To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Grobowiec Tertila zostanie odnowiony    -   12/2/2007
Niedawno na łamach regionalnych mediów tarnowski historyk Antoni Sypek w otwartym liście upomniał się o będący w fatalnym stanie grobowiec Tadeusza Tertila, najbardziej zasłużonego burmistrza w dziejach naszego miasta. Po śmierci burmistrza, w 1925 roku, władze Tarnowa postanowiły ufundować nagrobek, Tertila zaś pochowano w tymczasowym grobowcu. Obietnicy tej nie zrealizowano do dziś. Jednak wedle zapowiedzi magistratu, jeszcze w tym roku miejsce pochówku zostanie odrestaurowane.

Ogloszenie

„Zupełnie niepotrzebnie były przewodniczący Komisji Kultury Rady Miejskiej podjął dyskusję z władzami miasta za pośrednictwem mediów, zwłaszcza że stan faktyczny tej sprawy wygląda nieco inaczej, niż przedstawił to w swoim liście Antoni Sypek” – czytamy w oficjalnym komunikacie magistratu. „Wbrew temu co pisze, przedstawiciele samorządu dotarli i rozmawiali z członkami rodziny Tadeusza Tertila. Wstępnie wszyscy wyrazili ustną zgodę na przeniesienie szczątków spoczywających w grobowcu zmarłych, na czas remontu, do kaplicy cmentarnej. By wszystko odbyło się zgodnie z wymogami prawa, potrzebna jest jednak pisemna zgoda. O jej przesłanie zwrócono się, również pisemnie, do spadkobierców wybitnego tarnowskiego burmistrza.”
Miejski Zarząd Cmentarzy przygotowany jest na wykonanie wszystkich niezbędnych prac. Grobowiec zostanie odrestaurowany być może już jesienią tego roku. Wkrótce w naszym portalu – kolejny „Tarnowski Pejzaż Antoniego Sypka” – poświęcony burmistrzowi Tertilowi właśnie.

Posłuchaj co na ten temat powiedział nowy rzecznik prasowy UMT, Piotr Filip (((mp3)))

(foto – Bogusław Hynek)

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(14-02-2007) galicja :
Magistrat swoje, Sypek swoje, a grobowiec taki jaki wszyscy widzą, nie dziwota, ze Sypek mial już dośc magistrackiej biurokracji i indolencji, i upublicznił sprawę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2007) Maro :
A kto wyremontuje Pasaż Tertila? Też mamy się na tę inwestycję zrzucić?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl