To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Otwarty Konkurs dla historyków i pasjonatów historii najnowszej   -   16/2/2007
Konkurs, organizowany przez Tarnowskie Centrum Kultury adresowany jest do ludzi „zdolnych do eksperymentowania z wiedzą, otwartych na młodzież, gotowych do realizacji niekonwencjonalnych projektów z zakresu historii XX wieku.” Jego celem jest współpraca w zakresie realizacji długoterminowych projektów edukacyjnych: „Blizny z honoru i miłości” – szlakiem cmentarzy wojennych z I Wojny Światowej oraz „Konwoje kultury” – Konwój 1: Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ogloszenie
>

Od kandydatów organizatorzy oczekują: umiejętności komunikowania się z młodzieżą, przekazywania treści historycznych w sposób budzący zainteresowanie, miłej aparycji, pasji poszukiwania godnej odkrywcy, niekonwencjonalnego podejścia do zagadnień historycznych.
TCK zapewnia: godziwe wynagrodzenie w ramach realizacji programu (nie jest to praca na etat), kampanię informacyjną i reklamową, sprzęt i środki techniczne konieczne do realizacji projektów.
Podczas spotkania otwartego kandydaci poproszeni zostaną on przygotowanie 10-minutowej prezentacji dotyczącej następujących zagadnień (tematy do wyboru): I Wojna Światowa, Powstanie Warszawskie, Tarnów w obliczu Wojen Światowych, Cmentarze wojenne Ziemi Tarnowskiej, II Wojna Światowa w Tarnowie.

Spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych odbędzie się w TCK w dniu 1 marca o godz. 17:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(16-02-2007) Zachariasz :
Zwracam się tą drogą do historyków tarnowskich pragnących wziąć udział w konkursie organizowanym przez TCK z tematu, który dotyczy II Wojny Światowej, o informację, czy któryś z Panów jest w posiadaniu książki autorstwa dra Antoniego Gładysza pt.: "Noc nad Tarnowem" wydanej w Tarnowie w roku 1945. Dr A. Gładysz był po wojnie profesorem Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie, a po roku 1968 wyjechał /prawdopodobnie/ do Izraela. Ksiazka jest rodzajem pamiętnika z czasów okupacji. Autor opisuje swoje przejścia okupacyjne, swoich krewnych i sąsiadów. Więzienie, bicie, przesłuchania,wysyłki do obozów zagłady. Na specjalna, jednak, uwagę, zasługuje fakt, że autor podaje cały szereg N A Z W I S K konfidentów gestapo, kapusiów, sprzedawczków, donosicieli i różnego rodzaju hołoty, która, gdy jedni walczyli, żerowała i, niejednokrotnie, się bogaciła. Obok nazwisk, podane były także adresy ich zamieszkania. Książka wydana była w kilkudziesięciu /30 - 40/ egzemplarzach. Z wiadomych względów, część egzemplarzy została zniszczona, część głęboko schowana. Książkę tę miałem w rękach i przeczytałem kilkanaście stron. Na więcej nie starczyło mi czasu.Książka jest grubości zeszytu 60-cio kartkowego i tak też wygląda. Jestem przekonany, że żyją jeszcze potomkowie "bohaterów" tamtych czasów. Proszę wiadomość zostawić w TCK. Za zbieżność i podobieństwo nazwisk przepraszam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2007) Liber :
Z tym Izraelem to chyba przekłamanie Zachariaszu.A. Gładysz wyjechał do Kanady, a wspomnienia z lat okupacji opisał w kilku książkach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2007) Do Liber :
Być może. Nie sprawdzałem, bo nic mi do tego. a ludzie czasami plotkują. Mnie interesuje ta jedna, raczej broszura niż książka. Wielkie dzięki! Z.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2007) Wiekli :w.klisiewicz@interia.pl 
Inicjatywa TCK bardzo dobra. Należy iść śladami przeszłości, zwłaszcza tej lokalnej związanej z Tarnowem i jego mieszkańcami,o których w czasach minionych starano się zapomnieć. Taką postacią był m.in. dr Antoni Gładysz. Wyjechał do USa w 1967r. gdzie zmarł w 1991r. Jego grób jest na Starym Cmentarzu. Antoniego Gładysza wspominano na sesji Jubileuszowej Klubu Inteligencji Katolickiej w październiku 2006r. z okazji jego 25-lecia. Zainteresowanych odsyłam na www.tarnow.kik.opoka.org.pl gdzie u jubileuszowym numerze biuletynu klubowego Odpowiedź jest relacja o Antonim Gładyszu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl