To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Jeszcze jeden mazur dzisiaj”   -   16/2/2007
Taki tytuł nosić będzie 45 spotkanie „Na skrzydłach po drabinie”. Tym razem będzie ono rozbrzmiewać nie tylko poezją, ale przede wszystkim piosenkami i pieśniami, których treści zapadały i zapadają w pamięć mocniej, niż najmądrzejsze z najmądrzejszych wywody. Przypominamy, że spotkanie odbędzie się 18 lutego o godz. 15:30 w restauracji „Impresja” – Rynek 12.

Ogloszenie

-Chociaż pieśni te powstawały w czasach, których już dawno nie ma, wszystkie są ważne – zrodziły się bowiem z porywu serca, na znak protestu lub poparcia, dodając radości i mocy. Były bronią i lekarstwem, sekretem młodości. Przekazywane z pokolenia na pokolenie stanowią zapis epoki, w której powstawały. Należąc do bezpowrotnej przeszłości - ciągle żyją. Nucimy je podczas codziennej krzątaniny, w czasie podmiejskich wycieczek, przy ogniskach, spotkaniach - stwierdza pani Krystyna Drozd.
18 lutego 2007 r. znajdziemy się w latach dwudziestych wieku ubiegłego, by zaglądnąć do jednej z tarnowskich kawiarni i popatrzeć jak wyglądał czas u progu niepodległości. Nie odświętnie, nie akademijnie i koncertowo, ale tak spontanicznie, od serca - pieśni te zanucimy towarzysząc zespołowi BALLADA, działającemu przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Animatorem artystycznych poczynań zespołu jest Adam Pyrek wspomagany przez Barbarę Lasotę. Partie solowe śpiewają: Tomasz Kumięga, Edyta Ogonek, Ewelina Kocik, Krzysiu Pyrek, Szczepan Studziński, Wioletta Wypasek i Renata Niemiec. BALLADA działa przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie.
Realizatorom 45. spotkania „jeszcze jeden mazur dzisiaj…” marzy się, by gorzkie słowa Cypriana Kamila Norwida: „Polacy – naród wielki, ale społeczeństwo małe, utraciły swoją aktualność.”
Restauracja Impresja, Rynek 12 – 18 lutego godz. 15:30. Wstęp wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl