To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Akademia Tarnowska coraz bliżej?    -   13/2/2007
Na najbliższej sesji Rady Miasta radni głosować będą nad prezydencką uchwałą w sprawie poparcia inicjatywy utworzenia Akademii Tarnowskiej w Tarnowie. Ryszard Ścigała chciałby wprowadzić szereg zachęt dla kadry naukowej, która zdecydowałaby się mieszkać i prowadzić badania w Tarnowie. Kolejną inicjatywą – tym razem senatora Kazimierza Wiatra, jest powołanie Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego. O realności marzeń o Akademii Tarnowskiej świadczy fakt, iż w wojewódzkim planie inwestycyjnym przewidziano kwotę 7 milionów złotych - na rozbudowę Kampusu PWSZ dla potrzeb Akademii.

Ogloszenie

Prezydencki projekt uchwały, nad którą głosować będą radny, jak na większość uchwał przystało, nie zawiera żadnych konkretów. Czytamy w niej o „wyrażeniu poparcia” oraz „woli podjęcia działań służących realizacji tego projektu w sprawach i zakresie leżącym w kompetencji jednostki samorządu terytorialnego oraz współdziałania z innymi podmiotami wspierającymi tę inicjatywę.” W uzasadnieniu do uchwały, napisano z kolei iż prezydent Tarnowa wchodzi w skład Konwentu na rzecz powstania Akademii Tarnowskiej. W związku z tym „działania organów samorządu dotyczyć będą przede wszystkim tworzenia warunków w zakresie wyposażenia utworzonej uczelni w nieruchomości niezbędne do rozwoju jej bazy naukowo – socjalnej, usprawnienia układu komunikacyjnego wokół kampusu uczelnianego.” Dalej wspomina się także o powołaniu wydawnictwa naukowego, tworzeniu E-biblioteki oraz wspomnianego wcześniej Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego „z wykorzystaniem możliwości i potencjału istniejących instytucji i organizacji pozarządowych.”
Co kryje się za tymi ogólnikowymi stwierdzeniami? W odpowiedzi na to pytanie, prezydent Tarnowa mówił o zniżkach w TTBS dla pracowników naukowych, którzy np. zdecydowaliby się zamieszkać w Tarnowie, tu prowadzić przez przynajmniej 10 lat badania czy habilitację.

Akademia Tarnowska ma również pewne materialne podstawy. W wojewódzkim planie inwestycyjnym przewidziano kwotę 7 milionów euro - na rozbudowę Kampusu PWSZ dla potrzeb Akademii (etap I – lata 2007 – 2011). Całkowity koszt inwestycji – 8,24 mln euro. Dla porównania – 10 mln euro przeznaczono na Cyfronet, a 7 mln na Cricotekę Tadeusza Kantora. Również 7 milionów – tyle że złotych – przeznaczy na Akademię Tarnowską, dzięki wsparciu naszych parlamentarzystów – budżet państwa. Zdaniem senatora Kazimierza Wiatra problemem nie są pieniądze, ale przyciągnięcie odpowiedniej kadry, stworzenie unikatowych badań w Tarnowie.

Posłuchaj, co na pytanie o realne, finansowe podstawy Akademii Tarnowskiej powiedzieli senator K. Wiatr i prezydent R. Ścigała (((mp3)))

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(14-02-2007) nie kupie wiecej temi :
A ja sie ciesze ze nie ma juz radia MAKS i kupilem dzis temi i jakis chory kolo pisze w artykukule jaka to szkoda dla miasta i dziwi sie wlascicielowi i spolce ze odsprzedali to radyjko i nie moge juz . Wspomina tych nadmuchanych dziennikarzy i wieze hitow nie prosze cale szczescie ze nie ma juz tego nudnego radia z tym glupim zuzlem w niedziele :( ESKA I LOVE takie ma byc radio dla ludzi a nie dla chorych na depresje sportowcow i emerytow siedzacych w domach ! ESKA ESKA ESKA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2007) jaka eska? :
to ma być normalne radio?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2007) Piast Kołodziej :
Co ma radio do Akademii ??? No chyba , że chodzi o to że Wiatr wywiał Maksa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl