To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pieniądze dla niepełnosprawnych   -   07/2/2007
W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie są już wnioski, które należy wypełnić starając się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Można dostać pieniądze na zakup i montaż oprzyrządowania ułatwiającemu inwalidzie prowadzenie samochodu, zakup sprzętu komputerowego oraz kupno wózka elektrycznego. Wnioski w PCPR mogą otrzymać jedynie mieszkańcy powiatu, nie zaś miasta Tarnowa.

Ogloszenie

-W ubiegłym roku wnioski zabrało od nas ponad 100 mieszkańców. Najczęściej starali się o dotację na zakup komputera. Mogą to zrobić osoby z brakiem lub niedowładem obu kończyn górnych. Były także wnioski o przyznanie pieniędzy na zakup wózka elektrycznego, rzadziej o przystosowanie pojazdu dla osoby niepełnosprawnej – mówi Wiesława Iwaniec, dyrektor PCPR w Tarnowie. Druk, który trzeba wypełnić w tym roku nie różni się praktycznie od tego z lat poprzednich, a jego uzupełnienie nie powinno stanowić większego problemu.
Formularze wniosków można otrzymać w Powiatowym Centrum mieszczącym się przy ul. Narutowicza 38 w Tarnowie, ale składać je trzeba w siedzibie małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy al. 29 Listopada 130 w Krakowie. Tam też można pytać o szczegóły dotyczące przyznawanych dotacji – osobiście bądź telefonując pod numer: 0-12 415 91 19; 0-12 415 86 35.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl