To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Propozycje i apele posła Grada    -   02/2/2007
Oddzielna komórka w Urzędzie Miasta, zajmująca się kompleksową obsługą firm od A do Z, z „przypisanym” imiennie pracownikiem obsługującym dane przedsiębiorstwo, jednolita oferta inwestycyjna gmin na osi Kraków – Tarnów i przedstawienie przez samorządy lokalne listy priorytetów, w oparciu o które parlamentarzyści ziemi tarnowskiej mogliby lobbować i dbać o interesy regionu – tak wyglądają najnowsze propozycje posła PO Aleksandra Grada, przedstawione na środowej konferencji prasowej.

Ogloszenie

„Dzisiaj u progu nowego roku składam propozycje, dotyczące rozwiązania jednych ważniejszych spraw związanych z rozwojem naszego miasta i regionu. Są one zgodne z głównymi tezami programu Prezydenta Ryszarda Ścigały i, mam nadzieję, że staną się one dobrym wkładem do ostatecznych rozwiązań” – stwierdza Aleksander Grad.
Pierwszą propozycją jest zorganizowanie osobnego punktu obsługi dla działających, jak i nowych lokalnych firm. W ramach struktury Urzędu Miasta mogłaby funkcjonować oddzielna komórka, która zajmowałaby się kompleksową obsługą od A do Z firm i spraw, które wnoszą one do załatwienia w Urzędzie. Obsługa tych firm należałaby do imiennie określonych urzędników, którzy ponosiliby przed Prezydentem odpowiedzialność za terminową i kompleksową realizację ściśle określonych spraw. -Rozwój tarnowskich firm, to rozwój Tarnowa – mówi poseł. - Wobec ciągłych poszukiwań nowych inwestorów zapominamy o rodzimych, tarnowskich przedsiębiorcach, którzy także potrzebują wsparcia. Aleksander Grad proponuje również, by obsługą objąć również w podobny sposób całość spraw związanych z wydawaniem zezwoleń na budowę domów jednorodzinnych, mieszkań i innych nieruchomości, gdzie inwestorami są osoby fizyczne. Również w tym przypadku konkretny urzędnik miałby pilotować konkretną sprawę i poprzez odpowiednią rejestrację spraw, będzie rozliczany ze prawnie przeprowadzonego postępowania administracyjnego.

Drugą propozycją jest zawarcie porozumienia gospodarczego na osi Kraków – Tarnów (Małopolski Obszar Inwestycyjny). Aleksander Grad proponuje, aby w oparciu o obszar wokół przyszłej autostrady A – 4 na linii Kraków – Tarnów, stworzyć spójną i jednolitą ofertę inwestycyjną. Ten Małopolski Obszar Inwestycyjny oparty byłby na porozumieniu wszystkich samorządów lokalnych, od Krakowa rozpoczynając na Tarnowie kończąc. Inwestycje zlokalizowane w Tarnowie, Brzesku, Bochni, czy też blisko Krakowa – mają podobny wpływ na lokalny rynek pracy (z uwagi na przyszłą autostradę), a szczególnie na zatrudnienie tarnowskich i krakowskich absolwentów szkół wyższych. –Do tej pory zdarzało się, że inwestor zniechęcony do oferty danej gminy, lokował inwestycję np. w Gdyni, podczas gdy dogodne warunki znalazłby w gminie sąsiedniej – stwierdza poseł.

Trzecia propozycja jest prośbą, by wszystkie samorządy z terenu naszego okręgu wyborczego przedstawiły parlamentarzystom listę priorytetów w swoich powiatach, miastach i gminach. -Znajomość priorytetów, to większa skuteczność wsparcia rozwoju naszego regionu - mówi Aleksander Grad.

Nie zabrakło też akcentów wyborczych. Tym razem związanych z kończącą się kampanią do izb rolniczych. Wybory te odbędą się już w najbliższą niedzielę 4 lutego. Aleksander Grad (rzecznik PO ds. rolnictwa i rozwoju wsi) jest zwolennikiem przekazania Izbom jak najszerszych kompetencji – szczególnie w zakresie rozdziału środków unijnych. Stąd też zapewne „odpolitycznione” wezwanie, w myśl którego „wzrost znaczenia izb rolniczych w życiu gospodarczym i społecznym musi opierać się także na całkowitym odpolitycznieniu i odpartyjnieniu tych wyborów. Apeluję do wszystkim wyborców – wybierajcie tylko takie osoby, które gwarantują rzetelną, kompetentną i bezinteresowną pracę w nowo wybranych izbach. (...)” Jednocześnie Platforma Obywatelska zawsze wspiera i wzmacnia samorządność lokalną oraz zawodową. (...) To wszystko ma szansę stać się rzeczywistością. Platforma Obywatelska w swoich planach chce to zrobić.” (...) Dlatego „jestem przekonany, że w niedzielnych wyborach małopolscy rolnicy wybiorą spośród siebie najlepszych delegatów (...)”

Posłuchaj, jak poseł Aleksander Grad motywuje swoje propozycje: (((mp3)))

Posłuchaj wypowiedzi posła na temat wyborów do Izb Rolniczych: (((mp3)))

Podczas konferencji, korzystając z okazji, zapytaliśmy Aleksandra Grada także o próby podważenia różnymi sposobami mocy prawnej ordynacji wyborczej, zgodnie z którą ogromna rzesza radnych, burmistrzów, prezydentów i starostów traci swój mandat wskutek nie złożenia w terminie oświadczeń majątkowych. Czy nie jest to działanie polityczne, w obronie Hanny Gronkiewicz – Waltz? Czy działania takie nie podważą zaufania obywateli wobec prawa, które można doraźnie zmieniać, uchylać pod potrzebę chwili? Posłuchaj odpowiedzi: (((mp3)))

M. Poświatowski

Moim zdaniem:
Cóż, wszystkie powyższe propozycje POsła są jak najbardziej sensowne i z pewnością warte zastosowania. Niemniej jednak musi budzić zdziwienie fakt, że pan poseł mimo upływu lat wciąż nie zna priorytetów w swoim okręgu wyborczym. Trudno też zrozumieć, dlaczego akurat parlamentarzysta przedstawia przyszłe zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta, nawet jeśli czyni to w uzgodnieniu z prezydentem. Wśród wielu osób – nie tylko tych złośliwych i uprzedzonych – może powstać wrażenie, że kołem sterowym magistratu zdalnie sterować będzie Aleksander Grad.
W pewne pomieszanie wprawił mnie także apel związany ze zbliżającymi się wyborami do Izb Rolniczych (4 lutego). Przyznacie bowiem: dość dziwnie brzmi w ustach polityka, i to coraz bardziej prominentnego, apel o ... odpolitycznienie jakichś wyborów i organizacji. Ja też lubię opowiadać baśnie a nawet ich słuchać, ale - wybaczcie - już w nie nie wierzę.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(02-02-2007) Jakub Kwaśny :
A do czego służy w Urzędzie Miasta Tarnowa REFERAT WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2007) to ya :
a to zdjęcie to robione było przed apelem o odpolitycznienie czy po ? Bo chciałbym sprawdzić, czy bajka o Pinokiu jest prawdziwa. Ten wydatny nosek to pewnie pozostał panu posłowi po poprzednich "bajaniach" ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2007) zen :
"...konkretny urzędnik miałby pilotować konkretną sprawę i poprzez odpowiednią rejestrację spraw, będzie rozliczany ze prawnie przeprowadzonego postępowania administracyjnego..." a jak jest dotychczas, przeciez ti Pan Sasak z ramienia PO sprawowal wladze w miescie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2007) zen :
proponuje sugestie o nieprawidlowosciach potraktowac NIKIEM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2007) fantastyczny z niego prezydent :
Poseł Grad jak nie ma co robić w parlamencie to robi konferencje - na temat czegokolwiek - typowe gadanie dla samego mielenia jęzorem i pokazania sie w intarnet. Plus dla redaktora artykułu i podsumowanie znajomości zagadnień priorytetowych dla regionu. WYchzodzi cała kompetencja posła:D buahahahaha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2007) fantastyczny z niego rezydent :
z tym urzędem to jest jasna akcja- szykują się nowe miejsca pracy dla "zaufanych" wyznawców Pana Grada. Znowu przyjmowanie urzędników w ramach "restrukturyzacji"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl