To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czekając na poborowych...   -   02/2/2007
W poniedziałek 5 lutego w powiecie tarnowskim rozpoczyna się pobór do wojska. Na pierwszy ogień pójdą poborowi z gminy Ciężkowice. W celu ustalenia kategorii zdrowia przed Powiatową Komisję Lekarską zostali wezwani mężczyźni urodzeni w 1988 r. (tzw. rocznik podstawowy) oraz mężczyźni z roczników starszych. Poborowy po raz pierwszy wezwany przed Komisję musi mieć ze sobą jedno zdjęcie i dokument tożsamości. Mężczyźni z roczników starszych powinni zabrać również książeczkę wojskową.

Ogloszenie
>

Jeżeli poborowy uczy się w szkole średniej lub jest studentem, powinien przynieść zaświadczenie z informacją, kiedy planowany jest termin zakończenia nauki. Takie zaświadczenie musi być podpisane przez dyrektora szkoły lub dziekana właściwego wydziału wyższej uczelni. Wzór zaświadczenia można znaleźć w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie udzielania odroczenia od zasadniczej służby wojskowej, opublikowanego w Dzienniku Ustaw z 2004 r. nr 115, poz. 1539.
Gdy poborowy ma problemy ze zdrowiem, np. jest w trakcie leczenia – zobowiązany jest do przedstawienia Komisji stosowną dokumentację lekarską.
Istotny dla poborowych jest fakt, że podania o zmianę kategorii zdrowia mogą składać mężczyźni urodzeni w latach 1983 – 1987. W stosunku do urodzonych przed 1983 r. decyzje podejmuje Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie.
Poborowi będą stawiać się przed Komisję na ulicę Mostową 6. Zakończenie poboru w powiecie tarnowskim planowane jest na 27 kwietnia br.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl