.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl