To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Centrum Szkoleń Wolontariuszy?   -   11/2/2007
Pomysł utworzenia w Pałacu Młodzieży „Centrum Szkoleń Wolontariuszy” – to jeden z „plonów” spotkania z przedstawicielami Małopolskiego Zespołu Szkoleniowego Amnesty International. W pierwszych tego rodzaju warsztatach, poświęconych zagadnieniom wolontariatu i ochronie praw człowieka wzięło udział około 30 osób. Nie było to jednak jedyne przedsięwzięcie „Targu Słów” w minionym tygodniu.

Ogloszenie

Pierwsze szkolenie poprowadzone przez przedstawicieli Amnesty International otworzyło cykl warsztatów poświęconych zagadnieniom wolontariatu oraz różnych form pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. W zależności od tempa rozwoju tej inicjatywy możliwe jest utworzenie w Pałacu Młodzieży Centrum Szkoleń Wolontariuszy, którego zadaniem będzie współpraca z ośrodkami oraz organizacjami niosącymi pomoc różnym grupom społecznym i organizowanie na tej podstawie szeregu szkoleń, seminariów i warsztatów, adresowanych zarówno do młodzieży szkolnej jak i nauczycieli, wychowawców i pedagogów szkolnych. -Chcielibyśmy aby młodzież, która już działa w grupach wolontariackich, mogła doskonalić umiejętności i pogłębiać swoją wiedzę, natomiast młodzież, która nie spotkała się dotychczas z tego typu działaniami, będzie mogła rozpocząć przygodę z wolontariatem zyskując solidne podstawy dzięki udziałowi w szkoleniach - stwierdza Wojciech Stelmach, animator kultury w Pałacu Młodzieży.

Nie było to jednak jedyne przedsięwzięcie „Targu Słów” minionego tygodnia. W środę odbyło się wieczorne spotkanie z Niezależną Grupą Twórczą „bez nazwy”. O tych młodych ludziach, wykazujących ogromną kreatywność pisaliśmy już przy okazji kilku poprzednich akcji, jakie zostały zrealizowane jesienią i zimą bieżącego roku szkolnego. W ramach spotkania doszło do podsumowania dotychczasowej działalności; towarzyszył temu pokaz dokumentacji fotograficznej i filmowej w formie prezentacji multimedialnej. Warto przypomnieć, że młodzi niezależni nadal realizują swoje pomysły, min. czytanie bajek dzieciom z Oddziału Dziecięcego w Szpitalu im. Św. Łukasza w Tarnowie.

Na zdjęciu: spotkanie grupy „bez nazwy”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl