To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Autostrada bez zjazdu    -   02/2/2007
O planowanych w najbliższych latach inwestycjach drogowych w naszym regionie starosta tarnowski rozmawiał w środę z wicemarszałkiem Małopolski Wojciechem Bosakiem i Grzegorzem Stechem, dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich. Na spotkanie zaproszono także radnych sejmiku województwa Małopolskiego. Pośród rozmaitych kwestii poruszono także problem zjazdu z autostrady w Wierzchosławicach – okazało się, że w związku z oprotestowaniem koncepcji przez tarnowski magistrat, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ogóle nie uwzględniła zjazdu w planach budowy autostrady.

Ogloszenie
>

Tym samym południowa obwodnica traci sens. Teoretycznie w roku 2010 autostrada kończyłaby się na węźle Krzyż. Oprotestowanie zjazdu w Wierzchosławicach wynikało z potrzeby ochrony ujęcia wody. Jednak nie zaproponowano alternatywnych rozwiązań i zjazdu w autostradowych planach nie ma. Wyraźnie ktoś coś tu przespał... Do tego tematu będziemy jeszcze wracać. Tymczasem posłuchaj, co mówią zapytani przez nas o ten problem uczestnicy spotkania (((mp3)))

Na środowym spotkaniu dyrektor ZDW przedstawił raport z prac zrealizowanych w ub.r. na drodze nr 977 Tarnów – Moszczenica. Z 26 mln, bo tyle będzie kosztować modernizacja tej trasy, wydano dotąd 5 mln zł. Pierwszy etap remontu ma się zakończyć w tym roku. Budowane będą chodniki na długości 16 km, zmodernizowany zostanie wiadukt kolejowy w Tuchowie, położony będzie nowy asfalt. Kolejny, drugi etap, będzie realizowany w od 2008 r. Obejmie m.in. wybudowanie dodatkowych pasów ruchu na podjeździe w Piotrkowicach, likwidację osuwiska. Grzegorz Stech liczy, że ten remont rozpocznie się już wiosną przyszłego roku.

Starosta Mieczysław Kras zabiega, aby do kolejnego etapu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 977 włączona została budowa obwodnicy Tuchowa. Przez miasto przejeżdża z roku na rok coraz więcej pojazdów, powodując zniszczenia i hałas w centrum. Szacuje się, że powstanie obejścia miasta będzie kosztowało około 50 mln zł. Starosta tarnowski zadeklarował, że samorząd będzie partycypował w przygotowaniu dokumentacji technicznej, a gmina pomoże województwu przy wykupie gruntów pod obwodnicę. Starania władz powiatu tarnowskiego popiera poseł Michał Wojtkiewicz, który uznał, że zmodernizowanie drogi nr 977 jest priorytetem dla rozwoju południowej części Małopolski. -Trasa do przejścia granicznego w Koniecznej powinna być zmodernizowana jak najszybciej, bo to najszybsza droga na Bałkany – argumentował, by chwilę po przybyciu dziennikarzy opuścić spotkanie.

Władze powiatu tarnowskiego zwróciły się również do marszałka Małopolski i dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich o uwzględnienie w planach remontów modernizację drogi nr 980 Jurków – Biecz na odcinku Rzepiennik Strzyżewski-Rzepiennik Suchy. 6-cio kilometrowy fragment jest w opłakanym stanie – są tam osuwiska i bardzo zniszczona nawierzchnia. Dyrektor Grzegorz Stech zapewnił, że osuwisko zostanie jeszcze w tym roku zabezpieczone i 1,5 kilometrowy odcinek poddany zostanie modernizacji. W przyszłości cała droga wojewódzka na odcinku Jurkjów-Biecz ma zostać poddana gruntownemu remontowi.

Na zakończenie spotkania starosta Mieczysław Kras poinformował, że wkrótce powiat tarnowski złoży wnioski na modernizację dróg należących do samorządu. Ich remont będzie kosztował około 100 mln zł. Włodarz powiatu tarnowskiego zapowiedział, że będą to drogi dojazdowe do planowanej autostrady oraz parków przemysłowych oraz te, które mają przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej. Starostwo liczy, że projekty zostaną wysoko ocenione a samorząd otrzyma z Unii Europejskiej pieniądze na remont dróg.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(03-02-2007) zx :
Panowie fachowcy. Wyprowadzenie zjazdu z autostrady w Krzyżu i wpakowanie całego ruchu na Rzeszów w ul.Jana Pawła II - spowoduje w niedługim okresie korek na drodze i protesty mieszkańców.Główna nitka zjazdu w Krzyżu - na Rzeszów- winna wychodzić gdzieś w ŁADNEJ. Pod rozwagę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2007) Przemek :
Przecież jak ktoś będzie chciał jechać na Rzeszów, to pojedzie dalej autostradą :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2007) Piotrek :pmaziarz@prospect.pl 
Do Przemek Nie pojedzie dalej autostradą gdy miałby możliwość przejaechania na E4 obwodnicą południową, która miała być nierozwrwalnie związana ze zjazdem w Wierzchosławiacach. Ze zjadu w Wierzchosławicach korzystałaby co najmniej połowa Tarnowa, co wynika chociażby dość dobrego połączenia Mościc ze Zblitowską Górą, Koszycami itp. Brak zjadu w wierzchosławicach były skrajnym absurdem. Pozbawi ono w miarę wygodnego zjadu nie tylko do Tarnowa, ale i w drog wojewódzką do Nowego Sącza przez Wojnicz. Poza tym Tarnów - miasta ponadt 100 tys. - miałby tylko jeden zjazd tal jak Bochnia i Brzesko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2007) poli :
spokojnie...autostrady i tak nie będzie; nie po to remontują starą drogę, żeby otwierać obok autostradę...będą was tak zwodzić do 2020r., a potem i tak zabraknie ropy na świecie (pamiętam jak mówili, że autostrada będzie gotowa w 2005r...hihi)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl