To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Były minister skarbu poprosił o wygaszenie swojego mandatu aktualizacja   -   28/6/2012
A.Grad przestaje być posłem
Do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz wpłynął wniosek Aleksandra Grada, posła PO i byłego ministra skarbu państwa, o wygaszenie jego mandatu. Grad nie podał przyczyn swojej decyzji, informując jedynie na zwołanej dziś w Sejmie konferencji prasowej, że jego dalsze plany zawodowe są nie do pogodzenia ze sprawowaniem funkcji poselskiej. O szczegółach ma poinformować w ciągu kilku najbliższych dni. Były minister, a jeszcze wcześniej przewodniczący sejmowej komisji skarbu, odchodzi z Sejmu po 11 latach sprawowania obowiązków parlamentarzysty. Prawdopodobnie w ławach poselskich zastąpi go Elżbieta Achinger, prawniczka z Wieliczki i radna wojewódzka, która w ubiegłorocznych wyborach zdobyła na liście PO w okręgu nr 15 czwarty wynik.

Ogloszenie

W przesłanym do naszej redakcji komunikacie Aleksander Grad napisał: "W najbliższym czasie zamierzam podjąć nowe obowiązki, których fizycznie i prawnie nie sposób pogodzić ze sprawowaniem funkcji posła. Dlatego podjąłem te trudną, ale jednocześnie bardzo ważną decyzję. (...) Teraz przede mną nowa praca, nowe wyzwania. Wyzwania, które zdecydowałem się podjąć, bo są priorytetem dla rozwoju naszego kraju, a tym samym naszego miasta i regionu. O szczegółach poinformuję, gdy zapadną ostateczne decyzje i spełnione zostaną stosowne procedury".

Poseł informuje też, że w miejscu jego biura poselskiego na ulicy Targowej w Tarnowie powstanie teraz "Biuro Aktywności Obywatelskiej Aleksandra Grada, które zajmie się pomocą, doradztwem i wsparciem dla mieszkańców regionu oraz ich społecznych, samorządowych i gospodarczych inicjatyw."

Pani Elżbieta Achinger, która prawdopodobnie zajmie miejsce A.Grada w Sejmie, ma 55 lat, jest prawnikiem, absolwentką UJ, radną Sejmiku Wojewódzkiego z ramienia tej partii. Jest pełnomocnikiem zarządu spółki „Regis” Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie do spraw systemów zarządzania jakością. Wcześniej przez kilkanaście lat była kuratorem sadowym i przedsiębiorcą. Zasiadała w Radzie Miejskiej Wieliczki w latach 2002 - 2006. Jest prezesem Stowarzyszenia Muzycznego „Chór Camerata” w Wieliczce.
Od lutego 2010 r. jest przewodniczącą Koła PO w Wieliczce, a od kwietnia 2010 r. wiceprzewodniczącą zarządu powiatowego PO Powiatu Wielickiego. Jest również członkiem Sądu Koleżeńskiego Zarządu Regionu Małopolskiego.

Od redakcji
Decyzja byłego ministra i lidera Platformy Obywatelskiej w naszym regionie nie stanowi dużego zaskoczenia. Przypomnijmy, Aleksander Grad już rok temu rozważał brak starań o reelekcję, a od jesiennych wyborów (w których ostatecznie "pociągnął" wynik PO w Tarnowie i okolicach) oraz odejścia z resortu wyraźnie czekał na coś, co koliduje z aktywnością poselską. Nie pojawił się nawet w składzie - wydawałoby się naturalnej i zgodnej z jego kompetencjami - sejmowej komisji skarbu, którą zarządzał w latach 2005-2007. Zasiadł jedynie w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich. W ostatnich miesiącach przymierzany był przez media (tylko przez media ?) m.in. do fotela prezesa PGNiG i KGHM, ale oba te zajęcia nie są już "do wzięcia". Właśnie wczoraj Rada Nadzorcza KGHM ponownie powołała Herberta Wirtha na stanowisko prezesa KGHM. Od 3 miesięcy nie wakuje już także miejsce szefa zarządu największej spółki gazowej. Jak pisaliśmy w grudniu ubiegłego oku, A.Grad był też wymieniany jako kandydat na stanowisko w zarządzie Polskiej Grupy Energetycznej SA.
Ostatnio pojawiły się z kolei spekulacje, że Grad mógłby zostać ministrem w Kancelarii Prezydenta...
Być może o planach byłego ministra skarbu dowiemy się już jutro podczas ostatniej prawdopodobnie konferencji prasowej posła Grada (pierwszej od ponad 3 lat, na którą nasza redakcja otrzymała w Tarnowie zaproszenie).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 20)Dodaj komentarz
(28-06-2012) no tak :
Komorowski go pewnie bierze bo w KGHM nie chcieli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2012) w PGE :
ma budować pierwszą polską elektrownię jądrową

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2012) ja :
no to immunitet wreszcie wygasa ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2012) marek :
Zapewne czeka go nowa lepsza fucha, czyli jeszcze mniej pracy, a więcej pieniędzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2012) we people :
Jako geodeta bez uprawnień - czyli nie przymierzając "jak żołnierz bez karabinu" - zrezygnował z funkcji posła zapewne po to, by należycie przygotować się do egzaminu, odbyć praktykę w jakimś urzędzie gminy i zacząć wreszcie wykonywać zawód wyuczony! PS. A co na to wyborcy eks posła??! Czy aby nie zrobił was w koko??(ha, ha)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2012) ttt :
od dawna przeciez wiadomo, ze wyborcy oddajac swoj glos - teoretycznie oddaja glos na partie a nie na kandydatow :) bylo i zawsze tak bedzie , wiec problemu miec nie powinni. Chyba ze farbowane lisy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2012) Qgmaexwy :
I never went to university Lolitas Toplist this guys got sum stammina but i think i can out do him with my cock anyday,check out my pics and leave your ratings and comments

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2012) Qokzyqnl :
Get a job Lolitas Toplist Atkins- if you watch all her videos, she is always like that, but she is pretty good. She is the fucking best porn star ever

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2012) sportowy :
Z POWODU ŻAŁOBY NARODOWEJ,WYWOŁANEJ TRAGICZNYM wnioskiem Aleksandra Grada, posła PO i byłego ministra skarbu państwa, o wygaszenie jego mandatu WSZYSTKIE ROZGRYWKI SPORTOWE POGÓRZE PLEŚNA NA OKRES ŻAŁOBY SĄ ODWOŁANE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2012) do Qokzyqni :
Nawet licha i mierna znajomość języka angielskiego nie usprawiedliwi lekkomyślności, naiwności i indolencji niedojrzałych wyborców. Skutki tego widoczne są aż nadto.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2012) rado :
Pan Aleksander Grad był miernym ministrem skarbu i Posłem, niewiele zrobił dla regionu dla Polski. Skutecznie sprzedawał majątek narodowy i likwidował miejsca pracy, wspierał przejęcie polskiego rynku przez wielonarodowe koncerny w wszystkich możliwych dziedzinach działalności gospodarczej. Jakie państwo taki Poseł.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2012) tfu :
No tak jeden odejdzie, na jego miejsce wskoczy następna i 460 cwaniaczków znowu w pełnym składzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2012) mama :
Czyżby chlebodawcy mieli inne plany w stosunku do chłopca spod Włodawy? Pożyjmy, zobaczymy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2012) cc :
mamuśka powyżej ma mizerne info - to nie chłopiec a niezły gracz... ot co ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2012) jak łatwo... :
Mój boże,jak łatwo,jak nieslychanie łatwo zostać dziś w Polsce kimś. Pamietam tego Grada: chodziło chłopisko po polach z tak zwana łatą, mierzyło ludziom pola,psami go czasami chłopi poszczuli, bo nie lubia takich...A potem-patrzcie:minister ! Ktoś, kto z wiejskiego geodety zostaje ministrem nie może dobrze tej funkcji( ministerialnej) sprawować.Na zawsze zostanie umysłowum kudruplem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2012) do jak łatwo :
...znaczy, że poprostu żal ci ...ściska. Ja wiem , wiem WY rodzicie się wielcy i to WAM się wszystko należy! z definicji! wszak maluczkim nic się nie należy i sukces nie dla nich...co to ma być w tej twojej wypowiedzi jakaś segregacja ludzi? Grad - był, pracował osiągnął ! a ty zostań ze swoim żalem i pamięcią!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2012) do rado :
no to skoro był taki zły to wymienień lepszego ministra skarbu państwa po 89...a dla utrudnienia tego, który więcej zrobił dla Tarnowa. Prosto i bezboleśnie... wal śmiało. Balcerowicz się nie liczy (specyfika sytuacji), ale jego sądzac z wypowiedzi jego napewno nie wymienisz!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2012) d.... :
Tak to wygląda...Idzie sobie wiesniak,biorą go do rządu .i rządzi.Nie mamy solidnych kadr, bo te najlepsze zostałhy dawno temu wymordowane,jak nie przez Dolka,to przez Józka.No to bierze się, prosto z drogi,jakiegoś Olka,i Olek rządzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2012) qwerty :
panie PiSwiatowski może pan spróbuje napisac do gościa niedzielnego :P a po drugie nie dziwię sie że wasza redakcja nie dostaje zaproszeń ja teżbym nawet na festyn dobroczynny was nire zaprosił :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2012) rado :
Z przykrością muszę stwierdzić ze żaden z ministrów skarbu(po 89roku) nie dbał o interes narodowy, sprzedawali majątek narodowy po niżej wartości skutecznie likwidowali miejsca. W zamian zmuszali Polaków do emigracji zarobkowej (około 2 miliony osób) powodując frustracje brak zaufania do każdej ekipy rządzącej, to Polacy sami rozwiązali za rząd problem bezrobocia i wybrali państwa które mniej zniewalają swoich obywateli. W chwili obecnej uzurbują sobie prawo do rządzenia, nie rządzą dla dobra wspólnego a tylko zniewalają obciążając obywateli nadmiernymi podatkami które przeznaczają na administrowanie i utrzymanie władzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl