To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ciężkowice: jaskinia nietoperzy   -   07/2/2007
W Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach stanęła atrapa jaskini nietoperzy o długości około 6 metrów. Odtworzono w niej szatę naciekową i umieszczono różne gatunki tych ciekawych ssaków. Wystawie towarzyszyć będą prelekcje i prezentacje multimedialne oraz ulotki mające doprowadzić do zmiany stereotypów na temat nietoperzy, zwiększenia świadomości na temat zagrożonych gatunków i ich form ochrony itp. Planowany jest także cykl prelekcji dla uczniów w szkołach powiatu tarnowskiego – w sumie weźmie w nich udział około 600 osób.

Ogloszenie

Dlaczego powinniśmy chronić faunę i florę, w tym zagrożone gatunki, a pośród nich – nietoperze? Odpowiedź na to pytanie będzie można uzyskać uczestnicząc w akcji wystawienniczo – edukacyjnej „Nasze nietoperze”, którą organizuje Centrum Kultury i Promocji gminy Ciężkowice, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie. Pomocą służyć tu będzie zrekonstruowana w Muzeum Przyrodniczym jaskinia nietoperzy. Można się więc spodziewać, że pobity zostanie rekord zwiedzających – jak dotąd wiosną Muzeum odwiedzało około 1,5 tysiąca turystów.
Akcja prowadzona będzie w ramach edukacji ekologicznej, finansowanej ze środków Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej; pomocy w jej zorganizowaniu udziela także Zespół Parków Krajobrazowych Pogórza i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Nietoperzy. Przedsięwzięcie realizowane będzie do października 2007; jego koszt wynosi 5 tys. zł.
-Zainteresowanie naszą akcją już w tej chwili jest ogromne – mówi Wojciech Sanek z Muzeum Przyrodniczego. –Mam nadzieję, że uda się nam przeprowadzić zajęcia dla wszystkich zainteresowanych. Tymczasem zapraszamy do Ciężkowic.

Na zdjęciu – „Nocek Bechsteina” w zrekonstruowanej jaskini.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(23-02-2007) kaśka :
to świetnie,że takie akcje mają miejsce. razem ze znajomymi wybieramy sie to zobaczyć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2007) Adek :wegiel@au.poznan.pl 
Dobrze że są jeszcze tacy, którym przyroda nie jest obojętna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2007) Woj :wojkeska@poczta.onet.pl 
Niestety nie dane mi będzie zobaczyć tej wystawy, ale życzę organizatorom powodzenia i niech ich przewidywania się spełniają. Bardzo ciekawe przedsięwzięcie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2007) piotrek :
przy najbliższej okazji postaram się zwiedzić nową ekspozycję, pomysł rewelacyjny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl